گوشی Galaxy Note 10 Pro و یک ویژگی مهم

طی چند ماه آینده باید انتظار ورود سری گوشی‎های Galaxy Note 10 سامسونگ را به بازار با مشخصات و امکانات یک پرچم‎دار داشته باشیم. اما برای بسیاری از افراد مهمترین قابلیت این گوشی‎ها نمایشگر آن‎ها است و انتشار اخبار جدیدی در این زمینه اطلاعات مهمی به ما می‎دهد.

یک نصب تصویر طویل مانند سری گلکسی اس ۱۰

وب‎سایت MobielKopen متوجه شده است یک گوشی به بازار نیامده از سامسونگ تحت شماره مدل SM-N976V با بنچمارک HTML5test محک زده شده است. انجام این کار کاملا طبیعی است چون به توسعه‎دهندگان اجازه می‎دهد مرورگرهای خاصی را در مقایسه با سایرین تست کنند و با آن‎ که متاسفانه این کار اطلاعات زیادی در مورد عملکرد دستگاه‎ها فاش نمی‎کند ولی مشخصات خاصی از نمایشگر را نشان می‎دهد.

براساس نتایج این بنچمارک، نمایشگر این گوشی هوشمند دقت ۴۱۲ در ۸۶۹ پیکسل دارد که براساس استانداردهای امروزی فوق‎العاده پایین است ولی در حقیقت این ارقام نسخه کوچک‎شده دقت واقعی نمایشگر است.

اگر این ارقام را افزایش مقیاس دهیم می‎توانیم نتیجه بگیریم دقت اصلی این نمایشگر ۱۴۴۰ در ۳۰۴۰ پیکسل، یعنی مشابه با دقت گوشی‎های هوشمند گلکسی S10 و S10+ است.

گوشی Galaxy Note 10 Pro در مقایسه با Galaxy S10+

اگر به شماره مدل این گوشی توجه کنیم متوجه می‎شویم در واقع متعلق به Galaxy Note 10 5G است که توسط اپراتور مخابراتی ورایزون به بازار می‎آید. شایعه شده است که این مدل یک نمایشگر بزرگ ۶.۷۵ اینچی خواهد داشت و به لطف دقتی که در بالا مشخص شد، ظاهرا نسبت تصویر مانند گوشی گلکسی اس ۱۰ برابر با ۱۹:۹ خواهد بود.

احتمال باریک‎تر شدن حواشی اطراف نمایشگر و حفره نمایشگر نیز وجود دارد

همانطور که قبلا در در مورد تغییر طراحی گلکسی اس ۹ در گلکسی اس ۱۰ دیده بودیم، نسبت تصویر طویل‎تر گوشی Galaxy Note 10 Pro اشاره می‎کند که سامسونگ قصد دارد در سری نوت ۱۰ حواشی اطراف نمایشگر را به شکل قابل توجهی کوچک‎تر کند.

جدا از این حواشی اطراف نمایشگر، انتظار داریم تمامی گوشی‎های سری نوت ۱۰ از حفره‎های نمایشگر بهره ببرند. محل این حفره‎ها روی پنل نمایش مشخص نیست ولی شایعاتی اخیرا منتشر شده است مبنی بر این که سامسونگ ممکن است آن را به مرکز نمایشگر انتقال دهد تا شاید با این روش بهتر بتوان این گوشی‎ها را از سری گلکسی اس ۱۰ تشخیص داد.

گوشی Galaxy Note 10 Pro

این حفره‎های نمایشگر محل قرارگیری دوربین‎های جلو خواهند بود. در حال حاضر جزئیات زیادی مربوط به این دوربین‎ها وجود ندارد ولی احتمالا گوشی گلکسی نوت ۱۰ از یک دوربین سلفی و مدل پرو به همراه آن از یک دوربین عمق سنج استفاده کنند.

سری گوشی‎های گلکسی نوت ۱۰ در پنل پشتی چند دوربین باید داشته باشند

علاوه بر این براساس اخبار و شایعات در پنل پشتی سری گلکسی اس ۱۰ سامسونگ چند دوربین قرار خواهد گرفت. احتمالا مدل معمولی نوت ۱۰ از دوربین سه‎گانه گلکسی اس ۱۰ استفاده می‎کند و گوشی Galaxy Note 10 Pro علاوه بر آن یک دوربین چهارم خواهد داشت.

اگر این اطلاعات دقیق باشد، کاربران باید انتظار یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با ضریب اف متغیر را در هر دو دستگاه به همراه دومین دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با قابلیت زوم تله‎فوتو ۲X داشته باشند. در کنار این دو دوربین باید یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی قرار گیرد ولی این دفعه انتظار داریم مجهز به لنزهای فوق‎العاده باز شود. مدل بزرگتر یعنی گوشی Galaxy Note 10 Pro به احتمال قریب به یقین از یک دوربین زمان پرواز اختصاصی استفاده خواهد کرد که باید با جمع‎آوری اطلاعات عمق، عکاسی بوکه و محتوای واقعیت افزوده را بهبود بخشد.

عکس گوشی Galaxy Note 10 Pro

منبع: phonearena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.