بررسی لکسوس یو ایکس ۲۰۱۹

تازه‌های ۲۰۱۹ لکسوز

بعد از عرضه کراس اوور لکسوز یو ایکس ۲۰۱۹ به بازار، مناسب‌ترین راه خرید یک لکسوز گران‌قیمت همین کراس اوور ساب‌کامپکت یو ایکس می‌باشد.

سطح تریم (آپشن‌های داخلی و خارجی)

لکسوز یو ایکس ۲۰۰ (Lexus UX 200) و یو ایکس ۲۵۰ اچ (UX 250h) در صف خودروسازان پایین‌تر از کراس اوورها و SUVهایی که دو ردیفه NX، دو و سه ردیفه PX، سه ردیفه GX، و سه ردیفه LX هستند جای می‌گیرند.
لکسوز در فرم‌های جدید یو ایکس ۲۰۰ (UX 200) و یو ایکس ۲۵۰اچ (UX 200h) مجموعه کاملی از تکنولژی ایمنی فعال در قالب تجهیزات استاندارد ارائه کرده است. لکسوز یو ایکس همچنین سیستم کارپلی اپل و آمازون آلکسا نیز راائه کرده است. و همچنین پدال شیفترهای مدل اف اسپورت (F Sport) را در کنار چراغ‌های عقبِ تر و تمیزی که مجموعا ۱۲۰ ال ای دی دارند و از یک سمت ماشین تا سمت دیگر کشیده می‌شوند، به کار بسته است.

عملکرد و صرفه‌جویی سوخت

مدل تازه‌وارد لکسوز یو ایکس ۲۰۰ (UX 200)، با یک موتور دو لیتری سوخت طبیعی چهار سیلندر تقویت شده است که برای توان ۱۶۸ اسب بخار مناسب است. اگر عادت دارید که ترافیک خیابان را به راحتی پشت سر بگذارید و از لغزیدن نرم و روان بین ترافیک لذت می‌برید، لکسوز یو ایکس ۲۵۰اچ هیبرید (UX 250h) که سیکل آتکینسون موتور را با سیستم هیبریدی جفت می‌کند و در مجموع توان ۱۷۶ اسب بخار دارد، انتخاب مناسبی است.

یک قدم تا انتقال توان ۸۰ درصد

مصرف سوخت ترکیبی لکسوز یو ایکس ۲۰۰ (UX 200) ۳۳mpg (مایل بر گالن) و مصرف ترکیبی لکسوز یو ایکس ۲۵۰اچ (UX 250h) ۳۸ mpg برنامه‌ریزی شده‌اند. به لحاظ مقایسه، مدل ان ایکس ۲۰۱۸ (۲۰۱۸ NX) که قویتر و دیفرانسیل جلو است مصرف سوخت ترکیبی ۲۵ mpg دارد و در مدل رانه چهارچرخ هیبرید مصرف ۳۵ mpg دارد. مدل یو ایکس ۲۵۰اچ هیبرید (UX 250h) با دست یافتن به مصرف ۴۳ mpg میتواند تا ۸۰ درصد توان خود را به چرخ‌های عقب منتقل کند.

نسخه هیبرید لکسوز یو ایکس ۲۰۱۹ (UX 250h)

لکسوز یو ایکس ۲۵۰اچ هیبرید (UX 250h) اولین مدل لکسوز است که تکنولوژی‌ای را ارائه می‌کند که عادت‌های رانندگی و شرایط جاده‌ای را تعقیب می‌کند و از این طریق به بهینه‌سازی شارژ باطری کمک می‌کند. اگر یو ایکس ۲۵۰اچ (UX 250h) احساس کند که در سراشیبی جاده یا قرار گرفته است، لکسوز اعلام می‌کند که خودرو توان اضافی موتور الکتریکی را صرف شارژ باتری خواهد کرد.

ایمنی

به دنبال خط مشی تویوتا و لکسوز، مدل یو ایکس ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ UX) با یک پکیج تکنولوژی ایمنی فعال استانداردسازی شده است که شامل ترمز اضطراری اتوماتیک، دستیار ترسیم کوچه، سیستم کنترل کروز، و یک سیستم دیگر که قادر به شناسایی عابر پیاده و دوچرخه‌سوار در طول روز است.

کارایی (فضای بار و اتاق داخلی)

شرکت لکسوز اندازه‌های رسمی فضای بار و اتاق داخلی را اعلام نکرده است. اما فضای داخلی لکسوز یو ایکس برای کسانی که به کراس اوور‌های یو ایکس بزرگتر دارند کوچک به نظر می‌آید. و اما کمی بزرگتر از مدل هاچبک هیبرید CT است.

تکنولوژی

لکسوز یو ایکس ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Lexus UX) سیستم کارپلی اپل را ارائه کرده است. سیستمی که در حدکارآمدی تکنولوژی اسمارت فون ها بسیاری از تسک‌های درون‌ماشینی را راحت می‌کند. از قبیل پاسخ دادن به پیام‌ها با استفاده از فرمان صوتی، وداشتن دسترسی به مکان‌هایی که قبلا در گوشی خود مپ کرده‌اید. لکسوز از سیستم اندروید اوتو (Android Auto) استفاده نکرده است اما از سیستم آمازون آلکسا (Amazon Alexa) بهره می‌برد. لکس.ز یو ایکس همچون دیگر مدل‌های لکسوز در آینده از آخرین ورژن برندهای تاچ‌پد استفاده خواهد کرد، سیستم کنترلی اطلاع-بازی که در گذشته نایاب بود و به راحتی نمی‌شد استفاده کرد.

قیمت لکسوز یو ایکس ۲۰۱۹ (۲۰۱۹ Lexus UX)

استایل لکسوز یو ایکس حتما نظر عده بسیاری را جلب می‌کند. با قیمت‌گذاری حدود ۳۴ هزار دلار، لکسوز یو ایکس حتما نظر خریداران جوان را به خود جلب می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.