چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟

اگر جزو کسانی هستید که از اینستاگرام استفاده می‌کنند، حتماً با بخش پربازدیدهای فیلم و عکس اینستاگرام یا همان اکسپلور (explore) آشنا هستید. همان علامت ذره بین پایین صفحه که برای جست و جو استفاده می‌شود. در این قسمت می‌توانید پست‌های پربازدید اینستاگرام را ببینید. ولی چطور کاری کنیم پست‌مان از اکسپلور اینستاگرام سر در بیاورد؟
قرار گرفتن فیلم و عکس‌هایی که در اینستاگرام می‌گذارید در این صفحه یک مزیت ویژه محسوب می‌شود. اگر بتوانید فیلم اینستاگرام‌تان را در این جا نمایش دهید، به‌راحتی صدها و حتی هزارها بازدید، لایک، کامنت و فالوور در کوتاه‌ترین مدت ممکن به دست می‌آورید. با روکیدا همراه باشید تا به راز رشد اکانت اینستاگرام به کمک اکسپلور پی ببرید.

 

بخش پربازدید ها اینستاگرام - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

الگوی انتخاب عکس‌ها و فیلم‌های اکسپلور اینستاگرام برای نمایش

اولین قدم برای پرده برداشتن از این راز این است که از الگوی انتخاب پست اینستاگرام سر در بیاوریم. اینستاگرام خودش گفته است که ویدیوها و عکس‌های پر بازدیدش، متناسب با استفاده هر کاربر از این اپلیکیشن انتخاب می‌شوند. یعنی اطلاعاتی که در این بخش برای شما نمایش داده می‌شود با افراد دیگر متفاوت است.
بعضی از ویدیوها و عکس‌های انتخاب شده مشابه همان پست‌هایی هستند که شما قبلاً برایشان کامنت گذاشته‌اید یا آن‌ها را لایک کرده‌اید. علاوه بر این پست‌ها، عکس و فیلم‌هایی که در بازدید زیادی در این مدت داشته‌اند نمایش داده می‌شوند. در واقع بیشتر محتوای بخش اکسپلور اینستاگرام مربوط به پست‌های پربازدید هستند و به‌سختی می‌شود ردی از پست‌های مورد علاقه‌تان را در آن ببینید.

اکسپلور اینستاگرام - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

خوب شاید فکر کنید همه چیز خیلی ساده است! هر چقدر یک پست اینستاگرام بیشتر لایک و کامنت داشته باشد، طبیعتاً شانس بیشتری برای دیده شدن هم خواهد داشت. به‌طور کلی این مسئله درست است. ولی الگوی انتخاب اینستاگرام فقط این نیست. جزئیات و مسائل دیگری هم هستند که خوشبختانه اینستاگرام به آن‌ها توجه می‌کند.

تنها مشکلش این است که این الگو مرتباً تغییر می‌کند! یعنی شاید راه و روشی که برای محبوب شدن عکس اینستاگرام‌ تان پیدا کرده بودید مدتی بعد دیگر به کار نیاید. کاری که از دست شما بر می‌آید این است که نکاتی را رعایت کنید تا شانس دیده شانس انتخاب شدن عکس و فیلم اینستاگرام تان برای اکسپلور بیشتر شود.

 

افزایش شانس دیده شدن شنا در اکسپلور اینستاگرام

قبل از این که به اصل ماجرا بپردازیم بهتر است باز هم تأکید کنیم که راهکار درست جذب میلیونی فالوور با روش‌های مختلف نیست ! به‌جای آن باید سعی کنید پست‌هایی در اکانت اینستاگرام تان بگذارید که واقعاً ارزش به اشتراک گذاشتن داشته باشند و جذاب باشند.

 

اگر اکانت خصوصی (private) دارید، باید آن را از حالت خصوصی خارج کنید

اکانت خصوصی - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

بسیاری از پیج ها و اکانت ها در حالت خصوصی یا پرایوت (private) قرار دارند. این چه ارتباطی با دیده شدن در بخش پر بازدیدها دارد؟ باید بدانید که پروفایل‌های خصوصی در بخش پربازدیدها (اکسپلور) به نمایش در نمی‌آیند. علتش هم واضح است. چون پست‌های پروفایل‌های خصوصی در واقع محافظت شده یا قفل هستند و کسی نمی‌تواند آن‌ها را ببیند.

