روکیدا
عمومی

تبلیغ موفق و ۷ نکته برای موفقیت تبلیغات از پدر علم تبلیغات

شما هم می توانید یک تبلیغ موفق داشته باشید. چه برای یک ایمیل مستقیم یا چه تبلیغات چاپی، افسانه عرصه تبلیغات، دیوید اوگیلوی (David Ogilvy) ترفندهایی برای خود داشت که بسیار خوب بر روی مردم تأثیر می‌گذاشت. مردم همه محصولاتی که پدر علم تبلیغات، دیوید آگلیوی تبلیغ می‌کرد را می‌خریدند. هفت روش دیوید آگلیوی در ادامه آورده شده اند که میتوانند برای هرنوع تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرند. تبلیغات شما می‌توانند آفلاین یا آنلاین باشند و شما با بهره گیری از آن‌ها میتوانید بازخورد بسیار بهتری از تبلیغات خود داشته باشید. با روکیدا همراه باشید.

نکته اول برای تبلیغات موفق: خوانندگان تبلیغات را به عنوان اشخاص حقیقی و معمولاً در اوقات تنهایی خود میخوانند.

پس بنابراین هنگام مخاطب قراردادنشان جمعیتی را در حد یک استادیوم در ذهن نداشته باشید. این امر باعث سرد و دور بودن مخاطب نسبت به شما خواهد شد در حالی که هدف معرفی شما به عنوان یک دوست قابل اطمینان است. این کار همچنین باعث جلب توجه خواننده تبلیغ شما خواهد شد. وقتی متن تبلیغ خود را مینویسید، شخص مخاطب خود را در ذهن داشته باشید و تصور کنید که به صورت رو در رو با او صحبت میکنید و در این مکالمه اطلاعاتی در خصوص آنچه ارائه میکنید به او میگویید، “یک فرد برای دیگری و دوم شخص مفرد”.روکیدا - تبلیغ موفق و ۷ نکته برای موفقیت تبلیغات از پدر علم تبلیغات - مدیریت استارتاپ, مدیریت کسب و کار

نکته دوم برای تبلیغات موفق: شما نمیتوانید مردم را مجبور به انجام کاری کنید که میخواهید.

شما فقط میتوانید آنها را علاقه‌مند به انجام کاری که میخواهید کنید. بنابراین توجه آنها را با نوشتن جملات و پاراگرافهای کوتاه جلب کنید. از کلمات دشوار استفاده نکنید. اوگیلوی (Ogilvy) به شما پیشنهاد میکند اگر در تشخیص دشوار یا ساده بودن یک کلمه برای یک شخص عادی به مشکل برخوردید، با استفاده از اتوبوس به شهر (Iowa) سفر کنید و برای یک هفته با یک کشاورز به صحبت بپردازید، سپس با قطار برگردید و در راه با مسافران صحبت کنید و در انتها بر اساس بازخورد آنان نتیجه گیری کنید که آیا آن کلمه برای استفاده در تبلیغ شما به اندازه کافی ساده است یا خیر. شاید این روش مقداری قدیمی باشد اما امروزه نیز توصیه ای ارزشمند به شمار میرود. به مردمی که میخواهید مخاطبتان باشند گوش دهید و آنان را با ادبیاتی که برایشان قابل فهم است خطاب کنید.

نکته سوم برای تبلیغات موفق: تبلیغات با متن غیرقابل فهم ننویسید.

این بدان معنی است که متون فلسفی و خیلی تئوری ننویسید. متن تبلیغاتی شما باید بگوید که محصول یا خدماتی که ارائه می دهید چه کاری برای مشتریان انجام می دهند و چگونه میتوانند زندگی آنان را بهبود بخشند. مطمئن شوید که تبلیغ شما شامل خصوصیاتی است که به تصویر سازی نحوه عملکرد محصول برای زندگی مشتری در ذهنش کمک کند.

برتری شما در نوشتن تبلیغتان به صورت داستان است. مثالی که اوگیلوی زد برای فندک های زیپو (Zippo) صادق است : ” داستان جالب فندک زیپویی که بعد از خارج شدن از شکم ماهی همچنان کار می کرد.”

و البته سرتیتر کلاسیک جان کاپلس (John Caples) نیز جالب است: “آنها وقتی که پشت پیانو نشستم خندیدند ولی وقتی شروع به نواختن کردم داستان عوض شد!”

