اجازه‌ی گوگل به انجام بازی‌ ساده در نمایشگرهای هوشمند

از امروز، توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود بازی‌هایی برای نمایشگرهای هوشمند گوگل ایجاد کنند. به همین منظور گوگل یک چارچوب به نام بوم تعاملی ایجاد کرده که به‌واسطه‌ی آن، به توسعه‌دهندگان اجازه‌ی ساخت برنامه‌هایی تمام صفحه بر روی صفحه‌های نمایشی خود را می‌دهد.

در حال حاضر، بازی‌های قابل ساخت برای این صفحات نمایشی از نوع تعاملی (کنش – واکنشی) هستند اما در آینده‌ی نزدیک دسته‌های دیگر نیز به این چارچوب افزوده می‌شوند.

دانشگاه HQ به‌عنوان نمونه بازی تعاملی کلمات Jungle Dream، را برای این صفحات نمایشی عرضه کرده است.

البته این نکته را در نظر بگیرید که شما نباید انتظار بازی‌های AAA را در اینجا داشته باشید، زیرا بوم تعاملی گوگل از فن‌آوری‌های وب‌باز مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت استفاده می‌کند، بنابراین ساخت بازی‌ها به برنامه‌های وب بستگی دارد.

بااین‌حال، به نظر می‌رسد که گزینه‌های بیشتری در آینده برای این صفحات نمایشی ارائه شود.

نمایشگرهای هوشمند گوگل
نمایشگرهای هوشمند گوگل
1 نظر
  1. […] گوگل در حال حاضر بزرگ‌ترین و قدرتمندترین موتور جست و جو را دارد. موتور جست و جوی گوگل هر روز پیشرفته‌تر و بهتر می‌شود و ابزارهای بیشتری به آن اضافه می‌شود. حالا ویژگی جدید به گوگل اضافه شده که ممکن است ساعت‌ها شما را پایه این اپلیکیشن نگه دارد.از حالا به بعد اگر در اپلیکیشن گوگل جستجوی در مورد حیوانات انجام دهید ممکن است با ویژگی واقعیت افزوده گوگل مواجه شوید. یعنی ممکن است در صفحه گوشی نسخه مجازی آن حیوان را ببینید. این اقدام جزوه یکی دیگر از ویژگی‌های جالب و خلاقانه‌ای است که گوگل به موتور جستجوی فوق‌العاده و بی‌رقیبش اضافه کرده است. […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.