سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
روکیدا
استارتاپ استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟
زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: ۵ دقیقه.

سعی نکنید کسب و کاری راه بیندازید که همه نیازهای مردم را برآورده کند. بر آن چیزی که استارتاپ تان می‌تواند بهتر از هر کس دیگری انجام دهد، تمرکز کنید.

جورج دیب (George Deeb)

راه اندازی موفقیت آمیز یک استارتاپ آسان نیست. به همین دلیل است که از هر ده استارتاپ، در واقع تنها یکی موفق می‌شود. اما اگر شما به دنبال موفقیت هستید، به K.I.S.S. نیاز خواهید داشت. شما باید ایده‌های خود را به یک چیز خاص تبدیل  کنید و بر روی هدف نهایی متمرکز شوید. به این معنی که حواستان نباید با چیزهای فریبنده، پرت شود و در یک موقعیت پیچیده و سخت قرار بگیرید و سازمان تان را دچار تنش و استرس کنید.

7 ترفند طلایی برای اینکه باانگیزه بمانید

آیا می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

اخیرا Red Rocket یک تماس از یک استارتاپ داشت که به دنبال افزایش سرمایه شان بودند. وقتی از او خواستم که مدل کسب‌وکار خود را توضیح دهد ، چیزی شبیه به این گفت. ما یک شرکت خدمات انسانی و یک شرکت هوش مصنوعی و شبکه فروش و یک برند بازاریابی مصرف‌کننده و یک کسب و کار تجارت الکترونیک (یکی از سخت‌ترین صنایع برای وارد شدن به آن ) هستیم . شوخی نمی‌کنم، این هدف اصلی بود و سعی داشتند همه چیز را برای همه مردم در صنعت خود مهیا کنند. و مشکل اینجا بود که کارآفرین به هیچ عنوان واقف نبود که در این استراتژی مشکلی وجود دارد.

نخست از دیدگاه مدل کسب‌وکار تاکتیک‌های مورد نیاز برای اجرای موفق یک کسب‌وکار b2b کاملا ً با تاکتیک‌های مورد نیاز برای اجرای موفق یک کسب‌وکار b2c متفاوت است. به عنوان مثال، اولی مبتنی بر فروش بیشتر است و دومی مبتنی بر بازاریابی بیشتر است. این یک اشتباه.

سپس، با داشتن اطلاعات بیشتر می‌توان فهمید که راه اندازی یک کسب و کار خدماتی B2B  کاملا متفاوت از راه اندازی یک شرکت فناوری B2B است. اولی مبتنی بر انسان است و دومی مبتنی بر برنامه نویسی نرم افزار است. این دو اشتباه.

سپس، با داشتن اطلاعات بیشتر می‌توان فهمید که راه اندازی یک شرکت هوش مصنوعی، بسیار پیچیده‌تر از ساخت یک قسمت ساده از نرم افزار B2B است، که نیاز به یادگیری ماشین و علم داده‌های هاردکور دارد. این سه اشتباه. و من حتی نمی‌توانم در مورد پیچیدگی‌های مختلف B2C در اینجا صحبت کنم.

زمانی که برای کارآفرین در مورد پنج استراتژی مختلف کسب‌وکار که بحث کردیم، گفتم آنها باید فقط یک مورد را انتخاب می‌کردند، آن یکی که از همه آسان‌تر و پر سود‌تر بود، اما من هاج و واج به صورت او خیره شدم زیرا او دقیقا نمی‌دانست کدام یک بهتر است و یا نمی‌دانست که چرا نمی‌تواند به طور منطقی هر پنج استراتژی را همزمان انجام دهد.

من به او گفتم  سعی کنید تا حد ممکن چیزهایی که در اختیار سایرین قرار می‌دهید را ساده طراحی کنید، تا آنها برای استفاده از آن مجبور به فکر کردن نشوند. یکی را انتخاب کنید که متناسب با لیاقت و شایستگی شما باشد و شما بهتر از هر کس دیگری می‌توانید آن کار را انجام دهید و اگر احساس می‌کنید مهم هستند، آنها را برون سپاری کرده و به شریک خود بسپارید.

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

یک مطالعه موردی در مورد اینکه چه کارهایی باید انجام داد

ما اخیرا  Restaurant Furniture Plus را بدست آوردیم. زمانی که کارآفرین، کسب‌وکار خود را به ما واگذار می‌کرد ، ماموریت ارتباطی آن‌ها بسیار واضح بود: ما پیشرو در تجارت الکترونیک فروش مبلمان به رستوران‌ها هستیم. و آن‌ها خودشان را با «خدمات رایگان تامین و تهیه مبلمان» متمایز می‌کردند و با صاحبان رستوران‌های شلوغ که وقتی برای تحقیق در مورد اثاثیه نداشتند، کار می‌کردند.

