چطور با ۳ تکنیک جدید، بازدید سایت و محتوای خود را افزایش دهیم؟

تا الان چند بار برایتان پیش آمده که محتوای فوق العاده ای برای کسب و کار خود منتشر کرده اید، تا ببینید روی بازدید سایت تان چه تاثیری دارند؟ آیا شده که برای تولید محتوایی وقت زیادی بگذارید، اما از ورودی های دریافتی موتورهای جستجو راضی نباشید؟

بیشتر بازاریاب‌های محتوا با چنین چالشی روبه رو می شوند. آنها ممکن است زمان زیادی را برای خلق محتوای کمپین بازاریابی شان کنند، اما بسیاری از مشتریان هیچ گاه مسیرشان به سایتشان نخورد. حتی اگر سایت شما بازدیدهایی نیز داشته باشد، بازدید سایت به حدی نیست که بتواند تاثیر قابل توجهی در روند بازاریابی تان ایجاد کند.

اما چگونه می توان بازدید سایت را افزایش داد و کاری کرد که افراد بیشتری محتواهای تولید شده را ببینند؟ به عبارت دیگر، بهترین روش بازاریابی محتوا برای سایت شما چیست؟ در ادامه این مقاله روش هایی آورده گفته است که شاید شما تا کنون آنها را تجربه نکرده باشید.

۳. توانایی گوش دادن به حرف سایرین

۳ تکنیک جدید بازاریابی محتوا (۲۰۱۹)

۱- ایده‌های محتوایی خود را از پلت‌فرم‌های آنلاین آموزشی به دست آورید

محتوا پادشاه است. بنابراین باید محتوایی خاص تولید کنید که توجه مخاطبین را جلب کند. سوال این است. از کجا بدانید که مخاطبین شما از چه چیزی خوششان می آید؟ راه حل ساده است: به دنبال جایی بگردید که آنها تمایل دارند پولشان را آنجا سرمایه گذاری کنند. بهترین منبع برای گرفتن این قبیل اطلاعات، پلت‌فرم‌های آنلاین آموزشی است.

بر اساس آمار، آموزش شرکتی به تنهایی یک صنعت ۲۰۰ میلیارد دلاری است و یادگیری الکترونیکی به تنهایی ۵۶.۲ میلیارد دلار از این سهم را به خود اختصاص داده است. این باعث می شود که آموزش آنلاین یکی از بازارهای رو به رشد محسوب شود.

برای منبع‌یابی ایده‌های محتوایی از پلت فرم های آموزش آنلاین، شما باید از کلمات کلیدی که کاربران در این پلت فرم ها جستجو می کنند اطلاع داشته باشید.

برای شروع یک کلمه کلیدی اصلی را انتخاب کنید که به حوزه کاری شما مرتبط است. سپس به کمک ابزارهای تحلیل کلمات کلیدی مانند گوگل ترندز، سایت Moz و … آن را تحلیل کنید. در نتیجه چند کلمه کلیدی مرتبط که در همان زمینه وجود دارند را انتخاب کنید. زمانی که کلمات کلیدی تان به کار آمدند، به سراغ یک پلت فرم آموزش آنلاین بروید و به دنبال کلمات کلیدی مطلوب بگردید.  نتایج در مورد نوع دوره های موجودی که حول آن کلمه کلیدی قرار دارند راهنمایی هایی را در اختیارتان قرار می دهند.

بدین صورت، خواهید فهمید که چند نفر در این دوره‌ها ثبت نام کرده اند و حتی می توانید نظرات آنها را نیز ببینید. این به شما کمک می کند تا تشخیص دهید آیا یک کلمه کلیدی صرفا یک موضوع جالب مورد بحث است یا یک دسته‌ی آموزشی است که کاربران شما دوست دارند پولشان را روی آن هزینه کنند. این حقیقت که مردم برای دوره ها هزینه می پردازند و این موضوعات را تحت پوشش قرار می دهند، نشان می دهد که مخاطینی هستند که تشنه محتوا برای این موضوعات هستند.

۲- با تاثیرگذاران کوچک همکاری کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ چیز جدیدی نیست. با این حال، مجموعه ای از بازاریابی محتوا است که خیلی از بازاریاب‌ها سمت آن رفته اند: زمانی که شما درمورد تاثیرگذاران فکر می کنید، احتمالا اولین چیزی که به ذهن تان خطور می‌کند این است که چرا تعداد فالوورهای آنها اینقدر زیاد است، اما تاثیرگذاران خرد به چه صورت هستند؟

تاثیرگذاران کوچک کسانی هستند که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ فالور دارند. این اعداد شاید از نظر معیارهای بعضی از افراد خیلی چشمگیر نباشد، اما شما باید به تاثیر آنها توجه داشته باشید. اگر طرفداران یک تاثیرگذار خرد، به ۷۰ درصد از پست های او پاسخ می دهند، شما درست به خال زده اید!

3 تکنیک جدید بازاریابی محتوا (2019)

۳- کارمندان خود را به تلاش وادارید

حمایت کارمندان یک الماس نایاب است که هر بازاریاب محتوا باید به آن توجه کند. چرا که بیشتر بازدیدکنندگان به دنبال این هستنند که با محتوای شما از طریق توصیه انسان‌ها تعامل برقرار کنند نه از طریق کسب و کار.

در یک نظر سنجی که توسط الپیک انجام شد، ۷۶ درصد از شرکت کنندگان دریافتند که محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط دیگر مصرف کنندگان به نسبت محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط برندها، صداقت بیشتری داشته است. حمایت کارمندان از قدرت ویژه ای برخوردار است. نظر سنجی پست بیاند، نشان داد که پیام‌های برند که توسط کارمندانشان به اشتراک گذاشته شده بازدید بیشتری داشته است.

اما هنوز این چالش باقی است: کارمندان شما از کجا بدانند برای تکمیل تلاش‌های بازاریابی محتوا ، چه محتوایی را به اشتراک بگذارند؟

به کارمندان خود اجازه دهید از استراتژی بازاریابی محتوای شما استفاده کنند و به آنها تمام نقشه را بگویید و آنها را در جریان همه چیز قرار دهید: محتوایی که نوشته خواهد شد، پلت فرم هایی که شاید فکر کنید آن‌ها به دنبالشان خواهند بود، و تعداد بازدیدهایی که مد نظرتان است.

منبع: entrepreneur

1 نظر
  1. […] که تولید می‌کنید، به کسب و کارتان روق نمی‌بخشد. نوشتن محتوا ی منحصر به فرد و دارای کیفیت بالا که آمیخته با خلاقیت باشد، باعث موفقیت‌آمیز بودن سئو […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.