استراتژی کسب و کار دانش و فناوری

۸ توصیه برای این که برند شخصی خود را در سال ۲۰۱۷ بسازید

اگر به عنوان یک بازرگان ، برند بهتری داشته باشید می تواند به شرکت شما کمک شایان توجهی داشته باشد.

یکی از اصلی ترین مولفه های موفقیت ، داشتن برند و نام تجاری است . به برخی از شرکت های بزرگ دنیا بیندیشید ، از صدای خش خش محصولات Nike تا آیکن های Apple ،  همه چیز شبیه برندی است که آن ها را تولید کرده است . امروزه  داشتن یک برند شخصی به اندازه داشتن نام تجاری برای یک شرکت بااهمیت است ، حتی از آن هم مهم تر است . مصرف کنندگان علاقمند هستند که در مورد زندگی شخصی بنیان گذاران و موسسان بیشتر بدانند ،  مثلا در مورد خطاها ، تلاش ها و موفقیت های آنان اطلاعات زیادی بدست بیاورند  . پس باید در مورد خود اطلاعات جامعی را در اختیار مخاطبان قرار دهید و ازاین طریق ، از اطلاعات شخصی خود و کسب و کارتان ، بازاریابی کنید .

بخش جدید شرکت من در هفته آینده راه اندازی خواهد شد ، این بخش یک آژانس بازاریابی تاثیرگذار است ؛ و در بخش برند شخصی که ساخته ام ، انجام خواهد شد .

به دلیل برند شخصی مطرحی که داشتم ؛ توانستم در طی سالیان گذشته با برندهای بزرگ ، آژانس ها و تاثیرگذاران فراوانی در ارتباط باشم . در ادامه مطلب ۸ نکته آورده شده که به شما کمک می کند در سال جاری بتوانید یک برند قوی برای خود انتخاب کنید .

  • همیشه حاضر و در دسترس باشید .

نمی توان در اداره ؛ پشت کامپیوتر خود بمانید و توقع داشته باشید که برند شخصی شما مطرح شود ، بلکه بایستی همواره حاضر و در دسترس باشید . در کنفرانس های صنعتی شرکت کنید ، حتی اگر در مورد شبکه و روابط اجتماعی باشد . پروفایل شبکه اجتماعی خود را برای همگان آزاد بگذارید و اجازه دهید که پیام های ورودی را دریافت کنید . ویدئوهای زنده و مستقیم جلسات Q&A را بر روی شبکه اجتماعی خود پخش کنید و با فالوورها تبادل نظر داشته باشید . هرچقدر بیشتر در دسترس و حاضر باشید ، برندتان  هم قوی تر خواهد شد .

  • در رسانه های اجتماعی ؛ خودِ واقعیتان را نشان دهید .

رسانه های اجتماعی را تنها به عنوان یک کانال بازاریابی درنظر نگیرید . این قضیه درست است که این رسانه ها برای ارسال  پیشنهاد یا ترویج شرکت شما سودمند هستند ؛ اما روی این موضوع تمرکز بیشتری داشته باشید که خود واقعیتان را نشان دهید . اگر به عنوان یک روبات یا یک ارتباط غیرقانونی فعالیت داشته باشید ، مردم به راحتی شما را کنار می گذارند  . مصرف کنندگان مشتاقند روی دیگر زندگی شما را ببیند ، مثلا این که در روزهای آخر هفته چه کارهایی انجام می دهید ؛ کجا غذا می خورید ، تفریحات و علایق شما چیست و مثال هایی از این قبیل ،  که همه این موارد باعث می شود شخصیت شما به گونه ای تعریف شود که افراد بیشتری را به سوی خود جلب می کند.

  • از درون و بیرون شرکت خود ؛ آگاهی داشته باشید.

تجارت شما به همان اندازه خوب است که شخصیت افرادی که آن را انجام می دهند و شخصیت خودتان خوب باشد . این نکته بسیار حائز اهمیت است که همواره بایستی از درون و بیرون شرکت خود آگاهی داشته باشید . این مطلب بدین معناست که همواره در مورد آخرین ترندها ، اخبار فوری و اخبار رقبا ؛ اطلاعاتتان به روز باشد . رعایت این موارد باعث می شود تا خودتان را در جایگاه رهبر فکری کارخانه خود ببینید و خودتان باعث ارتقاء برندتان به مراحل بالاتر شوید .

  • شبکه ارتباطی دو طرفه را تمرین کنید .

بسیاری از مردم از شبکه های ارتباطی و اجتماعی ؛ به درستی استفاده نمی کنند. این دسته از افراد تنها بر روی نیازها و سودهای شخصی تمرکز دارند و نیازها و خواسته های دیگران را انکار می کنند. اما با استفاده از شبکه ارتباطی دو جانبه ، به افراد دیگر این اطمینان داده می شود که آن ها هم از این ارتباط سودمند خواهند شد. همین مسئله کمک می کند تا شما با ارتباطات و موقعیت های بیشتری مواجه شوید که باعث تقویت برند شخصی شما خواهند شد .

  • یک پایگاه داده دقیق از اطلاعات تماس را نگه دارید.