چرا این تبلیغ آنقدر تاثیر گذار شد و همه جا پیچید؟ اول اینکه ، صنعت رستوران بسیار بزرگ است، در حدود ۸۰۰ میلیارد دلار در سال ، بنابراین یک کسب‌وکار بزرگ را می‌توان ایجاد کرد. دوم اینکه ، همه رقبا با محصولات و قیمت‌ها سر و کار دارند و بر اساس آن رقابت می‌کنند و این شرکت بر اساس خدمت به صورت ایجاد کننده تمایز، هدایت می‌شد.

سوم، با توجه به ماهیت سنگین B2B برای کسب و کار، آن در مقایسه با بازیکنان بزرگ تجارت الکترونیک در صنعتی مانند آمازون، که در خدمات عمیق نیستند، قابل دفاع‌تر است و تمرکز دقیق این شرکت در معیارهای مالی شان نشان داده شده است. این کسب و کار با نرخ تبدیل بسیار بالا و تعداد زیادی مشتریان راضی، به سرعت در حال رشد بود، هر دو داده، کیفیت بالای خدمات و جذابیت آن برای مشتریان را نشان می‌دهد. در کل، طراحی و اجرای آن بسیار ساده بود . حدس بزنید چی شد؟ ما شرکت را خریدیم.

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

استراتژی رشد کسب و کار

مطالعات موردی بالا در مورد استراتژی‌های کسب و کار در سطح بالا صحبت می‌کردند. اما سادگی به تمام حوزه‌های کسب‌وکار نیز اعمال شده است. آیا محصول شما سادگی و موثر بودن را ارائه می‌دهد؟ آیا فرآیندهای عملیاتی شما ساده هستند؟ آیا فروش و بازاریابی  شما بر روی تاکتیک‌های سودآور متمرکز شده است؟

آیا فرهنگ شرکت شما به روشنی با تمام افرادی که شما را دنبال می‌کنند، ارتباط برقرار می‌کند؟ آیا صورت‌های مالی ماهانه شما مهم‌ترین شاخصه‌ای عملکرد کلیدی را گزارش می‌دهند؟ پس شما می‌توانید آنها را مدیریت کنید ؟ و غیره و غیره .

بنابراین، برای ساده کردن و بهتر تمرکز کردن بر روی کسب‌وکار، به همه حوزه‌های کسب‌وکار خود به طور انتقادی نگاه کنید.

10چشم‌انداز بازاریابی تاثیرگذار در آینده

جمع بندی برای استراتژی موفقیت استارتاپ

کاری که انجام می‌دهید را متوقف کنید، نفس بکشید و آنچه را که امروز انجام می‌دهید را مجددا ارزیابی کنید. آیا همه چیز به همان اندازه که باید ساده و متمرکز باشد، هست؟ اگر اینگونه نیست پس برای انجام آن باید کاری بکنید.
و  اغلب ، کارآفرینان به کسب‌وکار خود خیلی نزدیک می‌شوند تا به وضوح تمرکز کنند. بنابراین به یک فرد غریبه بدون تعصب احتیاج دارید تا با دید دیگری به کسب و کارتان نگاه کند، و به شما در هدایت این مسیر کمک کند.

اگر سعی کنید تا حد ممکن چیزهایی که در اختیار سایرین قرار می‌دهید را ساده طراحی کنید تا آنها برای استفاده از آن مجبور به فکر کردن نشوند، آنگاه مطمئنا چیزهای خوبی در انتظار شما خواهد بود.

منبع: entrepreneur

مطالب مرتبط با همین موضوع:

پست ویژه: اپ موبایل یا وب‌سایت برای کسب و کار ؟ هرآنچه باید بدانید + تحلیل‌های فوق‌العاده سودآور

فاطمه غفاری

فضای کاری مشترک برای استارتاپ ها چه ویژگی هایی دارد؟

فاطمه نوروزی

چطور با روانشناسی رنگ ها فروش فوق العاده ای داشته باشیم؟

ماهان

۴ قدم تا ایجاد تجربه‌ای بی‌نظیر برای مشتریان

فاطمه غفاری

ارائه‌‌ ی آسانسوری برای جذب سرمایه کسب و کار

الف

مدیریت کسب و کار: درونگراها هم می توانند رهبران بزرگی شوند

فاطمه نوروزی

وقتی می‌فهمید شغل جدیدتان مطلوب نیست چه باید کرد؟

فاطمه غفاری

مشتریان فروشگاه اینترنتی خود را با این راهکارها چند برابر کنید

فاطمه نوروزی

۶ ایده ی اکتشافی خلاقانه ی جدید برای فروش که تا به حال امتحان نکرده اید

ماهان

چگونه اطلاعات مشتریان روی برندینگ شما تاثیر می گذارد؟ + ۳ راهکار

طاهر مهدی پناه

چگونه از شکست استارتاپ جلوگیری کنید؟

فاطمه نوروزی

چقدر کارکنان کسب و کارهای کوچک نسبت به کسب و کارهای بزرگ شادترند؟

فاطمه نوروزی

دیدگاه ارزشمند شما درباره این مطلب چیست؟