روکیدا
عمومی

سازمان های اطلاعاتی آمریکا گزارش خود مبنی بر ارتباط روسیه در هک کردن انتخابات آمریکا را منتشر کردند

همانطور که وعده داده شده بود، سازمان اطلاعات و جاسوسی ایالات متحده نسخه عمومی گزارش خود در مورد ارتباط دولت روسیه در هک کردن انتخابات را منتشر کرد … هرچند که این مساله هیچ تاثیری در نتایج انتخابات نمی تواند داشته باشد . این یافته ها به طور مستقیم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ، را متهم می کند که دستور “کمپین نفوذ” را برای بی ثبات کردن رأی گیری در آمریکا داده است که هک کردن راه اصلی آنها بوده است. این رهبر مستبد می خواست در هر دو کشور “ایمان عمومی ” در مورد دموکرات ها و هیلاری کلینتون را خراب کند و او را “بدنام” کند و مطمئن شود که نامزد مورد نظر روسیه، یعنی دونالد ترامپ، به قدرت می رسد . بسیاری از جزئیات قرار داده نشده در این گزارش به نظر آشنا می آیند ، اما ایالات متحده اشاره می کند که گزارشش از هر دو سازمان اطلاعاتی و جاسوسی یعنی سیا و اف بی آی و آژانس امنیت ملی آمریکا گرد آوری شده که اطلاعات مربوط به هر دو از کرملین و سازمانی است که آنها را سرپا نگه داشته است.
مهمتر از همه، این سازمان ها “اعتقاد محکمی” دارند که روسیه از هر دو شخصیت جعلی Guccifer 2 و DCLeaks برای انتشار اطلاعات استفاده کرده است و هکرها این اطلاعات را از کمیته ملی حزب دموکرات و مقامات حزب دموکرات به دست آورده بودند . روس ها تصمیم گرفتند این اطلاعات را به دلیل “اعتبار و شهرت قبلی” به WikiLeaks بدهند ،همچنین بر اساس این گزارش، به عنوان کسب و کار RT رسانه های دولتی و همدردی با موسس WikiLeaks که فردی به نام Julian Assange است. علاوه بر این، کرملین بهترین وهمچنین و به در بخورترین اطلاعات را برداشت در حالی که تمامی اطلاعات مربوط به هر دو حزب را در دست داشت، فقط اطلاعات مربوط به دموکرات ها را افشا کرد . اعتقاد بر این است که این کمپین بعد از مارس ۲۰۱۶ این کار را شروع کرد.
این گزارش می افزاید، روسیه اخیرا کمپین های هک ضد آمریکایی داشته است . روسیه با تعدادی افراد محلی در ایالت های انتخاباتی (نه سیستم رای گیری)، مصالحه کرده و بعد از آن World Anti-Doping Agency را بعد از اینکه گرفتار این تقلب شده بود مورد هدف قرار داد.
مقامات اضافه می کنند که دستگاه های تبلیغاتی روسیه، هماهنگ با هکرها ، RT، Sputnik و دیگر رسانه های مورد حمایت دولت، برای بی اعتبار کردن کلینتون (مانند جشن WikiLeaks و دروغ های پشت سرهم در مورد سلامت کلینتون) درهر دو فضای آنلاین و تلویزیونی تلاش می کردند. حتی یک کمپین رسانه های اجتماعی، با هشتک”#DemocracyRIP،” راه انداختند که اگر کلینتون برنده میشد شاخ درمی آوردند – اگر رئیس جمهور منتخب آمریکا از نظر روسیه کلینتون بود آیا حاضر میشد با این نوع اطلاعات اعتبار او را لکه دار کند و زیر سوال ببرد ؟
این گزارش همچنین نگرانی هایی را در مورد آینده پیش بینی میکند و ارائه می دهد. گزارش دهندگان معتقدند که روسیه از این”شرایط موفقیت” خود برای استراتژی ایالات متحده برای کمپین های بعدی خود در مخالفت با ایالات متحده و متحدان آن استفاده می کنند . قابل ذکر است، سازمان اطلاعات روسیه ، یک کمپین spearphishing در مقابل کارکنان دولت ایالات متحده و همچنین سازمان های غیر دولتی درگیر در دفاع و سیاست خارجی آغاز کرده اند. آنها ممکن است اطلاعات بیشتری برای انجام مبارزات نفوذی بیشتر و فهمیدن اینکه برنامه ترامپ در آینده چه خواهد بود جمع آوری کنند .
پاسخ ترامپ بعد از دیدن این گزارش چه خواهد بود ؟ همچنان مبهم است ،چون در نهایت مثل قبل تلاش می کند که این مساله را بی اهمیت جلوه دهد و یا حضور روسیه را انکارکند . او فقط در مورد روسیه به تنهایی این رفتار را ندارد (در مورد چین و دیگر سازمان های حمله کنند به ایالات متحده هم همینطور است) و اصرار دارد که هک “هیچ اثری” در انتخابات نداشته ، و دستگاههای هک فقط تعداد کمی بوده اند. او همچنین به این گزارش تردید دارد و به گزارش های DNC برای دسترسی مستقیم به سرورهای دستکاری شده اشاره می کند.
با وجود تردید و دودلیDNC در اعلام گزارش، تاکید ترامپ رد کردن گزارش و آنچیزی است که ما در طول انتخابات مشاهده کردیم . بیش از چند نفر از کسانی که در اطلاعات WikiLeak نقش داشتند در DNC اعلام شده و بهPodesta به عنوان یک عامل حامی ترامپ اشاره شده است. در حالی که هیچ راهی برای وجود بررسی مجدد اطلاعات خام این سازمانها نیست (ایالات متحده می گوید ” منابع یا روش های آشکارنفوذ [جاسوسی] “)، این یک ادعای بسیار جدی است که ترامپ با این روش ها می خواهد سازمان های اطلاعاتی را متهم به گسترش اطلاعات دروغ کند .

مطالب مرتبط

چگونه وسایل آتش بازی، به شکل های خاص منفجر می شوند؟

محمد آقاپور

۷ اولویت اصلی در زندگی کدام است؟

محمد آقاپور

آیا ورزش سنگین با ماسک خطرناک است؟

محمد آقاپور

چگونه جذاب تر به نظر برسیم؟

محمد آقاپور

با ۱۰ حقیقت جالب در مورد گل آفتابگردان آشنا شوید

محمد آقاپور

ماهی سرماری یک قاتل است که می تواند بر روی زمین راه برود!

محمد آقاپور

۱ دیدگاه

سیاوش یکشنبه , ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷ at ۱۲:۲۷

کارتون حرف نداره

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