این مرد قدیمی‎ترین دی‎ان‎ای جهان را دارد!

براساس گزارش‎های خبری یک مرد در شهر مونانتای آمریکای شمالی قدیمی‎ترین دی‎ان‎ای (DNA) مردم بومی این منطقه را دارد.

براساس گزارشی که یکی روزنامه‎های شهر مونتانای آمریکا به اسم Great Falls Tribune منتشر کرده است مردی به اسم دارل داستی کراوفورد پس از تست دی‎ان‎ای خود متوجه شد که اجداد او در حدود ۱۷ هزار سال قبل در آمریکا بودند.

شرکت CRI Genetics با دقت ۹۹ درصد اجداد کراوفورد را تا ۵۵ نسل قبل پیگیری کرد که با توجه به پیچیدگی شجرنامه‎های خانوادگی موفقیت نادری است.

این تست همچنین خواستگاه اجداد او یعنی نژاد Blackfeet را مشخص کرد. براساس اطلاعاتی که از دی‎ان‎ای او به دست آمد، اجداد کراوفورد از جزایر اقیانوس آرام هستند و براساس یک تحلیل اولیه آن‎ها به ساحل آمریکای جنوبی و سپس شمال سفر کردند.

علاوه بر این، شرکت CRI Genetic، دی‎ان‎ای میتوکندریایی کراوفورد (mtDNA) را بررسی کرد، یک ماده ژنتیکی که از طریق مادر به فرزند انتقال داده می‎شود. انجام بررسی‎ها نشان داد که کراوفورد بخشی از گروه هاپلوتایپ B2 mtDNA است که خواستگاه آن براساس گزارش روزنامه Great Falls Tribune به ۱۷ هزار سال قبل بر می‎گردد.

این گروه یکی از ۴ گروه اصلی آمریکایی‎های بومی در آمریکای شمالی است. این گروه‎ها به ۴ اجداد مونث یعنی: Ai، Ina، Chie و Sachi بر می‎گردند. کرافورد ظاهرا از نسل Ina است.

براساس گزارشی که CRI Genetics منتشر کرده است: امروزه نژاد آمریکایی بومی تنها در آمریکا پیدا می‎شود و در ساحل شرقی آمریکای شمالی تجمع آن‎ها به مراتب بیشتر است.

به طور کلی، ۸۳ درصد از دی‎ان‎ای کراوفورد با آمریکایی‎های بومی مطابقت دارد. مقدار باقیمانده آن تنوع موروثی او را نشان می‎دهد یعنی در حدود ۱۰ درصد اروپایی، در حدود ۵ درصد آسیای شرقی، ۲ درصد آسیای جنوبی و کمتر از یک درصد آفریقایی.

منبع: livescience.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.