استراتژی کسب و کار پیشنهاد سردبیر کسب و کار اینترنتی

۱۰ اصل بنیادی برای درک بهتر سئو و افزایش بازدید سایت فروشگاهی + اصول اولیه سئو حرفه ای

۱۰ اصل بنیادی برای درک بهتر سئو + اصول اولیه سئو حرفه ای

حتما به خاطر دارید که وقتی اولین بار سوار دوچرخه شدید، چرخ‌های کمکی دوچرخه آنقدر برایتان حیاتی بودند که سواری بدون آن‌ها برایتان ناممکن و هولناک به نظر می‌رسید. وقتی والدین‌تان چرخ‌های کمکی را برداشتند و اصول اولیه حفظ تعادل، فرمان گرفتن و رکاب زدن و ترمز گرفتن را آموختید، دیگر راه بردن دوچرخه کاری ساده و قابل فهم به نظر می‌رسید.

همین قضیه برای سئو و اصول اولیه سئو نیز صدق می‌کند. اگر اصول اولیه سئو را ندانید، حس می‌کنید که با یک زبان خارجی طرف هستید. وظیفه ما برداشتن چرخ‌های کمکی است تا بتوانید به وسیله آن به سمت مسیر درست استراتژی سئو حرکت کنید.

۱۰ اصل بنیادی برای درک بهتر سئو + اصول اولیه سئو حرفه ای

سئو درون سایتی

اگر می‌خواهید یک خانه بسازید و زیر بنای آن شرایط بدی داشته باشد، علیرغم زیبایی داخلی و دکوراسیون جذابی که دارید قطعا مشکلات زیادی پیش رو خواهید داشت. همین موضوع برای سئو نیز صدق می‌کند. وبسایت شما باید پایه‌ریزی عالی داشته باشد، این پایه‌ریزی شامل اصول اولیه سئو موارد زیر را شامل می‌شود:

  • محتوای نوشتاری استثنایی
  • معماری مناسب لینک‌های داخلی
  • دسترسی به روبات‌ها
  • نقشه‌های وبسایت
  • ساختار آدرس‌های اینترنتی (URL‌ها)
  • کد‌های پاسخ گویی سرور‌ها

اصلا از این اصطلاحات سنگین نترسید. اگر با یک طراح وبسایت تماس بگیرید، وی در عرض ۲ الی ۳ ساعت می‌تواند وبسایت شما را بررسی کرده و از محکم بودن پایه‌های آن و اصول اولیه سئو اطمینان حاصل کند.

اغلب اوقات، در وبسایت‌ها مشکلاتی وجود دارند که مربوط به اصول اولیه سئو هستند که باعث می‌شوند وبسایت نتواند به پتانسیل واقعی اش دست یابد یا به رتبه مورد نظر در گوگل برسد. انجام بررسی بر وبسایت باعث می‌شود که پایه‌های آن از همان ابتدا محکم باشند و سئو به درستی انجام شود.

اصول اولیه سئو 2

محتوای استثنایی وبسایت

داشتن محتوای تکراری یا بیخود می‌تواند جلوی رسیدن شما به پتانسیل حقیقی‌تان در رسیدن به رتبه‌های بالا در گوگل را بگیرد و این موضوع می تواند تاثیر منفی در اصول اولیه سئو داشته باشد. ما با کسب و کار‌های زیادی روبرو می‌شویم که از مشکل داشتن محتوی تکراری یا ساختار نامناسب URL رنج می‌بردند.

در ادامه چندین مثال برایتان آورده ایم:

صفحات سطح شهری: ممکن است یک کسب و کار سعی کند که برای تمامی‌شهر‌های یک کشور یا حومه‌های یک شهر صفحه ای مشابه داشته باشد. در این صورت، گوگل این صفحات را به عنوان محتوای تکراری و گمراه کننده شناسایی می‌کند که در نهایت نیز بر رنکینگ وبسایت اثر منفی خواهد گذاشت.