مردم نه تنها داستان های مانند این که چشم انداز های شما را نشان می دهند را به یاد خواهند داشت بلکه داستانهایی که تاثیرات تبلیغ (تبلیغات در سایت و بلاگ) را به همراه دارند را فراتر از خواندن ابتدایی می‌برند. مطمئن شوید که ارتباط قوی بین داستان و محصول وجود دارد تا در زمان به یاد آوری داستان، تصویری از محصول در ذهن فرد شکل گیرد.

روکیدا - تبلیغ موفق و ۷ نکته برای موفقیت تبلیغات از پدر علم تبلیغات - مدیریت استارتاپ, مدیریت کسب و کار

نکته چهارم برای تبلیغات موفق: در تبلیغات مقایسه بی اساس نکنید!

از استفاده مقایسه کردن و صفات عالی دوری کنید. مردم در اغلب موارد مقایسه ها را به اشتباه متوجه می شوند، به خصوص اگر شما توجه جدا نشده ای به آنها نداشته باشید. به عنوان مثال اگر عکس یک نقاشی رامبراند را بگذارید و بگویید: ” به همان اندازه که یک نقاشی رامبراند شاهکار است، محصول ما نیز شاهکار است.” بسیاری از خوانندگان فکر خواهند کرد که شما واقعا نقاشی های رامبراند را میفروشید. اگر آنها در خرید نقاشی رامبراند علاقه مند نباشند، ممکن است ادامه متن تبلیغ شما را نخوانند. استفاده از صفات عالی هیچکس را مجاب نمیکند مانند :” ما بهترین در جهانیم.”

نکته پنجم برای تبلیغات موفق: از نظرات مشتریان راضی غافل نشوید!

اگر نظر مشتریان راضی خود را دارید، آنها را در تبلیغ خود بگذارید. بسیاری از تبلیغات بزرگ بر اساس نظرات صمیمی مشریان ساخته شده اند، اما حواسمان باشد که نظرات افراد مشهور در خصوص محصول شما اثر عکس میگذارد. مردم معمولاً شخص مشهور را به یاد می آورند ولی محصول را فراموش میکنند. اگر شما نظر کسانی را استفاده کنید که نزدیک به مخاطبین هدف شما هستند به خوبی عمل خواند کرد و سطح فروش شما را ارتقاء خواهد داد.

نکته ششم برای تبلیغات موفق: توضیحات مورد نیاز را برای شفافیت بیشتر کامل بنویسید

عموماً تبلیغ همراه با شفافیت از تبلیغ کوتاه تأثیرگذارتر است. بررسی ها نشان داده که تبلیغات طولانی نسبت به تبلیغات کوتاه فروش بیشتری را در پی دارد. اما مجدداً مطمئن باشید که متن شما جالب باشد واگرنه هیچکس آن را نخواهد خواند.

نکته هفتم برای تبلیغات موفق: با چشم مشتری نگاه کنید

اوگیلوی بدون شک استاد نوشتن متون تبلیغاتی در بسیاری از کمپین ها بود. پس اگر شما به دنبال ارزیابی شیوه های تبلیغات خود هستید مطمئن شوید  که از زاویه دید او نیز به آن نگاه کردید. در نهایت  کیفیت تبلیغ شما هنگام مشاهده نتیجه کار و میزان فروش محصول مشخص خواهد شد ولی بهتر است از قبل توبلیغات خودتان را بر اساس این نکات ۷ گانه برای موفق شدن طراحی کنید و بیشتر دیده شوید.

مطالب مرتبط

بررسی کامل و تخصصی گوشی Mate Xs هوآوی: ۱ تیر با ۲ نشان

محمد امین نعمتی

جاسوسان آمریکایی می گویند، ویروس کرونا ساخت بشر نیست

محمد آقاپور

چه رازی پشت عدد ۶۶۶ نهفته است؟

محمد آقاپور

چه چیزی باعث می شود که شیشه شفاف باشد؟

محمد آقاپور

آیا بعد از بحران کرونا، هوش مصنوعی نقش بیشتری در زندگی ما خواهد داشت؟

محمد آقاپور

چگونه اندازه تلویزیون را به درستی انتخاب کنیم؟ کدام اندازه تلویزیون برای من مناسب تر است؟

محمد آقاپور

۱ دیدگاه

۱۰چشم‌انداز بازاریابی تاثیرگذار در آینده - روکیدا شنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۷ at ۱۲:۱۷

[…] و تبلیغات اینترنتی استفاده کردند. تاثیرگذاران در تبلیغات برخی پلتفرم‌ها همچون فیس بوک، بیشتر مفید بودند. […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