استراتژی کسب و کار پیشنهاد سردبیر

کسب و کاری ایجاد کنید که حامی تغییر باشد!

خوشبختانه مسئولیت اجتماعی از حوزه ی ارتباطات شرکت به کسب و کارهای عملی منتقل شده: به این معنا که نمیتوانند کلاهبرداری باشند. بهترین کسب و کارها آنهایی هستند که پایداری را در هسته و جان مدل های تجاری خود جای داده اند و از کارمندان خود برای ایجاد شور و نشاط برای مشتریان خود استفاده میکنند.

شرکت AeroFarms که تولید کننده سبزی های برگدار مغذی و داروهای گیاهی بدون استفاده از نور خورشید، خاک و سم است یکی از شرکتهایی است که در راستای بازسازی پایدار عمل میکند. به جای استفاده از روش های کشت قدیمی که نیاز به زمین های کشت وسیع، مقدار زیادی خاک و نیروی خورشیدی دارند از اطلاعات و فناوری استفاده کرده است.

نتیجه این کار بهینه سازی رشد گیاهان در دمایی کنترل شده و نوردهی شده توسط LED می باشد. گیاهان در این حالت توان رشد تا ارتفاع ۳۰ فوت را دارند. هدف شرکت تولید ۱۰ برابر بیشتر در محیطی به مراتب کوچکتر و انرژی کمتر است که قدمی بزرگ در راستای توسعه پایدار است.

AeroFarms در این مسیر تنها نیست و مصرف هوشمندانه کم کم جای خود را پیدا کرده است و در زمانی تحقق می یافت که کیفیت و قیمت مناسب باشند. ۹۰ درصد مشتریان طی تحقیقی اعلام کرده اند که برندی را برای خرید انتخاب میکنند که نسبت به رقبا دلیلی برای استفاده داشته اند.

به زبان دیگر خرید محصولاتی که به صورت اجتماعی یا محیط زیستی احساس مسئولیت داشته باشند تنها یک گرایش نبوده و بک جنبش است از نوع جهانی…!

این قبیل شرکت ها ثابت میکنند که مصرف کنندگان و کسب و کارشان نیاز به فداکردن زندگی ندارند و AeroFarms نشان داده که چه کسب و کارهایی را میتوان ایجاد کرد که ذاتاً پشتیبان توسعه پایدار هستند.

هوش هیجانی در رهبری کسب و کار

مصرف هوشمندانه

با وجود اینکه مسیر رسیدن به مسئولیت اجتماعی و محیط زیستی ممکن است مشکل باشد، تلاش های این چنینی میتوانند تاثیرات بسیاری نه تنها بر روی سیاره ما و مردمانش داشته باشد، بلکه بر سرنوشت شرکت ها نیز تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه به بررسی ۴ راه برای شروع کسب و کاری مناسب توسعه پایدار را آورده ایم:

  • از فرهنگ به عنوان سلاح مخفی خود استفاده کنید: وقتی همه چیز فقط کسب و کار باشد به راحتی میتواند توسط رقبا کپی شود و فرهنگ تنها برتری قالب رقابتی است که وجود دارد. زمان و تلاش خود را برای ایجاد یک فرهنگ قوی اختصصا دهید که وظیفه اجتماعی شما را به جای آورد تا برتر از رقبای خود قرار گیرید.
حتما بخوانید:
10 تاثیر شگفت انگیز کافئین روی بدن و ذهن!

در روز کاری، یک شرکت که زمینه فعالیتش متمرکز بر نیروی انسانی و سرویس های مالی باشد و این موضوع در ذهن کارمندانش تاثیر گذاشته و تمامی جوانب کار را تحت تاثیر قرار دهد در نتیجه ضریب فرسایش شرکت زیر ۱۰ درصد خواهد بود و به راحتی میتواند ۹۸ درصد مشتریان خود را راضی نگهدارد.

  • الهام بخشیدن به حامیان: این کوتاه نظری است که بگوییم مصرف کنندگان تنها به دلیل قیمت ، مقدار و راحتی خرید میکنند. مصرف کنندگان بسیار پیچیده تر از این هستند و محصولاتی که بیش از تنها یک نیاز مشتری را برآورده میکنند توجیه بیشتری برای خریداری شدن توسط مشتری دارند.