۱۰ اصل بنیادی برای درک بهتر سئو + اصول اولیه سئو حرفه ای

صفحات غیر ضروری: اغلب اوقات شاهد این هستیم که صفحات خدماتی به صفحات ریز خدماتی تجزیه می‌شوند که این موضوع همیشه کار درستی نیست. به عنوان مثال، چند نفر در دنیا هستند که به دنبال بازاریابی تصویری در کلمبوس ایالت اوهایو آمریکا باشند؟ ما یک صفحه اختصاصی برای تبلیغات آنلاین داریم که در آن تمرکز مان بر هدف‌یابی تصویری را ذکر کردیم، برای این موضوع به یک صفحه اختصاصی نیازی نیست.

نکته: وارد Google Analytics شوید و ببینید که کدام صفحات وبسایت شما بیشترین و کمترین ترافیک را دریافت می‌کنند. اگر یک صفحه بازدید چندانی ندارد بد نیست این صفحه را وارد یک صفحه جامع تر کنید تا رنکینگ آن صفحه اصلی را بالاتر ببرید.

از دست ندهید:
فست‌فودها چه عوارضی دارند؟

 

اهمیت تگ تیتر‌ها در سئو

 

تگ تیتری که در صفحه اصلی‌تان قرار می‌دهید یکی از مهمترین اجزای وبسایت شماست. زمانی که می‌خواهید برای این تیتر کلمه انتخاب کنید بر اساس معیار‌های کسب و کارتان یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید و بهترین اصول اولیه سئو را انجام دهید.

۱۰ اصل بنیادی برای درک بهتر سئو + اصول اولیه سئو حرفه اینکته: اگر کسب و کار محلی هستید، حتما نام شهرتان را درون تگ تیتر قرار دهید تا در رنکینگ در بازار محلی جای بگیرید. اغلب اوقات شرکت‌هایی را میبینیم که در حالی که ۹۰% از کارشان محلی است اما سعی دارند رنکینگ ملی بگیرند.

 

اهمیت بک لینک‌های با کیفیت در سئو

بک لینک‌ها پایه‌های الگوریتم رنکینگ گوگل هستند و در اصول اولیه سئو نقش دارند. وقتی که ساختار وبسایت شما پایه‌گذاری شد باید بر جلب بک لینک تمرکز کنید. بک لینک یک نوع‌هایپرلینک است که به وبسایت شما باز می‌گردد. می‌بایست بیشتر به فکر کیفیت باشید تا کمیت.

معیاری با نام اعتبار دامنه وجود دارد که باز در اصول اولیه سئو تاثیر می گذارد که از ۰ تا ۱۰۰ به شما امتیاز میدهد. می‌توانید با استفاده از ابزار Moz’s اعتبار دامنه‌تان را پیدا کنید، با استفاده از این ابزار می‌توانید وسایت خودتان را با رقبایتان مقایسه کنید. اینکه اعتبار دامنه شما در برابر رقبا چگونه است یکی از بهترین شاخص‌ها در سئو است که می‌توان به وسیله آن رنکینگ وبسایت را در گوگل مشخص کرد.

کمپین تبلیغاتی دیجیتال

اگر می‌خواهید واقعا موفق شوید، سایت‌های دیگر می‌بایست وبسایت شما را به صورت مداوم ذکر کنند که به شما در تولید بک‌لینک‌های بیشتر کمک می‌کند. می‌توان با انجام کار‌های زیر یک کمپین تبلیغاتی را به انجام برسید:

با خبرنگاران مرتبط با صنعت خودتان تماس بگیرید و به آن‌ها بگویید که حاضرید در زمینه صنعت خودتان نظرات حرفه ای بدهید تا آن‌ها در دنیای دیجیتال نشر دهند.

با وبسایت‌های مرتبط با صنعت خودتان تماس بگیرید و توانایی خودتان را به صورت یک پست وبلاگ به اشتراک بگذارید.

با همکاران، فروشندگان و مشتریان تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید که نام شما را در بخش “همکاران” وبسایت‌شان ذکر کنند.