با رشد روز افزون برند شما ، لیست مخاطبین هم افزایش می یابد . این نکته بسیار مهم است که لیستی دقیق از همه اطلاعات تماس را حفظ و نگهداری کنید ، اطلاعاتی در مورد این که این شخص کیست ، چه زمانی با شما تماس گرفته ، موقعیت های بالقوه و اینکه شما چگونه به او کمک کرده اید ، همه مواردی است که باید آن ها ثبت و نگهداری کرد . این موارد زمانی که به اطلاعات نیاز دارید  ، یکی از بهترین منابع تحقیق به شمار می آیند و همچنین در صورت بوجود آمدن یک موقعیت ، مرجع بسیار مناسبی هستند . زمانی که یک تماس دریافت می کنید و به اطلاعات نیاز نداشته باشید ، روابط بسیار محکم تر و سودمند تری خواهید داشت .

  • یک منبع موثق اخبار فوری و اطلاعات مرتبط باشید .

شما این نکته را به خوبی می دانید که قوت و قدرت برند شما ، زمانی افزایش می یابد که منبع اطلاعات باشید . تلاش کنید شخصی باشید که زمانی که رسانه ها و روزنامه نگاران به مشاوره های تخصصی یا اطلاعات پیرامون یک موضوع محبوب و یا اخبار فوری نیاز دارند ، با شما تماس بگیرند . این کار را می توانید با اشتراک گذاری اطلاعات مفید بر روی رسانه های اجتماعی و همچنین ارسال آن ها به تمامی لیست ایمیل خود ، آغاز کنید . این کار باعث می شود تا افراد بتوانند به راحتی اطلاعات شما را دنبال کنند و نهایتا مردم شما را به عنوان مرجع معتبری در صنعت می شناسند که در نهایت امر ، باعث می شود افراد بیشتری به سمت شما جذب شوند .

  • گزاره قوی ارزش را گسترش دهید .

هر شرکت بزرگی یک گزاره ارزش دارد ، شما هم باید داشته باشید . چه چیزی در مورد شما برای مشتریان بالقوه یا به طور کلی مشتریان ، جذاب است ؟ چرا باید بعضی افراد با شما کار کنند ؟ زمانی که همه این اطلاعات را به دست آوردید ، آن ها را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید .

  • مقداری از درآمدتان را بازگردانید .

بازگرداندن بخشی از درآمد می تواند علاوه بر حس خوب و رضایت شخصی ، باعث ارتقاء یافتن برند شما نیز شود .  می توان این کار را با اهدای پول به خیریه یا تخصیص دادن زمان خود برای مواردی که برای شما بااهمیت هستند ، انجام دهید  که برای برند شما بسیار پرفایده خواهد بود . شما می توانید اقدامات خیرخواهانه (صدقه ها )  خود را در وبسایت خود به صورت برجسته منتشر کنید . حتی مواردی را که توسط مطبوعات منتشر شده را در وبسایت خود قرار دهید ، تا باعث جلب نظر مثبت افکار عمومی شوند . مردم فعالیت های انسان دوستانه و خیرخواهانه را هرگز فراموش نمی کنند .

 

مطالب مرتبط

۸ راهکار طلایی برای متمرکز ماندن بر روی کسب و کار

مهرناز شهریاری

ارسال یادداشت‌ها و یادآورها (ریمایندر) به دوستان و اطرافیان به کمک دستیار گوگل

نوید بیک زاده

حذف جستجوی صوتی قدیمی گوگل به دلیل روی کار آمدن دستیار آن

نوید بیک زاده

چطور از اختلالات کسب و کار بیشترین بهره برداری برای رشد را داشته باشیم؟

فاطمه غفاری

مدیران موفق برای پیشرفت کسب و کار و کارکنان خود چه کار می‌کنند؟

یک ایده کسب و کار جدید دارید؟ نظر دیگران را نپرسید!

۱۰ روند تکنولوژی که هر کسب و کاری باید در نظر‌ بگیرد کدام هستند؟

مهرناز شهریاری

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

مهرناز شهریاری

تعدیل نزدیک به ۵۰% کارکنان پژو در چین!

کیوان

کاهش بانس ریت ( Bounce rate) وب سایت در گوگل و الکسا با ۱۸ نکته فوق العاده

فاطمه غفاری

۶ سوالی که برای ارتقاء پلت فرم کسب و کارتان باید پاسخ دهید!

مهرناز شهریاری

۴ قدم تا ایجاد تجربه‌ای بی‌نظیر برای مشتریان

فاطمه غفاری

‍۱۰ ترفند عالی برای حفظ تمرکز بر کسب و کار وقتی در خانه کار می‌کنید

علی حامدنژاد

چرا فیسبوک می‌خواهد این روبات خزنده، خودش راه رفتن یاد بگیرد؟!

نوید بیک زاده

ایموجی‌های جدید اپل و گوگل رونمایی شدند

کیوان

به ۱۶دلیل شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها فوق العاده سودمند هستند

hanimn

برنامه فضایی ثروتمندترین فرد جهان چیست؟

کیوان

برنامه ریزی ناب (Lean Planning) چیست؟

فاطمه غفاری

Leave a Comment