پس اولین کار این است که پروفایل را از حالت خصوصی خارج کنید و به حالت عمومی بر گردانید. برای این کار به پروفایل اینستاگرام بروید. بعد دکمه منو (menu) که بالای صفحه سمت راست قرار دارد را بزنید. گزینه تنظیمات (settings) را انتخاب کنید و در نهایت به تنظیمات حریم خصوصی (account privacy) بروید. حالا حالت خصوصی (privacy) که آبی رنگ است را تغییر دهید و خاموش کنید.

 

اکانت اینستاگرام قدیمی برای خودتان جور کنید

اکانت جدید اینستاگرام - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

با این که قدیمی بودن اکانت اینستاگرام از عوامل خیلی مؤثر در انتخاب پست‌ها محسوب نمی‌شود ولی ظاهراً اینستاگرام این مورد را هم تا حدی مورد توجه قرار می‌دهد. مثلاً اگر پروفایل اینستاگرام تان را چند هفته پیش باز کرده باشید احتمالاً در رقابت با پست‌های جذاب اکانت های قدیمی‌تر می‌بازید، حتی اگر فالوور و لایک و کامنت زیادی هم داشته باشید.
اگر خوب فکر کنید می‌بینید که این نوع تصمیم گیری اینستاگرام منطقی هم هست! چرا؟ چون اگر یک اکانت توانسته باشد در مدت خیلی کوتاه تا این حد رشد داشته باشد احتمالاً یک کاسه‌ای زیر نیم کاسه است و اینستاگرام هم به این سادگی‌ها گول نمی‌خورد.

 

فالوور فعال جذب کنید تا پست اینستاگرام تان در اکسپلور دیده شود

اکانت فعال و غیر فعال اینستاگرام - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

شاید فالوور های زیادی داشته باشید ولی همیشه یادتان باشد که نباید متوقف شوید. در رقابت برای کسب محبوبیت بیشتر همیشه لازم است که در حال رشد باشید. ولی مهم‌تر از آن نوع و کیفیت فالوور هاست. باید از فالوور ها به بهترین شکل استفاده کنید. چطور؟ باید آن‌ها را درگیر کنید و از آن‌ها کار بکشید. بسیاری از کاربران خودشان فالوور های زیادی دارند ولی معمولاً فقط بخش کوچکی از آن‌ها فعال هستند. یادتان باشد آن بخشی که فعالیتی ندارد عملاً برای شما فایده زیادی هم ندارد. پس مهم این است که اکانت اینستاگرام فعال به‌عنوان فالوور جذب کنید!

 

با فالوور ها ارتباط داشته باشید و از آن‌ها واکنش متقابل بگیرید

ارتباط فعال با فالوور - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

به فرض که تا اینجای کار را خوب جلو آمده‌ایم و فالوور های فعال هم داریم. حالا باید با آن‌ها چه کنیم؟ باید کاری کنیم با ما به‌نوعی در ارتباط باشند. مثلاً یکی از ساده‌ترین کارها این است که از آن‌ها بخواهیم عکس یا ویدیویی که گذاشتیم را لایک کنند. یا مثلاً می‌شود نظرشان را در مورد پستی که گذاشتیم را بپرسیم و به شکل‌های دیگر تشویقشان کنیم کامنت بگذارند. یکی از کارهای مفید دیگر که شاید ما ایرانی‌ها کمتر از آن استفاده می‌کنیم، درخواست تگ کردن بقیه است. این نوع فعالیت‌های کاربران باعث می‌شود که احتمال دیده شدن پست‌هایمان در بخش اکسپلور اینستاگرام (پربازدیدها) بیشتر شود.

