سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
روکیدا
دانش و فناوری دنیای خودرو عمومی

رباتی که ماشینتان را در پارکینگ فرودگاه پارک می کند و مراقبش است+ ویدیو

زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: ۳ دقیقه.

پس از یک پرواز طولانی به خانه برمی‌گردید، آخرین چیزی که برای از پای درآمدن لازم دارید این است که در پارکینگ غول پیکر فرودگاه به جستجوی ماشینتان بپردازید. در عین حال، زمانی که وارد فرودگاه می‌‌شوید تا به یک سفر خارجی بروید و وقت زیادی هم ندارید، آنچه باعث استرس شدید می‎شود این است که در پارکینگ به دنبال جای خالی برای پارک ماشینتان بگردید.

خوشبختانه رباتی به نام استن برای کمک به شما آماده به کار است.

استن یک روبات خودمختار و خادم برای بخش پارکینگ است که ماشینتان را در هنگام ورود به فرودگاه از شما تحویل می‌گیرد و وقتی بازگشتید آن را به شما بازمی‌گرداند. این دستیار چرخدار، تابستان امسال در فرودگاه Gatewick که فرودگاهی شلوغ در بریتانیا است کارش را شروع خواهد کرد.

استن ساخت شرکت فرانسوی Staneley Robotics است. در این ربات از سنسورهایی استفاده شده که شکل و اندازه وسایل نقلیه را تجزیه و تحلیل می‌کند، سپس ماشین را با دقت چند اینچ بالا می‌برد و به فضای خالی موجود در پارکینگ انتقال می‌دهد.

یک برنامه اختصاصی در گوشی هوشمند به شما این اجازه را می‌دهد تا در زمان صرفه جویی کنید. همانطور که در ویدیوی بالا می‌بینید، شما را هدایت می‌کند تا ماشینتان را در بخشی از گاراژ که از قبل طراحی شده پارک کنید، و پس از آن استن مراقب همه چیز خواهد بود. همچنین می‌توانید زمان بازگشت خود را به استن اطلاع دهید. به این ترتیب وقتی برای برداشتن ماشین بازمی‌گردید ماشین آماده تحویل خواهد بود.

ما به آن ربات پیش خدمت پارکینگ می‌گوییم زیرا مسافران فقط باید ماشین را در ورودی پارکینگ بگذارند و به پروازشان برسند.

برای به حداکثر رساندن میزان تاثیرگذاری و اطمینان از اینکه هیچ مسافری در این پروسه در صف انتظار نمی‌ماند چندین ربات استن را می‌توان در یک بخش مجزا از پارکینگ مستقر کرد.

رباتی که در پارکینگ فرودگاه کار می‌کند: دیگر نگران به امانت گذاشتن ماشینتان نباشید + ویدیو

 

استفان ایوانو، یکی از موسسان و مدیران شرکت Staneley Robotics در گفتگو با مجله تکنولوژی فرودگاه گفت “ما به آن ربات پیش خدمت پارکینگ می‌گوییم زیرا مسافران فقط باید ماشین را در ورودی پارکینگ بگذارند و به پروازشان برسند. اما کاری که انجام می‌دهد بیشتر از کار یک پیش خدمت است – این ربات یک ماشین خودگردان است که وسیله نقلیه را شناسایی می‌کند، اسلایدهایی را زیر خودرو می‌برد، آن را به آرامی بلند می‌کند و به کمک چرخهایش آن را به فضای مناسبی در پارکینگ منتقل می‌کند.”

مزیت بزرگ این ربات برای گردانندگان فرودگاه – یا تسهیلات لازم برای فضای پارکینگ بیشتر – این است که فناوری شرکت استنلی روباتیکس کمک می‌کند فضای بیشتری در پارکینگ وجود داشته باشد چون استن می‌تواند ماشین‌ها را با فاصله کمتری از هم قرار بدهد به این دلیل که لازم نیست درهای ماشین باز شود. مثلا در بخشی از پارکینگ فرودگاه گیت‌ویک، که برای پارک طولانی مدت ماشین طراحی شده ۱۷۰ جای پارک وجود دارد، وقتی استن در این پارکینگ کار می‌کند این فضا می‌تواند ۲۷۰ ماشین را در خود جای بدهد.

شرکت استنلی روباتیکس در پاریس از زمان اندازی شرکت، یعنی از سال ۲۰۱۵ در حال توسعه ربات استن بوده است. در حال حاضر مرحله آزمایشی آن در چندین فرودگاه آلمان و فرانسه با موفقیت گذرانده شده است. این ربات در فرودگاه Charles de Gaulle در پاریس آزمایش شده است. گیت‌ویک اولین فرودگاه در کشور بریتانیا است که قرار است ربات استن در آن مستقر شده و به خدمت مشغول شود.

منبع: digitaltrends

مطالب مرتبط با همین موضوع:

چطور با این ۴ راهکار شغل و زندگی متعادل و پر آرامشی داشته باشیم؟

bsafamanesh

چگونه نور آبی به چشمان ما آسیب می‌رساند؟

زهرا چنگیز

۵ اشتباهی که در هنگام را‌ه‌اندازی استارتاپ انجام دادم

hanimn

سندروم غرور اینگونه شما را به یک مدیر شکست خورده تبدیل می کند

فاطمه نوروزی

نور آبی در صفحه نمایشگرها چه ضررهای عجیبی دارد؟

الف

آیا پدیده‌های فراطبیعی با امواج فروصوت ارتباطی دارد؟

جواد کوهکن

۵۰ جمله انگیزشی فوق العاده الهام بخش از مشاهیر جهان

فاطمه نوروزی

با این ۷ قدم صبحگاهی با استرس روزانه خداحافظی کنید!

فاطمه نوروزی

میلیاردر شوید: چطور می‌توانیم به پول برسیم و پولدار شویم؟

فاطمه غفاری

۷ راه عالی برای استخدام کارگران ساعتی برای کسب و کارتان

فاطمه نوروزی

ارتباط بین قرص‌های ضدافسردگی و افزایش وزن کشف شد

الف

خندیدن چگونه زندگی ما را متحول می‌کند؟

طاهر مهدی پناه

دیدگاه ارزشمند شما درباره این مطلب چیست؟