هیوندای سوناتا N Line با ۲۷۵ اسب بخار وارد می‌شود

بالاخره طرفداران هیوندای سوناتا چهره قهرمان جدیدشان را می‌توانند ببینند. چند روز پیش در نمایش خودروی نیویورک هیوندای سوناتا اِن لاین (Hyundai Sonata N Line) در معرض نمایش قرار گرفت. علاوه بر طراحی جذاب و چشم نواز، این خودرو عملکرد قابل توجهی هم دارد که در ادامه می‌خوانید. با روکیدا همراه باشید.

ویژگی‌های هیوندای سوناتا N Line

موتور ان لاین

اولین ویژگی قابل توجه هیوندای جدید، قدرتش است. ۲۷۵ اسب بخار قدرتی است که این خودروی سواری در اختیار شما قرار می‌دهد که البته به‌طور قابل توجهی بسیار بیشتر از قدرتی است که یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری می‌تواند تولید کند! موتور ۴ سیلندر فقط توان تولید ۱۹۱ اسب بخار و ۲۴۵ نیوتون متر گشتاور می‌تواند ایجاد کند. البته سوناتاهای کوچک‌تر موتور توربوشارژ ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر دارند و هیوندای مشخص نکرده برای N Line دقیقاً از چه موتوری استفاده کرده است ولی ظاهراً توربوشارژ ۴ سیلندر مورد استفاده ۲ لیتری است! این موتور که هنوز اسمی ندارد در هیچ ماشین سواری دیگر این شرکت استفاده نمی‌شود. در نتیجه برای تست کردن این موتور مجبورید فقط همین ماشین را بخرید!

هیوندای سوناتا N Line با 275 اسب بخار وارد می‌شود

هیوندای گفته است که قصد دارد ویژگی‌های عملکردی این خودرو را ارتقا دهد. مثلاً ممکن است سیستم تعلیق یا ترمزها را بهبود دهد. هیوندای اخیراً توجه بیشتری به  N Line داشته و سعی کرده عملکرد آن‌ها را ارتقا دهد درست مثل کاری که در مورد Elantra Gt N Line قرار است انجام دهد.

هیوندای سوناتا N Line با 275 اسب بخار وارد می‌شود

قبلاً بیشتر در مورد تغییرات ظاهری N Line صحبت می‌شد و در مورد خودروهای N تمرکز بیشتر بر روی عملکرد آن‌ها بود. در نتیجه می‌شود گفت که در کنار ارتقای عملکردی، شاهد تغییراتی هم در طراحی ظاهری برای  زیبایی بیشتر خواهیم بود.

قدرت این خودرو همان طور که گفتیم ۲۷۵ اسب بخار است، یعنی دقیقاً مشابه قدرت خودروی ولستر (Veloster N) . هر چند که ظاهراً N Line عملکرد بهتری از خودش به نمایش می‌گذارد. البته فقط کمی بهتر از عملکرد موتور توربوشارژ ۲ لیتری در سوناتای قبلی است که ۲۶۰ اسب بخار قدرت داشت.

هیوندای سوناتا سدان N Line

با همه این احوال قطعاً N Line عملکرد قابل قبولی دارد که نظر هر کسی را جلب می‌کند. نکته قابل توجه دیگر در مورد این خودروی سواری این است که شما می‌توانید حالت چهار چرخ متحرک یا به‌اصطلاح AWD هم داشته باشید که قدرت بالای این خودرو را کاملاً تحت کنترل شما قرار می‌دهد.

خودروی بعدی که هیوندای خبر آن را داده است، یک مدل هیبریدی است ولی اطلاعات بیشتری در این مورد در دسترس نیست. فعلاً هیوندای سرگرم آغاز فروش سوناتا N Line است چرا که قصد دارد در سال ۲۰۲۰ این خودرو را وارد بازار کند.

منبع: autoblog.com

1 نظر
  1. […] هیوندای سوناتا N Line با ۲۷۵ اسب بخار وارد می‌شود […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.