روکیدا
دانش و فناوری

۸ توصیه برای این که برند شخصی خود را در سال ۲۰۱۷ بسازید

روکیدا - ۸ توصیه برای این که برند شخصی خود را در سال ۲۰۱۷ بسازید - رسانه های اجتماعی, مدیریت استارتاپ, مدیریت کسب و کار

اگر به عنوان یک بازرگان ، برند بهتری داشته باشید می تواند به شرکت شما کمک شایان توجهی داشته باشد.

روکیدا - ۸ توصیه برای این که برند شخصی خود را در سال ۲۰۱۷ بسازید - رسانه های اجتماعی, مدیریت استارتاپ, مدیریت کسب و کار

یکی از اصلی ترین مولفه های موفقیت ، داشتن برند و نام تجاری است . به برخی از شرکت های بزرگ دنیا بیندیشید ، از صدای خش خش محصولات Nike تا آیکن های Apple ،  همه چیز شبیه برندی است که آن ها را تولید کرده است . امروزه  داشتن یک برند شخصی به اندازه داشتن نام تجاری برای یک شرکت بااهمیت است ، حتی از آن هم مهم تر است . مصرف کنندگان علاقمند هستند که در مورد زندگی شخصی بنیان گذاران و موسسان بیشتر بدانند ،  مثلا در مورد خطاها ، تلاش ها و موفقیت های آنان اطلاعات زیادی بدست بیاورند  . پس باید در مورد خود اطلاعات جامعی را در اختیار مخاطبان قرار دهید و ازاین طریق ، از اطلاعات شخصی خود و کسب و کارتان ، بازاریابی کنید .

بخش جدید شرکت من در هفته آینده راه اندازی خواهد شد ، این بخش یک آژانس بازاریابی تاثیرگذار است ؛ و در بخش برند شخصی که ساخته ام ، انجام خواهد شد .

به دلیل برند شخصی مطرحی که داشتم ؛ توانستم در طی سالیان گذشته با برندهای بزرگ ، آژانس ها و تاثیرگذاران فراوانی در ارتباط باشم . در ادامه مطلب ۸ نکته آورده شده که به شما کمک می کند در سال جاری بتوانید یک برند قوی برای خود انتخاب کنید .

  • همیشه حاضر و در دسترس باشید .

نمی توان در اداره ؛ پشت کامپیوتر خود بمانید و توقع داشته باشید که برند شخصی شما مطرح شود ، بلکه بایستی همواره حاضر و در دسترس باشید . در کنفرانس های صنعتی شرکت کنید ، حتی اگر در مورد شبکه و روابط اجتماعی باشد . پروفایل شبکه اجتماعی خود را برای همگان آزاد بگذارید و اجازه دهید که پیام های ورودی را دریافت کنید . ویدئوهای زنده و مستقیم جلسات Q&A را بر روی شبکه اجتماعی خود پخش کنید و با فالوورها تبادل نظر داشته باشید . هرچقدر بیشتر در دسترس و حاضر باشید ، برندتان  هم قوی تر خواهد شد .

  • در رسانه های اجتماعی ؛ خودِ واقعیتان را نشان دهید .

رسانه های اجتماعی را تنها به عنوان یک کانال بازاریابی درنظر نگیرید . این قضیه درست است که این رسانه ها برای ارسال  پیشنهاد یا ترویج شرکت شما سودمند هستند ؛ اما روی این موضوع تمرکز بیشتری داشته باشید که خود واقعیتان را نشان دهید . اگر به عنوان یک روبات یا یک ارتباط غیرقانونی فعالیت داشته باشید ، مردم به راحتی شما را کنار می گذارند  . مصرف کنندگان مشتاقند روی دیگر زندگی شما را ببیند ، مثلا این که در روزهای آخر هفته چه کارهایی انجام می دهید ؛ کجا غذا می خورید ، تفریحات و علایق شما چیست و مثال هایی از این قبیل ،  که همه این موارد باعث می شود شخصیت شما به گونه ای تعریف شود که افراد بیشتری را به سوی خود جلب می کند.

  • از درون و بیرون شرکت خود ؛ آگاهی داشته باشید.

تجارت شما به همان اندازه خوب است که شخصیت افرادی که آن را انجام می دهند و شخصیت خودتان خوب باشد . این نکته بسیار حائز اهمیت است که همواره بایستی از درون و بیرون شرکت خود آگاهی داشته باشید . این مطلب بدین معناست که همواره در مورد آخرین ترندها ، اخبار فوری و اخبار رقبا ؛ اطلاعاتتان به روز باشد . رعایت این موارد باعث می شود تا خودتان را در جایگاه رهبر فکری کارخانه خود ببینید و خودتان باعث ارتقاء برندتان به مراحل بالاتر شوید .

