اینستاگرام قوانین بن کردن اکانت‎ها را تغییر می‎دهد!

اینستاگرام کمتر از یک هفته پس از بن کردن اکانت الکس جونز و سایر راستگراهای افراطی اعلام کرد که در حال تصمیم‎گیری در مورد یک سیاست جدید برای حذف اکانت‎ها است. این شرکت در مورد این قوانین جدید گفت که به زودی اجرا خواهند شد و نحوه تصمیم گیری اینستاگرام در مورد این که یک اکانت باید از این سرویس حذف شود یا نه را تغییر می‎دهد.

در حال حاضر، سیاست فعلی این شرکت مبتنی بر «یک درصد خاص» تخطی از قوانین در یک بازه زمانی پیش از تصمیم‎گیری در مورد بن کردن یک حساب است، اما اینستاگرام می‎گوید این قضیه می‎تواند باعث شود کاربرانی که زیاد پست منتشر می‎کنند از قانون فرار کنند.

به طور کلی، هرچه یک اکانت پست بیشتری منتشر ‎کند، تعداد تخطی‎های مجاز از قوانین بیشتر می‎شود. می‎توانید متوجه شوید چرا این قضیه مشکل‎آفرین خواهد بود.

اما قرار است این قضیه تغییر کند. اینستاگرام گفت با این سیاست جدید، اکانت‎ها پس از یک مقدار اعلام نشده تخطی از قوانین در یک بازه زمانی فاش نشده حذف می‎شوند. این سیاست برای تمامی کاربران اجرا خواهد شد و تعداد ارسال پست در اینستاگرام تاثیری روی آن نمی‎گذارد.

این شرکت گفت تعداد دقیق تخطی از قوانین یا بازه زمانی انجام آن‎ها را اعلام نمی‎کند چون احتمالا برخی از افراد بخواهند از این سیستم سوء استفاده کنند. با این حال، اینستاگرام عقیده دارد که مجموعه قوانین جدید آن به اجرای پیوسته‎تر قوانین اجازه می‎دهد. البته تنها گذشت زمان این قضیه را مشخص می‎کند.

اینستاگرام روز سه‎شنبه همچنین اعلام کرد که به زودی به کاربران اجازه خواهد داد مستقیما از داخل اپلیکیشن پست‎هایی که حذف شده‎اند را درخواست کنند. تمامی این اقدامات بخشی از برنامه این شرکت برای تبدیل محیط اینستاگرام به مکانی امن‎تر است چون تعداد افرادی که سعی دارند این محیط را خراب کنند رو به افزایش است.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.