روکیدا
مدیریت و موفقیت در کسب و کار

با این روش های تبلیغاتی کسب و کارتان را ارتقا دهید

با این روش های تبلیغاتی کسب و کارتان را ارتقا دهید

آیا با روش های تبلیغات موثر آشنا هستید؟ برای نوشتن هر نوع متنی اعم از ایمیل فروش، بلاگ، درخواست شغل یا متون تبلیغاتی وبسایت قوانین مشخصی وجود دارد که با پیروی از آنان می‌توانید توجه مخاطب را جلب کرده و آنان را به عمل ترغیب کنید. در ادامه برخی از روش های تبلیغات موثر  را معرفی می‌کنیم:

 روش های تبلیغات موثر | جذب مشتری توسط آگهی

اولین کاری که در مورد روش های تبلیغات موثر باید انجام دهید این است که توجه مخاطب را جلب کنید تا به داخل پاکت نگاه کنند یا برای اطلاعات بیشتر روی لینک کلیک کنند. به عنوان مثال در مورد آگهی‌های پستی می‌توانید تیزر تبلیغاتی را خارج از پاکت قرار دهید. از روش های تبلیغات موثر از طریق ایمیل نوشتن عنوان جذاب است. اگر فروش را از طریق ایمیل انجام می‌دهید، عنوان را بایستی طوری انتخاب کنید که مشتری نتواند مقاومت کند. در هر حال بایستی خواننده را کنجکاو کنید.

البته گاهی تهیه‌ی تیزر خوب دشوار است. لذا برای آگهی‌های پستی می‌توانید از پاکت‌های با طراحی جذاب که شخصی به نظر می‌رسند استفاده کنید تا خواننده کنجکاو شود که فرستنده کیست و موضوع نامه چیست.

با روش های تبلیغات موثر بر کسب و کار آشنا شوید

یک راه برای جذاب‌تر کردن پاکت این است که نام فرستنده را مخفی کنید. بدین صورت که از آدرسی بدون نام استفاده کنید یا نشانه‌ای را بکار ببرید که در عین جذاب بودن غیر قابل شناسایی باشد. همچنین شکل پاکت، رنگ آن، روش آدرس‌نویسی و غیره را نیز تغییر داد. می‌توانید با استفاده از پاکت‌های مشابه فدکس، به گیرنده چنین وانمود کنید که نامه‌ی مهمی به دستش رسیده است.

ایمیل‌های تبلیغاتی را هر اندازه شخصی سازی کنید بهتر است. استفاده از نام گیرنده در عنوان یا بکار بردن عبارت عزیز در کنار نام گیرنده در ابتدای ایمیل، می‌تواند بسیار موثر باشد.

به مردم چیزی را بگویید که دوست دارند بشنوند

یک‌بار یکی از ویراستاران مجرب روزنامه به گزارشگری که قرار بود از یک مراسم عروسی گزارش تهیه کند، توصیه جالبی کرد. او ابتدا ویژگی‌های یک عروسی ایده‌آل از دید خوانندگان مجلات رو برشمرد. دختر زیبای خانواده‌ای ثروتمند که با راننده فرار می‌کند، پدر خشمگین با تفنگ ساچمه‌ای، اتومبیل سریع پدر، تصادف، نجات قهرمانانه و پایان داستان پس از هزار و یک بدبختی. ویراستار به گزارشگر گفت که با این پس زمینه‌ی ذهنی با مراسم ازدواج کنونی روبرو شود و ببیند چه تعداد از این عناصر درام را می‌تواند بیابد و داستانی درباره‌اش بنویسد.

شما نیز جهت روش های تبلیغات موثر هنگام نوشتن متون تبلیغاتی بایستی همین کار را کنید. خودتان را به جای خریدار بگذارید و به تمام مواردی که مشتری از یک محصول ایده‌آل انتظار دارد فکر کنید. از تمامی ویژگی‌های ایده نهایی لیست تهیه کنید و سپس با این پیش زمینه‌ی ذهنی، متن تبلیغاتی خود را بنویسید و تا حد امکان روی ویژگی‌های گفته شده تمرکز کنید.

به یک مثال توجه کنید. فرض کنید وبلاگی در رابطه با دستورهای غذایی مناسب افراد پرمشغله دارید. افرادی که زمان زیادی ندارند اما دوست دارند غذای سالم مصرف کنند. دستور غذای ایده‌آل چنین مخاطبانی چیست؟

با این روش های تبلیغاتی کسب و کارتان را ارتقا دهید

باید خوشمزه باشد (ویژگی اساسی هر غذا)، مواد لازم برای تهیه آن کم باشد، سریع و آسان آماده شود، فرد را جذاب‌تر کند و سالم باشد. لذا هنگام توصیف دستورهای غذایی در وبلاگ بایستی تا حد امکان این ویژگی‌ها را در نظر بگیرید و حتی برخی فواید آن در تندرستی را برجسته کنید. به عنوان مثال می‌توانید بنویسید این غذا به شما کمک می‌کند وزنتان را ثابت نگه دارید، به رشد ماهیچه‌های شما و سلامت پوست شما کمک می‌کند.

ایده این است که لیستی از خواسته‌های مخاطبانتان تهیه کنید و سپس به آنان بگویید دقیقا چگونه می خواهید آنچه را می‌خواهند به آنها عطا کنید.

تصویری خاطره‌انگیز بسازید

از روش های تبلیغات موثر انتقال پیام به کمک تصاویر است. چنانچه متن تبلیغاتی شما حامل پیام تصویری خاطره‌انگیزی باشد، موثرتر خواهد بود. این کار را برای هر نوع محصولی می‌توان انجام داد.

