چرا استارت آپ ها باید در بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنند؟

این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که در سیستم بهداشت و درمان نقایصی وجود دارد. به همین جهت فرصتی طلایی در اختیار کارآفرینان قرار می‌گیرد تا این نقایص را با تکنولوژی پر کنند. بازار مرتبط به حرفه‌ی سیستم بهداشت و درمان در حال تجربه‌ی یک جهش بسیار بزرگ است.

در ایالات متحده تاکنون آمار و ارقام مرتبط با سیستم بهداشت و درمان به ۴۲.۰۰۰ رسیده است. از سال گذشته نیز ۳۶۸۰۰۰ شغل اضافه شده است. با این حال، با رشد و پیشرفت صنعت سیستم بهداشت و درمان، هزینه‌های آن نیز افزایش پیدا می‌کند که اگر نتوان آن را برطرف کرد، به یک معضل تبدیل خواهد شد. هر چند این مسئله ممکن است برای کارکنان دولتی نگران کننده باشد، اما برای کارآفرینانی که به دنبال ورود به حوزه بهداشت و درمان هستند، بهترین زمان برای استفاده از این فرصت است.

سیستم بهداشت و درمان، یک ایده خوب برای استارت آپ

اجازه دهید که تکنولوژی به کمک سیستم بهداشت و درمان برود و دردش را درمان کند. در سیستم بهداشت و درمان کاستی‌هایی وجود دارد که قابل اصلاحند. کارآفرینانی که تمایل دارند وارد این حوزه بشوند، باید بدانند بلاک چین و راه حل‌های مرتبط به تکنولوژی می‌توانند این شکاف‌ها را پر کنند.

تکنولوژی‌های جدید فرصت‌های کوچک و بزرگی به منظور بهبود سیستم بهداشت و درمان ایجاد می‌کنند. این فرصت‌ها، ۳ نیاز اساسی این سیستم هستند. کارآفرینان می‌توانند این نیازها را با ادغام تکنولوژی در مدل‌های کسب و کاری‌شان رفع کنند.

۱- مخزن اطلاعات بهبود یافته

سیستم‌های بهداشت و درمان، به ندرت اطلاعات سیستم را ارائه می‌دهند. به همین دلیل امکان رشد اکوسیستم اطلاعات پایین است. برای مثال، استانداردهای متفاوت نرم افزاری، به اشتراک گذاری داده‌ها را برای بیمارستان‌ها و خدمات پزشکی اورژانسی مشکل کرده است. با این حال اگر پرسنل پزشکی بتوانند به سوابق بیماران دسترسی پیدا کنند، می‌توانند به موقع درمان را شروع کنند تا از اشتباهات کشنده جلوگیری شود.

علاوه بر آن، داده‌های سیستم بهداشت و درمان معمولاً به موقع به روز نمی‌شوند. به همین دلیل ارائه دهندگان نمی‌توانند همبستگی داده‌ها را از منابع مختلف پزشکی تحلیل کنند. یک مخزن که مجهز به هوش مصنوعی و بلاک چین است می‌تواند ناهنجاری‌ها را تشخیص دهد که در نتیجه موجب درمان و جلوگیری از بروز بیماری‌ها می‌شود.

چرا استارت آپ ها باید در بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنند؟

بلاک چین، می‌تواند مجرایی باشد که به مراقبت‌های پزشکی در تبدیل رویایش به واقعیت کمک کند. در حال حاضر، تحلیل‌ها داده‌های بزرگ را رمزگشایی می‌کنند تا نقاط داده‌ای خرد را درک کنند. این مساله دقت را پایین می‌آورد و موجب بروز اشتباه می‌شود. تکنولوژی بلاک چین به این دلیل که با مخزن داده‌ها در ارتباط است، این اطلاعات خرد را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهد و می‌توان به خروجی‌های دقیق‌تری دست پیدا کرد. بلاک چین به داده‌های مراقبت پزشکی این امکان را می‌دهد که به صورت ایمن و شفاف به اشتراک گذاشته شوند. در این بین یکپارچگی داده‌ها نیز حفظ می‌شود تا از دستکاری آن‌ها محافظت شود.

