چگونه با واکنش نشان دادن سریع، زندگی را تغییر دهیم؟

یک نفر باعث می شود شما ترافیک ایجاد کنید، همکار شما زنجیره ایمیلی که در آن اطلاعاتی وجود دارد که به آن نیاز دارید، را قطع می کند. همسر شما باعث می‌شود شما احساس اندوه و غم داشته باشید. و مشکلاتی از این قبیل. شاید شما در مواجه با این مشکلات حس غیظ داشته باشید. اما پیش از این که واکنش نشان دهید صبر کنید.

چه زمان  واکنش نشان دادن سریع باعث شده که در یک موقعیت به شما کمکی شود؟!  قطعا در یک مورد اضطراری که یک نفر باید با ۱۱۵ تماس بگیرد و یا احیای تنفس انجام دهد، واکنش نشان دادن سریع یک الزام است. با این حال در صورتی که شما در موقعیت های تنش زا، سریع واکنش ندهید، بهتر از پس موقعیتهایی بر میایید که زندگی شما را تهدید می‌کنند.

بین چالش و واکنش خودتان فضا ایجاد کنید

سو هکز در کتابش به نام به دنبال تکامل: توهم را از بین ببرید شک و شبهه تان را به حداقل برسانید و موفقیت را حداکثر سازید، به این نکته اشاره می کند که افراد چگونه موقعیتی را تفسیر می کنند که در آن تجارب شان را به اشتراک می‌گذارند، اما این تفسیرها همیشه دقیق نیست. او می‌نویسد که:

ما با هر عکس العمل احساسی ای که داریم به کار خودمان ادامه می دهیم امادر عوض باید از خودمان بپرسیم: «یک لحظه بایست، آیا این افکار حقیقت دارد؟ آیا من همه چیز را همانطور که هست می بینم؟ و یا من دارم به چیزی واکنش نشان می‌دهم که در گذشته اتفاق افتاده؟» اغلب پاسخ های خارجی ما به این چالش ها بر اساس چیزهایی است که در حقیقت هیچ پایه و اساسی ندارند و آن چیز ها می توانند منفی و بر علیه ما باشند و احساس درونی ما از آرامش و سکون را به چالش بکشند.

او پیشنهاد می دهد به جای این که واکنش نشان بدهید،  توقف کنید، تفکر کنیدسلام و تا زمانی که به تعادل درونی نرسیده اید نفس بکشید.

چگونه با واکنش نشان دادن سریع، زندگی را تغییر دهیم؟

 

کنترل نگرش شما اساسی ترین بخش موفقیت است

همه ما می دانیم که واکنش احساسی نشان دادن کار ساده ای است، اما دستیابی به موفقیت مستلزم انجام کارهای دشوار است. لانس تایسون نویسنده فروش یک بازی است: کسب و کار نزدیک و رقابت در دنیای پیچیده اینگونه آن را تفسیر می کند:

افراد موفق به دنبال پیامدهایی خوشایند می باشند. افراد ناموفق نگران فرایندی خوشایندند. یک فرد موفق روی نتیجه تمرکز میکند. یک فرد ناموفق درباره اینکه انجام این کار چه حسی دارد فکر میکند. اگر به دنبال نتایج خوبی هستید با آگاهی در خلال کاری که می دانید درست است به انجام کارهای دشوار بپردازید و مسیری را انتخاب کنید که برای شما سود و منفعت بیشتری به دنبال دارد.

15روش باورنکردنی برای کاهش استرس کار

بین واکنش نشان دادن و پاسخ دادن تفاوت وجود دارد

طبق گفته ریچارد بی جولسون، روان درمانگر یک جامعه بالینی که در نیویورک کار میکند، این یک تمایز بسیار مهم است. واکنش نشان دادن در واقع  انجام کاری در مقابل چیزی بدون وجود عمدیت است و اغلب سریع رخ می‌دهد. پاسخ دادن شامل افکاری محتاطانه است و اغلب به خوبی نمایش داده می شود و نشان دهنده احترام برای شخص دیگر است .زمانی که افرادی که بسیار واکنشی هستند این آسیب را تشخیص دادن می توانند آگاهانه پاسخ هایی متفکرانه را در خود شکل دهند و واکنش های ناگهانی را رها کرده و در تعاملات شان بیشتر شایستگی های عاطفی را  دخیل کنند. او بیان می کند که در نتیجه این افراد می توانند کمتر پشیمان شوند و نیاز به بازیابی آسیب های وارده به روابط شان با دیگران را کمتر کنند.

منبع: translate

۲ نظرات
  1. […] باشد، این مکانیزم به خوبی به کمک شما خواهد آمد. اما وقتی تهدید فقط در تصورات شماست و مثلا شما دو ماه را در حالی سپری می‌کنید که معتقد […]

  2. […] شدن را تجربه کنید و به هنگام مواجهه با شرایط مختلف، عکس العمل مناسب داشته […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.