 

برای عکس اینستاگرام بیش از حد هشتگ نگذارید

هشتگ خیلی زیاد - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

هشتگ یکی از راه‌های خیلی ساده و مفید برای دیده شدن در اینستاگرام است. اگر از هشتگ استفاده نمی‌کنید، حتماً این کار را بکنید. ولی خیلی از پیج ها هم هستند که در این کار زیاده روی می‌کنند. پر کردن پست از هشتگ چیزی جز امتیاز منفی برای شما ندارد.
وقتی زیاد از هشتگ استفاده می‌کنید، احتمال اینکه بقیه با سرچ کردن هشتگ ها عکس اینستاگرام شما را ببینند زیاد می‌شود. ولی این دیده شدن و لایک گرفتن معمولاً همین‌جا به اتمام می‌رسد و اقدام بعدی وجود ندارد. گرفتن لایک زیاد از کاربران رهگذر روش خوبی برای راه پیدا کردن به بخش پربازدیدها نیست.

 

حواستان به زمان و روزی که پست اینستاگرام می‌گذارید باشد

بهترین موقع برای پست - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

کمی به قضیه فکر کنید. اگر نیمه شب یک پست بگذارید چقدر احتمال دارد که پستتان دیده شود؟! برای اینکه احتمال دیده شدن پست‌ها را افزایش دهید باید به زمان آن هم دقت کنید. وقتی پست بگذارید که فکر می‌کنید مردم سرشان را در گوشی‌هایشان کرده‌اند. مثلاً موقع ناهار یا زمان مدرسه و کار. معمولاً شب‌ها و بعد از ظهرها بهتر است.

 

عکس سلفی بگیرید، از فیلتر استفاده کنید و به ویدیوها و عکس‌های محبوب توجه کنید

پست داغ - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

کاری که یک پیج اینستاگرام پر طرفدار باید همیشه انجام دهد این است که کاربرانش را در ارتباط نگه دارد. یعنی باید مرتباً ویدیو و عکس بگیرید. چیزهایی که بقیه دوست دارند. ممکن است گاهی اوقات ایده‌ای نداشته باشید. نگران نباشید. بخش ویدیوها و عکس‌های پربازدید اینستاگرام یعنی مقصد نهایی شما، می‌تواند اینجا به کمکتان بیاید. نگاهی به ویدیوها و عکس‌های پر بازدید بیندازید. شاید ایده‌ای به ذهنتان خطور کرد. معمولاً سلفی، عکس‌های مختلف از طبیعت و فیلم‌های مختلف طرفدارهای زیادی دارد.

 

سرعت محبوبیت پست اینستاگرام تان را به حداکثر برسانید

رشد سریع - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

اگر تکنیک‌های مختلف را خیلی خوب انجام دهید، احتمالاً می‌توانید در مدت کوتاهی کامنت، لایک و … زیادی از طرف فالوور ها و بقیه کاربران دریافت کنید. یادتان باشد که اینستاگرام به ویدیوهای محبوب و پربازدید و در حال رشد اهمیت می‌دهد. پس هر چقدر بتوانید سریع‌تر توجه بقیه را به پست خود جلب کنید، شانس ظاهر شدن عکس و ویدیوتان در بخش اکسپلور هم بیشتر می‌شود.

 

نکته آخر

نسبت فالوور - چطور پست اینستاگرام خود را به اکسپلور اینستاگرام بفرستیم؟ - کسب و کار اینترنتی, مدیریت استارتاپ, رسانه های اجتماعی, تولید محتوا, بازاریابی محتوا, بازاریابی اینترنتی, اینستاگرام, استراتژی بازاریابی

به‌علاوه بد نیست نیم نگاهی هم به نسبت افرادی که فالو کرده‌اید و فالوور هایتان داشته باشید. معلوم نیست اینستاگرام به این مسئله هم توجه می‌کند یا نه. ولی اگر اینستاگرام به این مسئله اهمیت دهد، مطمئناً از دیدن پیجی که مثلاً  ۷ هزار نفر را فالو می‌کند ولی فقط ۴ یا ۵ هزار فالوور دارد، خوشحال نمی‌شود.

منبع: lifewire.com