دانش و فناوری دنیای خودرو

پرواز آزمایشی “ماشین پرنده” شرکت بوئینگ + ویدیو

شرکت بوئینگ اعلام کرد نمونه اولیه ماشین پرنده خود را در طی یک پرواز آزمایشی به پرواز درآورده است. این قدمی کوچک اما قابل توجه از جانب بزرگترین شرکت هواپیماسازی است تا سیستم حمل و نقل شهری و تحویل خدمات پستی را دگرگون کند.

بوئینگ در مورد ارائه وسایل نقلیه بدون نیاز به خلبان و دارای قابلیت پرواز و فرود عمودی با شرکت ایرباس سوئیس و چندین شرکت دیگر رقابت می‌کند.

سرمایه گذاری‌هایی که به منظور پیشرفت تکنولوژی و رفع تراکم وسایل نقلیه در جاده‎ها صورت می‌گیرد، می‌تواند در چند دهه آینده، صنعت هوا و فضا را متحول کند.

 

 

به گفته شرکت بوئینگ، روز سه شنبه در فرودگاه ماناساس ویرجینیا، هواپیمای ۹ متری بوئینگ –  که در ترکیب آن از بخشی از مشخصات هلی‌کوپتر، بخشی مشخصات هواپیمای بدون سرنشین و بخشی مشخصات هواپیمای دارای بال ثابت استفاده شده – چندین متر از زمین فاصله گرفت و کمتر از یک دقیقه بعد، به نرمی فرود آمد.

در آینده پروازهای آزمایشی بیشتری انجام خواهد شد.

جان لنگفورد، رئیس و مدیر اجرایی شرکت Aurora Flight Sciences که زیر مجموعه بوئینگ است در هنگام انجام گرفتن این پرواز آزمایشی گفت “خودگردان بودن این ماشین چیزی است که انقلاب ایجاد می‌کند”.

مانع اصلی موجود بر سر راه دیدگاه حمل و نقل “کم استرس” شرکت بوئینگ – همانطور که در مواد بازاریابی شرکت گفته شده است – شامل  رفع مشکلات امنیتی و قانونی‎ای است که در حال حاضر اجازه نمی‌دهد ناوگان ماشین‌های پرنده جای ترافیک سنتی جاده‌ای را بگیرد.

شرکت بوئینگ اعلام کرده در حال همکاری با استارتاپ SparkCognition Inc و وزارت هوایی فدرال ایالات متحده آمریکا است تا بتواند سیستمی را برای مدیریت ترافیک در بزرگراه‌های سه بعدی در نظر گرفته و همچنین چهارچوب قانونی لازم را برای عبور و مرور راحت اتومبیل‌های بدون خلبان و حرکت آنها در اطراف ساختمان‌ها فراهم بیاورد.

حتما بخوانید:
چگونه مارمولک گرمسیری می‌تواند 16 دقیقه زیر آب بماند؟
پرواز آزمایشی "ماشین پرنده" شرکت بوئینگ
پرواز آزمایشی “ماشین پرنده” شرکت بوئینگ

بوئینگ در سال گذشته شرکت Aurora Flight Science را خرید تا ارائه ناوگان وسایل نقلیه بدون خلبان خود را تسریع دهد. این شرکت در کنار Aurora، با شرکت خدمات UberAIR روی تکنولوژی Uber نیز همکاری دارد تا  در سال ۲۰۲۳ بتواند پروازهای برنامه ریزی شده‌ای را برای ارسال سفارشات انجام شده از طریق تلفن‎های هوشمند ارائه دهد.

بوئینگ در تلاش است تا دو نوع ماشین پرنده خود که ظرفیت آنها به ترتیب ۲ و ۴ مسافر است را طی مسافت ۸۰ کیلومتری به پرواز درآورد.  قرار است در اواخر امسال آزمایشی با عنوان نسخه حمل-بار صورت بگیرد در این آزمایش ۲۲۶.۸ کیلوگرم وزن به پرواز در خواهد آمد.

ایرباس، رقیب بوئینگ گفته که تاکنون چندین پرواز آزمایشی روی ماشین‌‌های پرنده خود موسوم به ولوکوپتر انجام داده است. این ماشین یک هواپیما-تاکسی بدون راننده است، مانند هلی‌کوپتر کوچکی است که توسط ۱۸ روتور و AeroMobile قدرت می‌گیرد – لیموزین کشیده‌ای است که می‌تواند به یک هواپیمای دارای بال ثابت تبدیل شود.

دنیس مویلنبرگ، رئیس و مدیر اجرایی بوئینگ، روز چهارشنبه در هیئت مدیره مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت “آینده حمل و نقل – حمل کالا، محموله، مسافر – در حال شکل گرفتن است. این پیشرفت در پنج سال آینده تسریع پیدا می‌کند و پس از آن حتی شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت”.

منبع: َautoblog

مطالب مرتبط

پژو ۵۰۸ اسپرت هیبریدی در پایتخت صلح

زهرا چنگیز

نسخه جدید خودرو Q8 آئودی در راه بازار اروپا

زهرا چنگیز

نیروگاه خورشیدی فضایی برنامه فضایی بعدی چین!

عباس رهامی

اپل ۲۰۰ کارمند خود را اخراج کرد، این کارمندان روی ماشین‌‌های خودران کار می‌کردند

فاطمه غفاری

خودرو مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر؛ سوپراسپورت خشمگین و فخرفروش انگلیسی!

زهرا چنگیز

BMW تست درایو مجازی خودروی مفهومی Vision iNext رونمایی کرد

زهرا چنگیز

جایگزین‌های پلاستیک در کسب و کار، چالش یا فرصت؟

سعیدی

خودروهای بنزینی در برابر خودروهای برقی – کدامیک سریع‌تر است؟

سعیدی

چالش ده سال : ورژن خودرو!

سعیدی

چرا عقرب ها زیر نور فرابنفش می درخشند؟

نگین ابراهیمی

چرا پای پنگوئن ها در سرمای منفی ۵۹ درجه یخ نمی‌زند؟

نگین ابراهیمی

خواب عجیب دلفین‌ها و یک نیمه مغز همیشه بیدار

زهرا چنگیز

۱ دیدگاه

ناسا مشکل ترافیک هوایی پهباد ها را حل می‌کند - روکیدا یکشنبه , ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۱:۲۴

[…] آزمایش کردن نهایی سیستم کنترل ترافیک، ناسا سراغ نوادا و تگزاس رفته است. ناسا باهمکاری اداره […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