Tippy Tippens که یک کارآفرین در New Orleans است به موفقیت زیاد با شروع خط تولید صابون Bird Project خود به دست آورد که مقداری از سود آن را به پاکسازی خلیج های آلوده شده در نشت نفتی ۲۰۱۰ اختصاص داد. تلاش های او باعث تولید محصولاتی شد که به عنوان یک برند دوستدار محیط زیست شناخته شود و خرید آنها دلایل اجتماعی داشته باشد.

  • پایداری و ثبات برابر با کیفیت است: ایجاد پایداری در فعالیت های شرکت باید چیزی بیش از بازاریابی باشد. در نهایت مشتریان میتوانند جنبه درست “شستن سبز” را ببینند پس هرچه هدف کسب و کار شما باشد اول از همه آن را انجام دهید و بعد از بعداً صحبت کنید.
  • ارتباط بسازید نه مشتری! : خرده فروشی معامله ای است که نیازی به بودنش نیست. بر فروش محصول تمرکز نکنید بلکه به ایجاد ارتباط بین محصول خود و مشتریان خود باشید. به آنها کمک کنید که زندگی و کسب و کا خود را غنی تر کنند و این یکی از بهترین راه ها و پایدارترین راه های ساخت یک برند موفقیت است.

6 راه پاسخگویی به مشتری که از شما تخفیف می خواهد

Method که یک شرکت ساخت شوینده های مبتنی بر طبیعت است به طور کامل حول مشورت با مشتریان فعالیت میکند. شرکت از مشتریان می پرسد که نظرشان در خصوص محصولات چیست و چه پیشنهاداتی دارند تا محصولات بهتری تولید کنند. به همراه این محصولاتی پایدار داشته و به این شرکت کمک میکند تا یکی از سریعترین رشد ها را در آمریکا داشته باشد.

حتما بخوانید:
5 اشتباهی که در هنگام را‌ه‌اندازی استارتاپ انجام دادم

در کل مصرف کنندگان هرگز دست از اهمیت دادن به قیمت نخواهند برداشت. همین جمله برای آسودگی و خدمات ارائه شده به مشتریان نیز صدق می کند. اما همچنان مسائل عمیقی در مواردی که برای مشتریان اهمیت دارد موجود است. ایجاد پایداری در محصولات باید در تار و پود محصولات شما باشد و کیفیت محصولات به شما در رسیدن به این ماموریت اجتماعی و ساخت مشتریان وفادار کمک خواهد کرد.

 

 

مطالب مرتبط

مدیریت کسب و کار: چطور با این ۴ راهکار برونسپاری لذت بخشی داشته باشیم؟

فاطمه غفاری

وفاداری مشتری در کسب و کار: چگونه ایجادش کنیم؟

مهرناز شهریاری

پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف: ساخت کندوی هوشمند

کیوان

کیمیاگر: کتابی که با آن کتاب‌خوان می‌شوید!

سجاد مزروعی

جغد هستید یا خروس؟ دانشمندان دو الگوی رفتاری دیگر مربوط به خواب انسان کشف کردند!

زهرا چنگیز

چطور با این ۵ روش تیم فوق العاده ای داشته باشیم؟

designer1

وقتی می‌فهمید شغل جدیدتان مطلوب نیست چه باید کرد؟

فاطمه غفاری

مزیت رقابتی شما چیست؟ برنده شدن در زمانی که همه مثل هم فکر می کنند

طاهر مهدی پناه

چگونه استراتژی محتوای حرفه ای بنویسیم؟

مهرناز شهریاری

چرا نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، خواستار توقف ارز رمزنگاری فیسبوک شد؟

این سه قانون ایلان ماسک را روزانه دنبال کنید تا حتما موفق شوید

soheila1992

آیا عدم کاهش وزن با ورزش تقصیر ژنتیک مان است؟

عباس رهامی

با این ۶ کار کوچک، استرس روزانه را کاملا برطرف کنید!

پرشان شاکری فر

دو مدیر سابق توییتر شرکت مشاوره تاسیس کردند

کیوان

۶ درس از مدیریت به سبک بنجامین فرانکلین – قسمت دوم و پایانی

نگین ابراهیمی

چگونه از فشار روانی درخواست افزایش دستمزد کارمندان تان خلاص شوید؟

مهرناز شهریاری

سندروم غرور اینگونه شما را به یک مدیر شکست خورده تبدیل می کند

مهرناز شهریاری

می‌خواهید بازدهی خودتان را افزایش دهید؟ این راهکار فوق‌العاده برای شماست!

نگین ابراهیمی

دیدگاه شما چیست؟