چرا مردم به ربات‌های چت می‌گویند متشکرم؟!

متشکرم! اکثر ما این دو کلمه را چند بار در طول روز به همکاران، دوستان، خانواده، غریبه‌ها و روبات‌ها یا چت بات‌ها می‌گوییم.

این ربات‌ها که بیشتر به عنوان ربات‌های چت یا چت بات‌ها شناخته می‌شوند، تقریباً در هر جنبه‌ای از کسب و کار ظاهر می‌شوند. استخدام، بازاریابی، منابع انسانی و فروش بیشتر تحت تأثیر وابستگی به هوش مصنوعی قرار می‌گیرند. طبق آمار ۶۵ درصد از کارشناسان معتقدند استفاده از ابزارهای مذاکره اهمیت بسیار زیادی دارد و ۳۵ درصد قائل به اهمیت هوش مصنوعی در این زمینه‌اند.

با این حال، رهبران کسب و کار در مورد اثربخشی هوش مصنوعی تردید دارند. درواقع، در یک مطالعه کنفرانس غرب آسیا در سال ۲۰۱۷، مدیران اجرایی، بیان کردند که نگرانی‌های عمده‌شان حول مبحث پذیرش هوش مصنوعی در واقع در عملکرد کسب و کاری و هم چنین انتخاب حوزه‌های مناسبی به منظور پیاده سازی برنامه‌ها، اختلال ایجاد می‌کند.

آشنا نبودن با یک چیز جدید اغلب اوقات ترسناک است؛ به ویژه هنگامی که عملکرد کلی شرکت را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما امروزه جست و جوگران و مصرف کنندگان به لطف هوش مصنوعی، دیگر کارهایشان را به صورت گام به گام انجام نمی‌دهند و بابت انجام آنها زیاد اذیت و رنجیده خاطر نمی‌شوند.

در یک مطالعه‌ای در مورد مشتریان، دیده شده کاربران فقط از چت بات‌ها استفاده نمی‌کنند، در پایان گفتگو از چت بات‌ها تشکر می‌کنند. این تعامل مؤدبانه بین ربات و انسان ثابت می‌کند، مردم با هوش مصنوعی راحت کار می‌کنند و دیگر آن را به عنوان ماشین‌های بی‌فکر نمی‌بینند.

در حال حاضر، این راز باقی می‌ماند- چرا مردم با روبات‌ها خیلی خوب هستند؟ برای پیاده‌سازی کامل ابزارهای مؤثر و کارآمد هوش مصنوعی، شما باید افکار تشکرکنندگان را بدانید. بنابراین، بیایید بفهمیم که چرا مردم چت بات‌ها را دوست دارند.

چرا مردم به ربات ­های چت متشکرم می ­گویند؟!

چت بات‌ها کانال ترجیحی ارتباطات را ارائه می‌دهند

انقلاب دیجیتالی به پایان نرسیده است. ما همیشه در میان تمام عظمتی هستیم که می‌تواند ارائه شود. افزایش محبوبیت موبایل‌ها را در نظر بگیرید. دقیقاً زمانی که فکر می‌کنید مردم نمی‌توانند بیشتر به آن‌ها دلبسته شوند، این اتفاق می افتد! در واقع، ۴۹ درصد از مصرف کنندگان می‌گویند که ترجیح می‌دهند، همه تعاملات خدمات مشتری خود را از طریق متن، چت و پیام رسانی انجام دهند.

مصرف کنندگان به گوشی‌هایشان معتاد هستند. زیرا این‌ها دستگاه‌های شخصی‌شان هستند. طبق گزارش LivePerson در سپتامبر ۲۰۱۷، قریب به اتفاق ۷۰.۱ درصد از آنها در سراسر جهان موبایل در دست می‌خوابند و ۶۵.۵ درصد دیگر از پاسخ‌دهندگان موبایل‌شان را با خودشان به حمام می‌برند.

چت بات‌ها تمایل شخصی مردم را می‌افزایند

بخش عمده‌ای از تردید در مورد تکنولوژی، به خصوص چت بات‌ها، در مورد ترس از قطع ارتباط از مصرف کنندگان و کارکنان است. با پر شدن صندوق‌ها و ظاهر شدن اطلاعیه‌ها هر دو دقیقه، ترس از عدم ارتباط مؤثر با مخاطب هدف ، یک نگرانی قابل توجه است.

چرا مردم به ربات ­های چت متشکرم می ­گویند؟!

با این حال چت بات ها، در نحوه ارتباط شما با مصرف‌کنندگان و کارمندان تحول ایجاد می‌کنند. در نتیجه، شما ارتباطات را افزایش می‌دهید و به هر لحظه ارزشی اضافه می‌کنید. به همین دلیل است که توانایی‌های پیشرفته آن‌ها در ارسال خودکار پیام متنی، قرار دادن دستورات و پاسخ فوری، نیاز برای رضایت فوری را برطرف می‌کنند که هر کس در دنیای تکنولوژیک امروز به شدت نیاز دارد.

در حالی که ۵۸ درصد از مصرف کنندگان از شرکت‌هایی که با آن‌ها کار می‌کنند، ابراز نگرانی می‌کنند. چت بات‌ها باعث می‌شوند، آن‌ها احساس دیده شدن، شنیده شدن و قدردانی شدن بیشتر از همیشه داشته باشند. به جای ساده کردن فرآیندهای داخلی شما، چت بات‌ها به افراد که عامل مشارکت هستند، حس عضویت و تعلق داشتن می‌دهد.

منبع: entrepreneur

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.