در کنفرانس سال جاری I/O گوگل، شرکتی که در پشت اندروید قرار دارد، امکان جدید و هیجان‌انگیزی را برای محبوب‌ترین سیستم‌عامل تلفن همراه جهان (اندروید Q) به نمایش گذاشت.

همچنین این اندروید جدید شامل پشتیبانی بومی برای دستگاه‌ها، حالت تاریک، سیستم پاسخ‌ها و پیشنهاد‌های هوشمند و تعداد زیادی ویژگی‌ دیگر است که در مقالات ارائه شده در مجله روکیدا آورده‌ایم.

گروه XDA، کدهایی را در اندروید Q Beta 3 پیداکرده‌اند، که اشاره‌ای به امکان تشخیص خودکار تصادف خودرو دارد.

اندروید Q Beta 3 دارای برنامه‌ای به نام Hub Security است و رشته کدهای درون این برنامه نشان می‌دهد که قابلیت تشخیص تصادف اتوماتیک اتومبیل به اندروید Q می‌آید و همچنین این قابلیت ممکن است یک ویژگی منحصربه‌فرد گوشی پیکسل باشد.

 

گوگل هیچ ترغیبی برای معرفی ویژگی‌های منحصربه‌فرد پیکسل ندارد.

اما دو نمونه برجسته از ویژگی‌های اعلام‌شده برای پیکسل عبارت‌اند از

تقویت دوربین و مجهز شدن به حالت فوق‌العاده شب و ذخیره‌سازی نامحدود تصاویر گوگل برای پشتیبان گیری عکس‌ها باکیفیت اصلی، که فقط برای صاحبان تلفن‌های Pixel در دسترس است.

بااین‌حال، ویژگی‌های منحصربه‌فرد و ضروری همیشه برای ورود به اندروید موفق می‌شوند، بنابراین این قابلیت جدید تشخیص تصادف اتوماتیک اتوموبیل در آینده می‌تواند به‌عنوان یک مورد منحصربه‌فرد در پیکسل شروع به فعالیت کرده و بعدازآن به‌طور گسترده‌ای در دسترس قرار گیرد.

در حال حاضر مشخص نیست که اندروید Q چگونه تصادفات ماشین را تشخیص می‌دهد، هرچند که این مهم احتمالاً با جمع‌آوری داده‌ها از سنسورهای مختلف در تلفن اتفاق خواهد افتاد.

به‌عنوان مثال

گوگل می‌تواند از داده‌های جی‌پی‌اس برای تعیین چگونگی رانندگی، از شتاب سنج برای تشخیص زمانی که یک توقف ناایمن رخ می‌دهد و حتی از میکروفون برای تشخیص صدای تصادف استفاده کند. و پس‌ازاینکه یک تصادف شناسایی‌شده، برنامه ایمنی هاب (Hub Security) می‌تواند به‌طور خودکار اخطار خدمات اضطراری و یا گزینش مخاطبین از پیش تعیین‌شده را انتخاب کند.

2 نظرات

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید