بررسی تویوتا کمری ۲۰۲۰ TRD و آوالون ۲۰۲۰ TRD

چند ماه پیش شرکت تویوتا از خودروهای جدید تویوتا کمری تی آر دی ( Toyata Camry TRD) و آوالون تی آر دی ( Avalon TRD) رو نمایی کرد. شرکت تویوتا از خودروهای جدیدش پیش از موعد تعیین شده برای نمایشگاه خودرو لس آنجلس که اواخر سال ۲۰۱۸ برگزار می‌شد، رونمایی کرد. با روکیدا همراه باشید تا نگاهی به ویژگی‌های این دو خودروی بیندازیم

کمری و آوالون تی آر دی

چرخ camry trd

در هر دوی این خودروها از موتور ۳.۵ لیتری V6 این شرکت استفاده شده است. محصولات جدید شرکت تویوتا از سیستم اگزوز کت بک (cat-back) که برای افزایش صدا و قدرت موتور هنگام شتاب گیری طراحی شده است، بهره می‌برند. با این حال قدرت تویوتای جدید تغییر چندانی نکرده و همان ۲۲۴ کیلووات مانده است.
به‌علاوه کمری و آوالون تی آر دی سیستم تعلیق سفت‌تری هم دارند و ۱۵ میلی‌متر به سطح زمین نزدیک‌تر است. به‌علاوه کنترل خودرو و دقت فرمان هم بالاتر رفته است. همچنین چرخ‌های جدید از جنس آلیاژ آلومینیم و ۱۹ اینچی هستند که رنگ سیاه دارند و وزن کلی کمری را ۵.۶ کیلوگرم و وزن آوالون را ۸.۲ کیلوگرم کاهش داده است. قاب جدید چرخ‌ها همراه با لاستیک‌های بریج استون پوتنزا ۲۳۵/۴۰ به کار برده شده‌اند.

عملکرد CAMRY TRD و AVALON TRD

لنت و دیسک TRDیکی دیگر از بخش‌هایی که ارتقا پیدا کرده، سیستم ترمزهاست. به لنت ترمزهای جلو یک پیستون اضافه شده که در مجموع هر لنت ترمز دو پیستون دارد.دیسک مورد استفاده هم از ۲۳۰ میلی‌متر به ۳۲۸ میلی‌متر افزایش داده شده‌اند.

ویژگی‌های ظاهری سدان جدید کمری و آوالون

آوالون trd پشت
آوالون trd

سدان های اسپرت مدل تی آر دی کمری و آوالون اسپلیتر جدید در جلو، لبه‌های کناری ضخیم‌تر دارند و همین‌طور دارای دیفیوزر و باله (اسپویلر) عقب هم هستند. بخش‌های اختصاصی که برای ایرودینامیک بهتر در نظر گرفته شده‌اند به همراه لنت ترمز عقب قرمز رنگ هستند.

avalon trd جلو
avalon trd

نکته دیگری که مطمئناً از چشم عاشقان ماشین و خودرو پنهان نمی‌ماند، جلوپنجره صیقلی سیاه رنگ و قاب توری، نشان مشکلی و البته سر اگزوزهای براق فولادی است.

نمای داخلی camry trd
نمای داخلی camry trd

در طراحی داخلی کمری تی آر دی و آوالون تی آر دی، رنگ قرمز زیاد دیده می‌شود. به‌طور مثال دوخت، کمربندهای ایمنی و دوخت لوگو TRD قرمز رنگ هستند. فرمان روکش چرمی داشته و روکش صندلی‌ها هم ترکیبی از پارچه و چرم مصنوعی است. موکت کف ماشین طراحی جدید دارد و پدال‌ها هم فولادی هستند.

تا چند ماه دیگر فروش کمری TRD و آوالون TRD در کشور آمریکا شروع می‌شود. فعلاً شرکت تویوتا تصمیم دارد که فروش این محصولات را به آمریکا محدود کند.

منبع: caradvice.com.au

1 نظر
  1. […] تویوتا دستی به سر و روی خودروی شاسی بلند و محبوب هایلندرش […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.