کمپانی‌هایی همانند هیلکس، تنها به همین دلیل شروع به تحت کنترل درآوردن قدرت هوش مصنوعی کرده‌اند. هیلکس از یک یادگیری ماشینی برای بهبود کشف دارو استفاده می‌کند و به یافتن درمان برای بیماری‌های نادر کمک می‌کند. بیماری‌هایی که تحقیقات برای آن‌ها معمولاً نادیده گرفته می‌شود و با کمبود بودجه مواجه می‌شوند. این نوع از مخزن برای بلاک چین نیز بسیار عالی است و تضمین می‌کند که داده‌ها  در کل جهان با ایمنی کامل و به سادگی منتشر می‌شوند.

۲- تعامل بهتر با بیمار

درمان بیمار نباید در مطب دکتر شروع شود و همانجا نیز تمام شود. بلکه این درمان باید پیش از آن شروع شود. تکنولوژی، فرصتی برای مسئولین سیستم بهداشت و درمان است تا راه حل‌هایی که چرخه عمر بیمار را بهبود می‌بخشند، توسعه دهند.  هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که تجربه‌ی بیمار، چرخه درآمدی و سودآوری را بهبود بخشد.

هم اکنون برخی از کارآفرینان حوزه سیستم بهداشت و درمان، هوش مصنوعی را برای ساده کردن تجربه‌ی بیماران به کار گرفته‌اند. داروخانه‌ها نیز از یک نرم افزار تقویم هوشمند استفاده می‌کنند که می‌داند مریض‌ها چه زمانی باید دوباره ویزیت شوند و یا نسخه دارویشان دوباره تجویز شود. بعضی‌ها نیز با بیماران تماس می‌گیرند تا یک قرار ملاقات تنظیم کنند. راه حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، تنها زمانی ضروری می‌شوند که مراقبت‌های پزشکی سیستم بهداشت و درمان با افزایش بیمار مواجه شوند و کارمندانی واجد شرایط را به کار گیرند تا این بیماران را اداره کنند.

کارآفرینان باید پروژه‌های هوش مصنوعی را اولویت بندی کنند. این به بیماران کمک می‌کند تا دکتر، بیمارستان، بیمه و حتی داروی مناسب را پیدا کنند. اگر یک استارت آپ بتواند این شکاف را پر کند، برای سیستم بهداشت و درمان و بیماران یک موقعیت دو سر برد خواهد بود.

۳- جمع آوری خودکار اطلاعات

بر اساس تحقیقات، ۸۶ درصد از اشتباهات سیستم بهداشت و درمان از جانب مدیریت است. افراد اغلب بیمه‌ی سیستم بهداشت و درمانشان را از دست می‌دهند و یا قیمت‌های بالاتری می‌پردازند، تنها به این دلیل که جمع آوری داده بدون دقت صورت گرفته است.

خودکار سازی فرایندها می‌تواند از بروز چنین اشتباهاتی جلوگیری کند و راه حل دقیق‌تری را برای جمع آوری، پردازش و به اشتراک گذاری داده‌ها ارائه دهد. بعضی استارت آپ های بیمه هم اکنون از روش جمع آوری خودکار داده‌ها برای رسیدگی سریعتر به مطالبات استفاده می‌کنند. این روش نسبت به روش‌های سنتی و انسانی با خطای کمتری مواجه می‌شود.

بلاک چین برای کارآفرینانی که به دنبال پر کردن این شکاف‌ها هستند این شانس را به وجود می‌آورد که راه بهتری برای انجام کارها را بیابند. سوابق پزشکی بلاک چین  و داده‌های آزمایشی بالینی سطوح جدیدی از امنیت را به وجود می‌آورند که یکپارچگی داده‌های جمع آوری شده را تضمین می‌کند.

منبع: entrepreneur

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.