وظیفه بازاریاب ایجاد توضیحاتی است که خواننده براساس واقعیت‌های فیزیکی محصول پیش‌بینی کند که از آن رضایت خواهد داشت. نیازی به بزرگنمایی نیست چون اعتماد خریدار را از بین خواهد برد. ولی می‌توانید تصویر جذابی ارائه دهید که در خواننده علاقه‌ای قوی نسبت به محصول شما پدید آورد.

با این روش های تبلیغاتی کسب و کارتان را ارتقا دهید

به متن خود تصاویر و استدلال‌های قوی بیفزایید تا بتوانید ادعای اصلی را پشتیبانی کنید. این کار نوشته شما را قدرتمند و منسجم خواهد کرد و ایده‌ای بیادماندنی در ذهن خریدار باقی خواهد گذاشت که بر رفتارهای آنان تاثیر خواهد داشت.

حسی از فوریت به متن تبلیغاتی خود اضافه کنید

هر نوع تبلیغی که می‌کنید (آنلاین، پستی، روزنامه‌ها و مجلات، تلویزیون یا رادیو) بایستی شامل فراخوان باشد. اینجاست که به مخاطب می‌گویید می‌خواهید چه کاری انجام دهد. به عنوان مثال محصول را بخرد.

اما این به تنهایی کافی نیست. یک آگهی تبلیغاتی ایده‌آل با ارائه دلیل از مخاطب می‌خواهد که فورا خرید را انجام دهد. این حس فوریت به این دلیل القا می‌شود که اگر افراد سریع عمل نکنند، پیشنهاد شما را کنار می‌گذارند و شاید هرگز بازنگردند.

پس به پیشنهادتان محدودیت زمانی اعمال کنید. توضیح دهید که چرا منابع محدودند و اینکه محصول اولین باری است که عرضه می‌شود. شاید بهتر باشد اعلام کنید که قیمت بعد از زمان مشخصی افزایش خواهد یافت. واضح بگویید که چنانچه مشتری در زمان مشخص شده خرید نکند، فرصت کاملا از دست خواهد رفت.

با این روش های تبلیغاتی کسب و کارتان را ارتقا دهید

روش های تبلیغات موثر به شیوه رابرت کولیور

متخصص نام‌آور تبلیغات، رابرت کولیر می گفت: “نکته ای که باعث جلب و جذب مشتری می شود، محصول شما نیست، بلکه نحوه عملکرد و کارکرد محصولتان است که مشتری را به سوی خود جلب می کند”. به قول متخصصان امروزی، مزایای کالا مهم است نه ویژگی های آن.

به عنوان مثال اگر می‌خواهید حق عضویت در باشگاه را بفروشید، محتوای تبلیغاتی را فقط به تجهیزات و وسایل باشگاه اختصاص ندهید. کمتر کسی به این‌ها توجه می‌کند. در عوض تاکید کنید بر اینکه مشتریان بعد از کار کردن با دستگاه‌هایی که طراحی علمی دارند، چه احساس فوق‌العاده‌ای خواهند داشت، چقدر خوب به نظر خواهند رسید، چقدر انرژی خواهند داشت و زندگی آنان تا چه حد بهتر خواهد شد.

در تبلیغات همیشه مثبت باشید

روش های تبلیغات موثر یا غیر موثر.بسیاری از تبلیغ کنندگان از طریق پدید آوردن تصویر مشکلات حاد سلامت با فراز و نشیب اقتصادی در ذهن مخاطب، از تاکتیک ترس استفاده می‌کنند. این تبلیع کنندگان به کارایی این روش قسم می‌خورند در حالی که دیگران می‌گویند بهتر است از تبلیغات منفی اجتناب شود.

با این روش های تبلیغاتی کسب و کارتان را ارتقا دهید

شما بایستی انتخاب کنید که کدامیک از این روش برای تبلیغ محصول و مخاطب شما بهتر است. قاعده ضروری این است که اگر از تکنیک ترس استفاده می‌کنید، سریع راه حل ارائه دهید و افراد را به خرید تشویق کنید. بسیاری از آگهی‌های فروش ویدیویی موفق از هولناک‌ترین سناریوهای قابل تصور تشکیل شده‌اند ولی در خلال ویدیو این حس به مخاطب القا می‌شود که در پایان راه‌حل ایده‌آلی ارائه خواهد شد. چنین آگهی‌هایی مبتنی بر ترس‌اند ولی در عین حال آنقدر مبتنی بر امید هستند که مخاطب را تشویق می‌کنند تا انتها به خواندن یا شنیدن آگهی ادامه دهد. بنابراین استفاده از ترس کارساز است ولی در عین حال بایستی چاشنی امید را نیز بدان اضافه کرد.

با این روش های تبلیغاتی کسب و کارتان را ارتقا دهید

طول نوشته بایستی متناسب هدف باشد.

یکی از روش های تبلیغات موثر رعایت طول نوشته است.در انتها سوالی را مطرح می‌کنم که اغلب پرسیده می‌شود: برای فروش به چه میزان نوشته تبلیغاتی نیازمندیم؟ اگر هدفتان تنها این است که مردم در مقاطع بعدی نیز به شما مراجعه کنند، یک آگهی کوتاه کافی است. ولی چنانچه می‌خواهید افراد حتما خرید انجام دهند، بایستی در نوشته خود اطلاعات کافی فراهم کنید. در هر حال بایستی حواستان باشد که طول نوشته هر چه هست، نوشته جالب باشد.

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

۱۰ نکته برای دورکاری موفقیت آمیز

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