اپل ۲۰۰ کارمند خود را اخراج کرد، این کارمندان روی ماشین‌‌های خودران کار می‌کردند

پروژه تیتانِ ارباب تکنولوژی (شرکت اپل) جهت بازسازی به مدیریت جدیدی سپرده شد.

بخش محرمانه ماشین خودران اپل، که با نام پروژه تیتان شناخته می‌شود تحت یک فرایند بازسازی عظیم قرار گرفته و به گروه جدیدی محول شد. این واقعه متاسفانه به این معنی است که طبق گزارش CNBC دویست کارمند این هفته اخراج شدند. سخنران شرکت اپل اخراج شدن این افراد را تایید کرده است. او همچنین گفته که برخی از کارکنان قبلی پروژه تیتان به سایر بخش‌ها انتقال داده شده‎اند.

به گفته سخنران شرکت اپل:

 تیمی که در شرکت ما روی سیستم‎ها و تکنولوژی‎های مرتبط کار می‌کنند دارای استعدادی باورنکردنی هستند. از آنجا که این تیم در سال ۲۰۱۹ روی چندین حوزه کلیدی تمرکز دارند، برخی از اعضای آن به سایر بخش‎های شرکت انتقال داده شده‎اند. بخش‎هایی که از یادگیری ماشینی و سایر طرح‎ها در سراسر شرکت اپل پشتیبانی می‎کنند.

ما همچنان معتقدیم که فرصت عظیمی در سیستم‎های مستقل نهفته است، و شرکت اپل قابلیت‎های منحصربفردی در این حوزه دارد. یکی از این فرصت‎ها پروژه یادگیری ماشینی است.

اپل 200 کارمند خود را اخراج کرد، این کارمندان روی ماشین‌‌های خودران کار می‌کردند
اپل ۲۰۰ کارمند خود را اخراج کرد، این کارمندان روی ماشین‌‌های خودران کار می‌کردند

اپل در آگوست سال ۲۰۱۸ تیم سابق مهندسی VP Doug Field شرکت تسلا را برای رهبری پروژه تیتان استخدام کرده است. تیتان در سال ۲۰۱۶ مسیر جدیدی را در پیش گرفت. قرار بود این شرکت وسیله نقلیه ساخت خود را عرضه کند اما هدفش را به ساخت سیستم خودکار رانندگی تغییر داد. این سخنران روشن نساخت که منظور از «حوزه‌های کلیدی» که تیم در سال ۲۰۱۹ روی آن تمرکز خواهند داشت چیست. و اینکه آیا کم‎کردن کارکنان این تیم در سطح وسیع به این معنی است که کاپرتینو تلاش‎هایش را از سر گرفته یا خیر.

منبع: engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.