با مشتریان تماس بگیرید و به آن‌ها پیشنهاد کنید که گواهی تاییدیه‌تان را در وبسایتشان قرار دهید و همچین یک لینک برای بازگشت به وبسایتتان در ادامه بگذارید.

با مجله‌ها و نشریه‌های مرتبط با شهر تماس بگیرید و نظرتان در خصوص بازار محلی را به آن‌ها ارائه دهید.

نکته: اگر سه تا چهار بک لینک با کیفیت در ماه بدست آورید، می‌توانید رنکینگ سئو وبسایت تان را بالا ببرید.

۱۰ اصل بنیادی برای درک بهتر سئو + اصول اولیه سئو حرفه ای

کنار انداختن بک لینک‌های اسپمی

اشاره کردیم که لینک ساختن برای موفقیت در سئو ضروری است. افراد زیادی سعی کردند با لینک‌گیری خارجی یا قرار گرفتن در لیست سایت‌های اسپمی‌در این سیستم دست ورزی کنند. این کار‌ها می‌توانند از سوی گوگل جریمه در بر داشته باشند.

از دست ندهید:
ال‌جی با ساخت تبلت G Pad 5 بازگشتی دوباره خواهد داشت

پیشنهاد ما این است که وارد کنسول جستجوی گوگل شوید و به بخش “Search Traffic” بروید و سپس بر روی “Links to Your Site” کلیک کنید. از آن جا به “Your Most Linked Content” بروید. پس از این که وارد این بخش شدید، باید بر روی “Download Latest Links Report” کلیک کنید.

با کلیک کردن بر روی این بخش یک فایل اکسل دانلود می‌کنید که تمامی ‌بک‌لینک‌هایی که به وبسایت شما منتهی می‌شوند در آن قرار دارد. اگر در این فایل گزارشی لینک‌های اسپمی ‌زیادی یافتید بهتر است که با یک شرکت سئو تماس بگیرید تا آن‌ها بک لینک‌های شما را بررسی کنند و یک فایل حذف لینک برایتان آماده کنند.

نکته: اگر لینک‌های اسپمی‌دارید، با آپلود کردن فایل حذف به گوگل اعلام می‌کنید که دیگر نمی‌خواهید با این لینک‌هایی که به سایت شما ارجاع می‌شوند ارتباطی داشته باشید. اگر لینک‌های بی‌کیفیت به سایت شما ارجاع می‌شوند باعث می شود اصول اولیه سئو رعایت نشود و شما نیز فایل حذف را ارسال نکنید ممکن است به رنکینگ وبسایتتان در جستجوی گوگل صدمه وارد کنید.

۱۰ اصل بنیادی برای درک بهتر سئو + اصول اولیه سئو حرفه ای

سئو محلی چیست؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه کسب و کار‌ها با داشتن آدرس و ستاره‌هایی که از رنکینگ دریافت می‌کنند به صدر رتبه بندی‌های گوگل می‌رسند؟ این دو آیتم از صفحه Google My Business می‌آیند.

اگر تا به حال به صفحه Google My Business دقت نمی‌کردید بهتر است همین الان با انجام کار‌های زیر سری به آن بزنید:

مطمئن شوید که تمام اطلاعات کسب و کارتان پیوسته و مرتبط به هم باشند (نام، آدرس و شماره تلفن).

مطمئن شوید که تمامی‌تصاویری که دارید به روز هستند.

همیشه یک استراتژی پیشگیرانه داشته باشید.

قابلیت پیام دهی مشتری‌ها به خودتان را فعال کنید.

دسته بندی اصلی‌تان را طوری لیست کنید که با خدمات یا محصولاتی که ارائه می‌دهید هم‌راستا باشد.

نکته: یک بخشی به نام بینش‌ها وجود دارد که می‌توانید در آن به مشاهده برداشت‌ها و کلیک‌هایی که از صفحه Google My Business برداشته شده اند بپردازید. اگر کسب و کار محلی هستید مکررا به این صفحه سر بزنید تا بتوانید معیار‌هایتان را بهبود ببخشید.

