آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ یک کرنل کامل داخلی لینوکس خواهد داشت!

رابطه ناگهان دوستانه بین لینوکس و ویندوز شکل جدیدی به خود گرفته است چون مایکروسافت با انتشار پستی در بخش وبلاگ خود اعلام کرد آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ یک نسخه کامل از کرنل لینوکس خواهد داشت.

این قابلیت در انتهای ماه جون (اواسط تیر ماه) ابتدا در بیلدهای پیش نمایش اینسایدر عرضه خواهد شد که قابلیت زیرسیستم ویندوز برای لینوکس ۲ را تقویت می‎کند. اولین ریلیز براساس آخرین ریلیز پایدار این سیستم عامل متن باز یعنی نسخه ۴.۱۹ خواهد بود و در ادامه به هر ریلیز پایدار آن آپدیت خواهد شد.

لینوکس

طبق اعلام مایکروسافت این اولین ریلیز کرنل لینوکس نیست بلکه ابتدا سال گذشته در فضای ابری این شرکت Azure Sphere عرضه شد، ولی در ویندوز نخستین مرتبه است.

امولاتور جدید باید قابلیت اجرای فرامین محبوب‎ترین سیستم‎ عامل متن باز دنیا را سریع‎تر کند، سرعت راه‎اندازی را بالا ببرد و از حافظه کارآمدتر استفاده کند. کاربران می‎توانند با نصب یک توزیع لینوکس از مایکروسافت استور یا سایدلودینگ آن از این امولاتر استفاده کنند.

علاوه بر این، خود این کرنل متن باز خواهد بود و کاربران می‎توانند از راهنماهای موجود برای درست کردن نسخه اختصاصی خود استفاده کنند و ویندوز قول داده است اصل متن باز بودن آن را حفظ کند.

تمامی این اخبار پس از این منتشر شد که مایکروسافت اعلام کرد قصد دارد نسخه جدیدی از نرم‎افزار جدید Windows Terminal را عرضه کند.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.