پهباد جنگنده کریتوس والکری آمریکا به راه افتاد

کاملاً مشخص است که در آینده نه چندان دور شاهد حضور قابل توجه هواپیماهای بدون سرنشین (پهباد) در برنامه‌های نظامی خواهیم بود. حتی اگر این آینده کمی دور از انتظار به نظر می‌رسید، حالا دیگر می‌توانید مطمئن باشید حتماً اتفاق خواهد افتاد! خبر پرواز موفقیت آمیز پهباد جنگنده کریتوس ایکس کیو – ۵۸ آ والکری (Kratos XQ-58A) یک نمایش کامل و بی‌نقص از آینده پهباد ها بود.

پرواز پهباد جنگنده آمریکا

پهباد جنگنده آمریکا
پرواز آزمایشی پهباد جنگنده کریتوس والکری ۷۶ دقیقه طول کشید که در آریزونا انجام شد. والکری محصول پروژه مشترک سیستم پرواز بدون سرنشین کریتوس (KUAS) و آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا (AFRL) است. این پروژه در واقع بخشی از درخواست LCAAT برای کاهش هزینه‌های توسعه و ساخت و استفاده از هواپیماهای نظامی است.
پهباد جدید کم هزینه است و به‌طور مستقل قادر به پرواز است. اولین وسیله پرواز هوایی بدون سرنشین سرعت بالا و دور برد که دو سال و نیم روی آن کار شده است.
دم این پهباد به‌صورت V شکل است، ورودی هوا در مرکز قرار دارد و شکل بدنه آن به علت رادار گریزی به‌صورت ذوزنقه درست شده است. از این پهباد برای محافظت اف-۲۲ یا اف-۳۵ می‌توان استفاده کرد. البته حمله به اهداف و نظارت هم از کارکردهای دیگر این پهباد خواهد بود.

ویژگی‌های پهباد کریتوس والکری

عملکرد کریتوس والکری
پهباد والکری ۹ متر طول دارد و طول بال آن ۶.۷ متر است. حداکثر سرعت پهباد هم قابل توجه است که می‌تواند به ۱۰۵۰ کیلومتر در ساعت برسد. این پهباد تا ارتفاع ۱۳۷۱۵ متر می‌تواند بالا رود و تا ۳۹۴۱ کیلومتر حرکت کند. این پهباد قادر است ۸ اسلحه شامل راکت‌های مستقیم هوشمند و تعدادی بمب کم قطر حمل کند. قرار است ۴ آزمایش پروازی دیگر روی این پهباد انجام شود تا سیستم پرواز، عملکرد آئرودینامیک، سیستم پرتاب و بازیابی‌اش ارزیابی شود.
والکری اولین نمونه از هواپیماهای بدون سرنشین است که هزینه ساخت و کارکرد پایین و در عین حال قابلیت‌های عملکردی بالا دارد.

منبع: newatlas.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.