روکیدا
استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار

آمازون خواربار فروشی زنجیره‌ای ارزان قیمت می‌زند

فروشگاه های زنجیره ای خواربار فروشی خواربار فروشی آمازون

آمازون شرکت غول‌آسای آمریکایی ظاهراً قصد دارد خواربار فروشی زنجیره‌ای راه بیندازد. شهرهای بزرگ و اصلی آمریکا هدف اولیه آمازون هستند. این خواربار فروشی‌ها قرار است برندی متفاوت از هول فودز (فروشگاه‌های زنجیره‌ای هول فودز whole foods که آمازون آن را خریداری کرده است) داشته باشند.

 

برنامه آمازون برای خواربار فروشی زنجیرهایش چیست؟

آمازون فروشگاه هول فودز

مازون قصد دارد اول از همه در شهر لس‌آنجلس یکی از این خواربار فروشی‌هایش را افتتاح کند. این خواربار فروشی به همراه دو مورد دیگر قرار است تا پایان امسال راه اندازی شود.
به نظر می‌رسد آمازون قصد دارد با در اختیار گرفتن خواربار فروشی‌های زنجیره‌ای محلی کسب و کارش را توسعه دهد. لس‌آنجلس، سان‌فرانسیسکو، سیاتل، شیکاگو، فیلادلفیا و واشنگتن دی سی از هدف‌های بعدی آمازون هستند. به‌علاوه قرار است از یک برند دیگر به غیر از whole foods استفاده شود که محصولات گسترده‌تری را هم ارائه کند. whole foods کالاهای مشخصی را ارائه می‌کند و قرار نیست این محدودیت‌ها برای خواربارفروشی‌های جدید آمازون وجود داشته باشد. به‌طور مثال کالاهایی که نگه دارنده، طعم دهنده یا شیرین کننده‌های مصنوعی دارند در فروشگاه‌های زنجیره‌ای whole food عرضه نمی‌شوند. نکته دیگر این که قرار است محصولات خواربار فروشی‌های زنجیره‌ای قیمت‌های پایین‌تری نسبت به whole foods داشته باشند.

 

خواربار فروشی زنجیره‌ای صندوق دار یا بدون صندوق دار؟

آمازون 4 ستاره

آمازون تا پیش از این سرویس ارسال خواربار در اختیار داشته است. حالا با اضافه شدن فروشگاه‌های زنجیره‌ای خواربار فروشی کسب و کار خرده فروشی آمازون بسیار فراتر از whole foods، ۴-star stores (فروشگاه‌های ۴ ستاره بدون صندوق دار آمازون) و سلف سرویس‌های آمازون گو (amazon go) خواهد رفت. مشخص نیست که این خواربار فروشی‌ها قرار است بدون صندوق دار باشند یا بدون صندوق دار.

البته اطلاعاتی که تا فعلاً داریم نشان می‌دهد آمازون این بار بر سرویس دهی به مشتریان متمرکز شده است.
خواربار فروشی‌های آمازون حدود ۳۰۰۰ متر مربع هستند، یعنی کمی بیشتر از نصف یک سوپر مارکت. این خواربار فروشی‌ها می‌توانند در مراکز خرید در فضای آزاد باشند ولی هیچ محدودیت در مورد کالاهایی که به فروش می‌رسد، وجود نخواهد داشت.
به‌علاوه فروشگاه‌ها نباید برخی محصولات مشخص را بفروشند تا به این شکل با یکدیگر وارد رقابت شدید نشوند! شاید تجربه خیر آمازون برای ساخت یک دفتر مرکزی جدید در نیویورک که با شکست هم مواجه شد، در تصمیمات جدید آمازون تأثیر مستقیم داشته است. تأسیس دفتر جدید آمازون با مخالفت زیاد مقامات و سیاسیون محلی رو به رو شد و نهایتاً آمازون برنامه نیویورکش را به‌کل کنار گذاشت.

منبع: www.engadget.com

مطالب مرتبط

چطور با افزایش هوش هیجانی خود نرخ ماندگاری کارمندان در شرکت‌تان را افزایش دهید؟

محمد امین نعمتی

چطور برند خود را در صفحه اکسپلورر اینستاگرام قرار دهید؟

محمد امین نعمتی

چگونه یک گزارش سفارشی ساده در گوگل آنالیتیک بسازیم؟

محمد آقاپور

۵ تصور اشتباه رایج که باعث می‌شود یک استارت آپ، از پوشش رسانه‌ای محروم شود!

محمد آقاپور

۴۰ آمار مربوط به تجارت الکترونیک که می‌تواند باعث افزایش فروش آنلاین شما در سال ۲۰۲۰ شود.

محمد آقاپور

هفت روش طلایی برای اینکه سبد‌های خرید نیمه کاره وبسایت خود را کاهش دهید!

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