سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
روکیدا
دانش و فناوری دنیای خودرو

پرواز آزمایشی “ماشین پرنده” شرکت بوئینگ + ویدیو

زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: ۲ دقیقه.

شرکت بوئینگ اعلام کرد نمونه اولیه ماشین پرنده خود را در طی یک پرواز آزمایشی به پرواز درآورده است. این قدمی کوچک اما قابل توجه از جانب بزرگترین شرکت هواپیماسازی است تا سیستم حمل و نقل شهری و تحویل خدمات پستی را دگرگون کند.

بوئینگ در مورد ارائه وسایل نقلیه بدون نیاز به خلبان و دارای قابلیت پرواز و فرود عمودی با شرکت ایرباس سوئیس و چندین شرکت دیگر رقابت می‌کند.

سرمایه گذاری‌هایی که به منظور پیشرفت تکنولوژی و رفع تراکم وسایل نقلیه در جاده‎ها صورت می‌گیرد، می‌تواند در چند دهه آینده، صنعت هوا و فضا را متحول کند.

 

 

به گفته شرکت بوئینگ، روز سه شنبه در فرودگاه ماناساس ویرجینیا، هواپیمای ۹ متری بوئینگ –  که در ترکیب آن از بخشی از مشخصات هلی‌کوپتر، بخشی مشخصات هواپیمای بدون سرنشین و بخشی مشخصات هواپیمای دارای بال ثابت استفاده شده – چندین متر از زمین فاصله گرفت و کمتر از یک دقیقه بعد، به نرمی فرود آمد.

در آینده پروازهای آزمایشی بیشتری انجام خواهد شد.

جان لنگفورد، رئیس و مدیر اجرایی شرکت Aurora Flight Sciences که زیر مجموعه بوئینگ است در هنگام انجام گرفتن این پرواز آزمایشی گفت “خودگردان بودن این ماشین چیزی است که انقلاب ایجاد می‌کند”.

مانع اصلی موجود بر سر راه دیدگاه حمل و نقل “کم استرس” شرکت بوئینگ – همانطور که در مواد بازاریابی شرکت گفته شده است – شامل  رفع مشکلات امنیتی و قانونی‎ای است که در حال حاضر اجازه نمی‌دهد ناوگان ماشین‌های پرنده جای ترافیک سنتی جاده‌ای را بگیرد.

شرکت بوئینگ اعلام کرده در حال همکاری با استارتاپ SparkCognition Inc و وزارت هوایی فدرال ایالات متحده آمریکا است تا بتواند سیستمی را برای مدیریت ترافیک در بزرگراه‌های سه بعدی در نظر گرفته و همچنین چهارچوب قانونی لازم را برای عبور و مرور راحت اتومبیل‌های بدون خلبان و حرکت آنها در اطراف ساختمان‌ها فراهم بیاورد.

پرواز آزمایشی "ماشین پرنده" شرکت بوئینگ
پرواز آزمایشی “ماشین پرنده” شرکت بوئینگ

بوئینگ در سال گذشته شرکت Aurora Flight Science را خرید تا ارائه ناوگان وسایل نقلیه بدون خلبان خود را تسریع دهد. این شرکت در کنار Aurora، با شرکت خدمات UberAIR روی تکنولوژی Uber نیز همکاری دارد تا  در سال ۲۰۲۳ بتواند پروازهای برنامه ریزی شده‌ای را برای ارسال سفارشات انجام شده از طریق تلفن‎های هوشمند ارائه دهد.

بوئینگ در تلاش است تا دو نوع ماشین پرنده خود که ظرفیت آنها به ترتیب ۲ و ۴ مسافر است را طی مسافت ۸۰ کیلومتری به پرواز درآورد.  قرار است در اواخر امسال آزمایشی با عنوان نسخه حمل-بار صورت بگیرد در این آزمایش ۲۲۶.۸ کیلوگرم وزن به پرواز در خواهد آمد.

ایرباس، رقیب بوئینگ گفته که تاکنون چندین پرواز آزمایشی روی ماشین‌‌های پرنده خود موسوم به ولوکوپتر انجام داده است. این ماشین یک هواپیما-تاکسی بدون راننده است، مانند هلی‌کوپتر کوچکی است که توسط ۱۸ روتور و AeroMobile قدرت می‌گیرد – لیموزین کشیده‌ای است که می‌تواند به یک هواپیمای دارای بال ثابت تبدیل شود.

دنیس مویلنبرگ، رئیس و مدیر اجرایی بوئینگ، روز چهارشنبه در هیئت مدیره مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت “آینده حمل و نقل – حمل کالا، محموله، مسافر – در حال شکل گرفتن است. این پیشرفت در پنج سال آینده تسریع پیدا می‌کند و پس از آن حتی شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت”.

منبع: َautoblog

مطالب مرتبط با همین موضوع:

بدترین اتفاقی که می‌تواند برای رودستر فضایی ایلان ماسک بیفتد

الف

بررسی کامل میتسوبیشی اوت لندر ASX 2018

ماهان

هیوندای سوناتا ۲۰۱۷ اولین خودرو هوشمند دارای Android Auto

ماهان

بررسی مرسدس بنز S560 کوپه: خودروی لوکس رویایی

زهرا چنگیز

اقیانوس های عمیق یا کهکشانها، فکر می کنید از کدامیک بیشتر می دانیم؟

fskatae

بررسی تخصصی سانتافه و تحول تولیدات هیوندایی

ماهان

آیا با پیشرفت تکنولوژی مهارت رانندگی ما کاهش می‌یابد؟

arashk68

نگاهی به خودروی برقی هوندا اینسایت ۲۰۱۹ رقیب تویوتا پریوس

فاطمه غفاری

برهمکنش فوتون ها برای ایجاد شکل جدید نور

جواد کوهکن

۷ ویژگی که در اتومبیل های اسرار آمیز مدلY شرکت تسلا ، شاهد آن خواهیم بود .

ماهان

۱۵ رویه ای که طبیعت را دگرگون خواهند کرد!

ماهان

چرا مردان علاقه ای به محافظت از محیط زیست ندارند؟

فاطمه نوروزی

دیدگاه ارزشمند شما درباره این مطلب چیست؟