هوش مصنوعی کمک کننده یا جایگزین برای کارمندان؟

هوش مصنوعی زمانی در داستان های علمی و تخیلی حضور چشمگیری داشت اما این دوران به سر رسید. اکنون هوش مصنوعی به بخش بسیار گسترده ای از دنبای فناوری تبدیل شده است و همه شرکت های بزرگ فناوری محور که به شکلی یک غول به حساب می آیند در حال ارائه سیستم های اختصاصی خودشان بر پایه هوش مصنوعی هستند. از گوگل هوم و آمازون الکسا و مایکروسافت Ai گرفته تا سیری اپل و کورتانا ویندزو و برخی دیگر از نرم افزارهای حوزه تلفن همراه.

هوش مصنوعی امروزه به صورت یک دستیار مجازی باهوش و واقعا کارامد در زندگی روزمره مردم و به خصوص صنایع  و امور تجاری جای خودش را باز می کند . استفاده از هوش مصنوعی بسیار لذت بخش و کارآمد است، اما یک لحظه دست نگه دارید! آیا این وضعیت نمی تواند برای کار کارمندان و کارگران ایجاد مشکل کند و به نوعی آن ها را بی کار کند؟ ممکن است هوش مصنوعی و دستیارهای مبتنی بر هوش مصنوعی جاب دستیاران حقیقی و کارمندان را بگیرند؟

آقای ساتیا نادلا مدیر مایکروسافت در مونیخ گفته هوش مصنوعی بسیار کارآمد است اما در وضعیت فعلی قرار نیست جای کارمندان و کارگران را بگیرد، بلکه به آن ها کمک می کند که کارهایشان را بهتر انجام دهند. با این وجود نمی توان تضمین کرد که هوش مصنوعی در حال حاضر هم برخی از فرصت شغلی را در اختیار خودش نگیرد اما این مورد عمومیت ندارد.

هوش مصنوعی کمک کننده یا جایگزین برای کارمندان؟

همه کارمندان دوست دارند از هوش مصنوعی برای افزایش بهره‌وری و دقت در کارهایشان استفاده کنند. هوش مصنوعی این تمکان را به شرکت ها، مدیران و کارمندان می دتهد که بتوانند در زمان واحد کارهای بیشتری را بهتر انجام دهند و کارمندان نیز از ایم وضعیت راضی خواهند بود ولی همین کارمندان دوست ندارند روزی از مدیران خود بشنوند : متشکریم، دیگر به شما نیازی نیست. همین هوش مصنوعی کارهای مورد نیاز ما را به خوبی انجام می دهد.

با این وجود به نظر می رسد این وضعیت هم اکنون هم در برخی از موقعیت هاس شغلی خاص رخ داده است و در آینده ممکن است نگرانی های بیشتری را برای کارمندان و کارگران ایجاد کند.

۴ نظرات
  1. سپهر می گوید

    بسیار عالی

  2. […] که کشورش هرگز از ربات‌های قاتل استفاده نخواهد کرد. هوش مصنوعی هر روز پیشرفته‌تر می‌شود و عده‌ای درباره استفاده […]

  3. […] هوش مصنوعی و یادگیری ماشین یکی از مهمترین روندهایی است که همه ما را در زمان آینده […]

  4. […] کرده‌اند. چیزی که در اینجا اهمیت دارد خلاقیت یا نوآوری هوش مصنوعی نیست، بلکه سطح پیشرفته بودن هوش و توانایی‌های استدلال […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.