پس از ارائه ویندوز ۱۰ و سرویس های یکپارچه شده مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ ، بسیاری از کاربران مایکروسافت را به نقض حریم خصوصی کاربران متهم نمودند. پرا که مایکروسافت از اطلاعات حریم حصوصی کاربران برای شخصی سازی و بهینه سازی سرویس های مرتبط بادیگر شرکا هم استفاده می نمود و در اتهام استفاده مالی از اطلاعات حریم خصوصی کاربران در ویندوز ۱۰ شد .

اکنون مایکروسافت در راستای ترمیم بخشی از اعتماد تقریبا عمومی از دست رفته درباره حریم خصوصی ، یک بخش آنلاین در وب سایت خود ایجاد نموده تا کاربران تنظیمات مربوط به حریم خصوصی خودشان را بررسی و نظاره کنند. در این سرویس شما می توانید مشاهده کنید کدام سرویس خدماتی مایکر.سافت از کدام اطلاعات حریم خصوصی شما استفاده می کند و در صورت لزوم می توانید دسترسی سرویس ها به اطلاعات حریم خصوصی خودتان را منع کنید.

شما در این صفحه می توانید سابقه جستجوهای خود در موتور جستجوی بینگ مایکروسافت را ببینید و همچنین سوابق مرور ثفحات وب شما در مرورگر Edge مایکروسافت نیز در این صفحه قابل بررسی است . همینطور اگر نگران فعالیت های کورتانا و سرویس سلامت مایکروسافت (Microsoft Health) هستید می توانید این اطلاعات و شیوه استفاده و ذخیره آن ها را کنترل کنید.

نتیجه جالب چالش حریم خصوصی در ویندوز 10 برای مایکروسافت

علاوه بر این ها مایکروسافت قول داده است در بروز رسانی بزرگی که برای ویندوز ۱۰ عرضه می کند توجه بسیار بیشتری به حفظ و مراقبت از حریم خصوصی کاربران داشته باشد و گفته در همه سیاستهای حریم خصوصی بصورت کامل بازنگری کرده است و تجربه بهتری در رابطه با حریم خصوصی به کاربرانش ارائه خواهد داد.

بازنگری مایکروسافت در حریم خصوصی بسیار مورد توجه کاربران نگران درباره این موضوع قرار گرفته است و یک حرکت بزرگ از سوی یک کمپانی بزرگ تحلیل شده است و با اینکه این همه ماجرا نیست اما برای آغاز مراقبت از حریم خصوصی در پر استفاده ترین سیستم عامل جهان یک جهش به شمار می آید.

You may also like

۱ comment

آپدیت بعدی ویندوز 10 یک کرنل کامل داخلی لینوکس خواهد داشت! - روکیدا پنجشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸

[…] با انتشار پستی در بخش وبلاگ خود اعلام کرد آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ یک نسخه کامل از کرنل لینوکس خواهد […]

Reply

Leave a Comment