لیست کسب و کار‌های محلی

گوگل می‌خواهد مطمئن شود که کسب و کار شما قانونی و محلی است این نکته را در اصول اولیه سئو در نظر داشته باشید. در این جا لیست کسب و کار‌های محلی وارد عمل می‌شود.

چطور با 3 تکنیک جدید، بازدید سایت و محتوای خود را افزایش دهیم؟

طبق Moz، لیست کسب و کار محلی یک صفحه مشخصات آنلاین است که نام، آدرس، شماره تماس و دیگر جزیات کسب و کار شما را شامل می‌شود. هزاران وبسایت و این گونه لیست‌ها وجود دارند که کسب و کار‌های محلی می‌توانند در آن لیست کسب و کار رایگان خودشان را بسازند. برخی از این قبیل سیستم‌ها که همه شما با آن‌ها آشنایی دارید گوگل پلاس، Yelp، Bing Places، internet Yellow Pages و Yahoo Local هستند.

از دست ندهید:
استفاده دولت چین از سلاح سایبری آمریکا علیه خود آمریکا!

با هزینه ای اندک می‌توانید اصول اولیه سئو را رعایت کرده و کسب و کارتان را در یک لیست محلی نظیر Yext یا Moz Local ثبت نام کنید. این کار باعث می‌شود که تمامی‌اطلاعات مرتبط با کسب و کار شما به صورت یکپارچه و هماهنگ ارائه شود و مهم تر اینکه کسب و کارتان را قانونی خواهد کرد.

نکته: با استفاده از Moz Local لیست کسب کارتان را به صورت رایگان بررسی کنید. اگر امتیاز کمتر از ۷۰% بگیرید می‌بایست حتما خودتان را در یک لیست محلی ثبت کنید تا همه اطلاعات کسب و کارتان یکپارچه شود و امتیاز کلی‌تان را افزایش دهید.

نظارت بر موفقیت

با پرداخت ۷۹ دلار در ماه (در صورتی که سالانه پرداخت کنید) می‌توانید پنج کمپین را در Moz ردیابی کنید. اگر این مقدار هزینه برای شما زیاد است، می‌توانید هزینه را با دوستانتان که صاحب کسب و کار هستند یا در بازاریابی فعالیت دارند تقسیم کنید زیرا می‌توانید تا ۵ کمپین تبلیغاتی را ردیابی کنید. شما قادر خواهید بود دامنه‌تان را وارد Moz کنید، کلمات کلیدی مهم برای کسب و کارتان را ردیابی کنید تا اصول اولیه سئو را به درستی رعایت کرده باشید و پیشرفت خودتان در زمینه سئو را ارزیابی کنید. وقتی می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با خودتان را ردیابی کنید قادر خواهید بود تصمیمات تجاری بسیاری بگیرید از این رو پیشنهاد ما این است که همه بازاریاب‌ها در این سامانه ثبت‌نام کنند.

نکته: اگر نمی‌دانید باید چه کلماتی را ردیابی کنید، در این مقاله به صورت کامل توضیح داده ایم که چطور می‌توانید یک کلمه کلیدی را وارد کرده و مترادف‌های آن را پیدا کنید.

۱۰ اصل بنیادی برای درک بهتر سئو + اصول اولیه سئو حرفه ای

بازاریابی مداوم

از دیگر اصول اولیه سئو گوگل دوست دارد شما را به عنوان یک وبسایت قانونی با ترافیک قانونی ببیند. یعنی محتوای شما می‌بایست عالی باشد. محتوی وبلاگی شما می‌بایست مباحث ترغیب کننده داشته باشند. شما می‌بایست به صورت فعالانه مطالب وبلاگ تان را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید تا بتوانید ترافیک را به سمت وبلاگتان هدایت کنید. صفحه اصلی شما و صفحات داخلی وبسایت شما می‌بایست اطلاعات مفیدی ارائه کنند که برای خواننده ارزش داشته باشند. وبسایت شما “باید” با موبایل سازگار باشد.

