کسب و کار موفق با استراتژی بازاریابی موفق

خیلی از ما دوست داریم از محدودیت‌ها عبور کنیم و به دنبال آرزوهایمان برویم. برای انجام این کار، گام اول داشتن یک برنامه کسب و کار است. یکی از عناصر مهم طرح ریزی کسب و کار، استراتژی بازاریابی است. با این حال اغلب کسب و کارها به این موضوع اهمیت چندانی نمی‌دهند.

آن‌ها ممکن است، تنها تلاش و فکرشان را برای برنامه ریزی در زمینه تحقیقات بازار، ارتقاء جایگاهشان صرف کنند و هیچگاه به دنبال ایده‌های خوبشان نروند.

مشکل اینجا است که بیشتر کارآفرینان تجربه بازاریابی ندارند. شاید آنها از نظر تجاری مهارت بالایی داشته باشند، مشاوران مالی ماهر یا نویسندگان با استعدادی باشند، اما بازاریاب نیستند.  بعضی از افراد باور ندارند که اجرای یک استراتژی خوب بازاریابی برای یک کسب و کار موفق، ضروری است. بعضی دیگر نیز می‌دانند این موضوع حائز اهمیت است، اما نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند.

کسب و کار موفق با استراتژی بازاریابی موفق

در این مقاله درباره اهمیت بازاریابی در کسب و کار توضیح خواهیم داد. مهم نیست که محصول یا خدمات شما چقدر هوشمندانه است. مهم توانایی ارائه محصول است که باعث رونق کسب و کارتان می‌شود.

اگر جوری برنامه ریزی کرده‌اید که خودتان از پس کاری بربیایید، مؤلفه بازاریابی، برنامه و طرح کسب و کاری شما باید شامل بودجه بندی زمانی و البته مالی باشد. شما نیازمند یک وب سایت حرفه‌ای و یک جدول زمانی هستید که مشتریان را جذب می‌کند. داشتن سایت کسب اطلاعات در مورد محصول و خدماتتان را برای مشتریان راحت می‌کند. همچنین فرایند خرید را نیز ساده‌تر می‌کند.

در ادامه این مقاله نکاتی آورده شده است که باید به هنگام توسعه برنامه بازاریابی خودتان آن‌ها را مد نظر قرار دهید:

پیامی که می‌خواهم برسانم چیست؟

پیام شما باید چیزی بیشتر از این باشد که بگویید «محصول من فوق العاده است.» مشکلی که محصولتان حل می‌کند چیست؟ اگر یک فرد حرفه‌ای باشید، باید بگویید که ارزش محصول شما چیست و چه خدماتی ارائه می‌دهد و چگونه از دیگر رقبا متمایز می‌شوید.

مخاطب من چه کسانی هستند؟

مخاطبان خود را پیدا کنید. اگر شما یک محصول ویژه داشته باشید، مخاطبین بالقوه‌ی خودتان را از نظر موجی که در حال گسترش است، بسنجید. برای مثال، یک قهوه جوش تاشو ممکن است چیزی باشد که یک دانشجو در اتاق کوچک خوابگاهش به آن نیاز داشته باشد. این‌ها اولین مخاطبین هدف شما هستند. اما والدین و مادربزرگ و پدربزرگ او نیز که وسایلی را برایش آماده می‌کنند، می‌توانند مخاطبین شما باشند. اگر آنها تصمیم گرفتند که سایز اتاق پذیرایی‌شان را کم کنند، شاید برای خودشان نیز به این وسیله نیاز پیدا کنند. این وسیله هم چنین می‌تواند برای کمپ‌های مختلف از جمله قایق رانان یا هرکسی که در فضای کوچکی زندگی می‌کند، مناسب باشد.

کسب و کار موفق با استراتژی بازاریابی موفق

بهترین طرح رسانه‌ای برای کمپین‌های روابط عمومی چیست؟

رسانه اجتماعی برای محصولات شما مکان مناسبی است؛ چرا که انجمن‌های آنلاین، جوامعی را حول تمایلات مشترک می‌سازند. بنابراین زمانی که تصمیم گرفتید بدانید مخاطبین شما چه کسانی هستند، در نظر داشته باشید که آنها به چه چیزی گوش می‌کنند، چه می‌خوانند، و چه کارهایی را آنلاین انجام می‌دهند، سپس پیغامتان را برای آن رسانه و مخاطب به تناسب تنظیم کنید.

چقدر بودجه دارید؟

زمانی که به این سؤالات پاسخ دادید، باید قادر باشید تعیین کنید چقدر می‌توانید خودتان مسئولیت بازاریابی را بر عهده بگیرید و چقدر برای انجام این کار به کمک نیاز دارید. اگر خودتان در حال اداره آن هستید، برای زمانتان بودجه بندی کنید. این باعث می‌شود که بتوانید کارهایی از قبیل فعال نگه داشتن وب سایتتان با پست‌های بلاگ جدید در طول یک یا دو هفته را انجام دهید. محتوا را به صورت منظم در رسانه اجتماعی ایمیل مارکتینگ و .. منتشر کنید. اگر برنامه ریخته‌اید که برای انجام  خدمات بازاریابی به یک فرد حرفه‌ای هزینه‌ای پرداخت کنید، از برنامه بازاریابی‌تان به منظور تعیین هزینه‌ها و جدول زمانی و مطابقا بودجه‌اش، استفاده کنید.

چه شما در حال اجرای رویای تان باشید، چه در حال ارزیابی مجدد کسب و کارتان، همه اینها با یک برنامه ریزی خوب قابل دستیابی است. بازاریابی باید بخش بنیادی برنامه ریزی شما باشد. چرا که باعث می‌شود کسب و کار شما شناخته شود.

منبع: entrepreneur

1 نظر
  1. […] می‌شوید. این تخفیفات اصلاً به ضرر فروشگاه نیستند بلکه استراتژی هوشمندانه (در بیشتر موارد) آن‌ها هستند که باعث جذب […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.