روکیدا
موبایل و تبلت

سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را زیر نمایشگر قرار دهد

سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را زیر نمایشگر قرار دهد

نمایشگر گوشی‎های هوشمند طی سال‎های اخیر با طراحی‎های متفاوتی تولید شده‎اند که جدیدترین آن نمایشگر دارای بریدگی است. تمامی کاربران موبایل عقیده دارند شرکت‎ها بهتر است به جای حذف بخش‎های مختلف پنل نمایش زیبای گوشی آن‎ها برای بالا بردن نسبت نمایشگر به بدنه از راه‎ حل دیگری استفاده کنند.

در گذشته شاهد تحول قرارگیری حسگر اثر انگشت زیر پنل نمایش بودیم و ظاهرا فناوری دیگری نیز در راه است.

براساس اخباری که یک رسانه کره‎ای منتشر کرده است سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را زیر نمایشگر قرار دهد. معاون رئیس بخش توسعه و تحقیق بخش پنل نمایش این شرکت، Yang Byung-duk طی مصاحبه‎ای این ادعا را تایید کرده است.

سامسونگ قصد دارد دوربین سلفی را زیر نمایشگر قرار دهد

صنعت گوشی‎های هوشمند در حال حاضر برای مخفی کردن یا به سادگی جابه‎جایی قطعات مهم سخت‎افزاری که به صورت سنتی در پنل جلویی گوشی‎ها پیدا می‎شوند (بلندگوی مکالماتی، اسپیکرها، سنسورهای نور محیطی و مجاورتی، حسگرهای اثر انگشت و غیره) راه‎ حل‎های مختلفی را امتحان کرده است. دوربین سلفی کم یا بیش آخرین چالش برای دستیابی به یک دستگاه «تمام نمایشگر کامل» است.

این منبع خبری همچنین می‎گوید «نحوه توسعه این فناوری به نحوی خواهد بود که حفره دوربین نامرئی شود و روی عملکرد دوربین یا پل نمایش تاثیری نگذارد.»

یقینا اخبار خوبی است. متاسفانه، منبع این خبر جزئیاتی را منتشر نکرده است ولی ظاهرا این فناوری در منطقه‎ای از پنل نمایش درست بالای دوربین سلفی استفاده خواهد شد تا دوربین در زمان استفاده نامرئی شود.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