وبسایت شما مرکز اصلی بازاریابی شما است. یکی از اصول اولیه سئو حتما مطمئن شوید که محتوای خوبی دارید. فقط در این صورت است که می‌توانید کاربران بیشتری را به مشتری‌های واقعی تبدیل کنید و گوگل نیز از این موضوع خوشنود خواهد شد.

نکته: یک خبرنگار یا کسی که در نوشتن تخصص دارد را پیدا کنید و از او بخواهید که وبسایت شما را مرور کند و انتقاداتش را به شما ارائه دهد این کار برای رعایت اصول اولیه سئو می تواند مفید باشد. شنیدن نظری تازه از کسی دیگر که توانایی نوشتاری بالایی دارد می‌تواند بینش‌های جدید و خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

مطالب مرتبط

کاهش هزینه بازاریابی فروشگاه های اینترنتی با ۵ نکته مهم

مهرناز شهریاری

قرار گرفتن قسمت‌های قابل پخش پادکست‌ها در نتایج جستجوی گوگل

نوید بیک زاده

چطور با روانشناسی رنگ ها فروش فوق العاده ای داشته باشیم؟

ماهان

چطور کانال پیودی پای بیش از ۱۰۰ میلیون عضو گرفت؟

عباس رهامی

چگونه مشتریان فصل تعطیلات را به خریداران همیشگی تبدیل کنیم؟

مهرناز شهریاری

مرورگر کروم گوگل به کاربر اجازه کپی محتوا روی یک دستگاه و پیست آن روی یک دستگاه دیگر را می‌دهد

محمد امین نعمتی

چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟

عباس رهامی

چگونه اطلاعات مشتریان روی برندینگ شما تاثیر می گذارد؟ + ۳ راهکار

طاهر مهدی پناه

بزرگ‌ترین اشتباهاتی که شرکت‌ها هنگام توسعه کسب و کار خود مرتکب می‌شوند

طاهر مهدی پناه

چرا مردم به ربات‌های چت می‌گویند متشکرم؟!

مهرناز شهریاری

۱۱ سؤال که به شروع کسب و کارتان در مسیر درست خیلی کمک می‌کنند

مهرناز شهریاری

۱۱ ویژگی فوق العاده مهم برای بهینه سازی وب سایت

مهرناز شهریاری

حذف جستجوی صوتی قدیمی گوگل به دلیل روی کار آمدن دستیار آن

نوید بیک زاده

تصورات مخرب در مورد سئو و بهینه سازی وب سایت

عباس رهامی

چطور نرم افزار های اندروید و iOS اطلاعات کاربرانشان را به هکرها می‌دهند؟

آرمان شریعتی

چطور با ۳ تکنیک جدید، بازدید سایت و محتوای خود را افزایش دهیم؟

مهرناز شهریاری

اسکن چهره توسط دستیار شخصی گوگل و شخصی سازی نتایج

فاطمه غفاری

باج‌گیری گوگل از کاربران کروم! یا ماهی ۲۵ دلار پول دهید یا مجبورید تبلیغات ببینید

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

Avatar
Farshad شنبه , ۱ تیر ۱۳۹۸ at ۱۶:۴۵

معیار هایی که شما ازشون حرف زدید برای کشوری جهان سومی مثل ایران جوابگو نیستن.
دقت کنید شما در کشوری زندگی می کنید که علاوه بر تحریم ها حتی کوچه ها نامگذاری نشدند و حتی برخی از منازل شماره پلاک ندارند.(*در رابطه با کسب و کار های محلی)
اونوقت مگه توی شهرستان ها چقدر بلاگ موفق داریم تا بک لینک با کیفیت بگیریم؟
تازه شما از بیان کردن منبع هم امتناع کردید.
اونوقت دم از محتوی استثنایی میزنید!!!

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