  • شبکه ارتباطی دو طرفه را تمرین کنید .

بسیاری از مردم از شبکه های ارتباطی و اجتماعی ؛ به درستی استفاده نمی کنند. این دسته از افراد تنها بر روی نیازها و سودهای شخصی تمرکز دارند و نیازها و خواسته های دیگران را انکار می کنند. اما با استفاده از شبکه ارتباطی دو جانبه ، به افراد دیگر این اطمینان داده می شود که آن ها هم از این ارتباط سودمند خواهند شد. همین مسئله کمک می کند تا شما با ارتباطات و موقعیت های بیشتری مواجه شوید که باعث تقویت برند شخصی شما خواهند شد .

  • یک پایگاه داده دقیق از اطلاعات تماس را نگه دارید.

با رشد روز افزون برند شما ، لیست مخاطبین هم افزایش می یابد . این نکته بسیار مهم است که لیستی دقیق از همه اطلاعات تماس را حفظ و نگهداری کنید ، اطلاعاتی در مورد این که این شخص کیست ، چه زمانی با شما تماس گرفته ، موقعیت های بالقوه و اینکه شما چگونه به او کمک کرده اید ، همه مواردی است که باید آن ها ثبت و نگهداری کرد . این موارد زمانی که به اطلاعات نیاز دارید  ، یکی از بهترین منابع تحقیق به شمار می آیند و همچنین در صورت بوجود آمدن یک موقعیت ، مرجع بسیار مناسبی هستند . زمانی که یک تماس دریافت می کنید و به اطلاعات نیاز نداشته باشید ، روابط بسیار محکم تر و سودمند تری خواهید داشت .

  • یک منبع موثق اخبار فوری و اطلاعات مرتبط باشید .

شما این نکته را به خوبی می دانید که قوت و قدرت برند شما ، زمانی افزایش می یابد که منبع اطلاعات باشید . تلاش کنید شخصی باشید که زمانی که رسانه ها و روزنامه نگاران به مشاوره های تخصصی یا اطلاعات پیرامون یک موضوع محبوب و یا اخبار فوری نیاز دارند ، با شما تماس بگیرند . این کار را می توانید با اشتراک گذاری اطلاعات مفید بر روی رسانه های اجتماعی و همچنین ارسال آن ها به تمامی لیست ایمیل خود ، آغاز کنید . این کار باعث می شود تا افراد بتوانند به راحتی اطلاعات شما را دنبال کنند و نهایتا مردم شما را به عنوان مرجع معتبری در صنعت می شناسند که در نهایت امر ، باعث می شود افراد بیشتری به سمت شما جذب شوند .

  • گزاره قوی ارزش را گسترش دهید .

هر شرکت بزرگی یک گزاره ارزش دارد ، شما هم باید داشته باشید . چه چیزی در مورد شما برای مشتریان بالقوه یا به طور کلی مشتریان ، جذاب است ؟ چرا باید بعضی افراد با شما کار کنند ؟ زمانی که همه این اطلاعات را به دست آوردید ، آن ها را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید .

  • مقداری از درآمدتان را بازگردانید .

بازگرداندن بخشی از درآمد می تواند علاوه بر حس خوب و رضایت شخصی ، باعث ارتقاء یافتن برند شما نیز شود .  می توان این کار را با اهدای پول به خیریه یا تخصیص دادن زمان خود برای مواردی که برای شما بااهمیت هستند ، انجام دهید  که برای برند شما بسیار پرفایده خواهد بود . شما می توانید اقدامات خیرخواهانه (صدقه ها )  خود را در وبسایت خود به صورت برجسته منتشر کنید . حتی مواردی را که توسط مطبوعات منتشر شده را در وبسایت خود قرار دهید ، تا باعث جلب نظر مثبت افکار عمومی شوند . مردم فعالیت های انسان دوستانه و خیرخواهانه را هرگز فراموش نمی کنند .

 

مطالب مرتبط

اندروید یا iOS: کدام سیستم عامل در سال ۲۰۲۰ بهتر است

محمد آقاپور

بهترین بازی های PS4 در سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

محمد آقاپور

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

بهترین تلویزیون های ۷۵ اینچی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