استارتاپ استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

سعی نکنید کسب و کاری راه بیندازید که همه نیازهای مردم را برآورده کند. بر آن چیزی که استارتاپ تان می تواند بهتر از هر کس دیگری انجام دهد، تمرکز کنید.

جورج دیب (George Deeb)

راه اندازی موفقیت آمیز یک استارتاپ آسان نیست. به همین دلیل است که از هر ده استارتاپ، در واقع تنها یکی موفق می شود. اما اگر شما به دنبال موفقیت هستید، به K.I.S.S. نیاز خواهید داشت. شما باید ایده های خود را به یک چیز خاص تبدیل  کنید و بر روی هدف نهایی متمرکز شوید. به این معنی که حواستان نباید با چیزهای فریبنده، پرت شود و در یک موقعیت پیچیده و سخت قرار بگیرید و سازمان تان را دچار تنش و استرس کنید.

7 ترفند طلایی برای اینکه باانگیزه بمانید

آیا می خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

اخیرا Red Rocket یک تماس از یک استارتاپ داشت که به دنبال افزایش سرمایه شان بودند. وقتی از او خواستم که مدل کسب‌وکار خود را توضیح دهد ، چیزی شبیه به این گفت. ما یک شرکت خدمات انسانی و یک شرکت هوش مصنوعی و شبکه فروش و یک برند بازاریابی مصرف‌کننده و یک کسب و کار تجارت الکترونیک (یکی از سخت‌ترین صنایع برای وارد شدن به آن ) هستیم . شوخی نمی کنم، این هدف اصلی بود و سعی داشتند همه چیز را برای همه مردم در صنعت خود مهیا کنند. و مشکل اینجا بود که کارآفرین به هیچ عنوان واقف نبود که در این استراتژی مشکلی وجود دارد.

نخست از دیدگاه مدل کسب‌وکار تاکتیک‌های مورد نیاز برای اجرای موفق یک کسب‌وکار b2b کاملا ً با تاکتیک‌های مورد نیاز برای اجرای موفق یک کسب‌وکار b2c متفاوت است. به عنوان مثال، اولی مبتنی بر فروش بیشتر است و دومی مبتنی بر بازاریابی بیشتر است. این یک اشتباه.

سپس، با داشتن اطلاعات بیشتر می توان فهمید که راه اندازی یک کسب و کار خدماتی B2B  کاملا متفاوت از راه اندازی یک شرکت فناوری B2B است. اولی مبتنی بر انسان است و دومی مبتنی بر برنامه نویسی نرم افزار است. این دو اشتباه.

سپس، با داشتن اطلاعات بیشتر می توان فهمید که راه اندازی یک شرکت هوش مصنوعی، بسیار پیچیده تر از ساخت یک قسمت ساده از نرم افزار B2B است، که نیاز به یادگیری ماشین و علم داده های هاردکور دارد. این سه اشتباه. و من حتی نمی توانم در مورد پیچیدگی های مختلف B2C در اینجا صحبت کنم.

زمانی که برای کارآفرین در مورد پنج استراتژی مختلف کسب‌وکار که بحث کردیم، گفتم آنها باید فقط یک مورد را انتخاب می کردند، آن یکی که از همه آسان‌تر و پر سود تر بود، اما من هاج و واج به صورت او خیره شدم زیرا او دقیقا نمی دانست کدام یک بهتر است و یا نمی‌دانست که چرا نمی‌تواند به طور منطقی هر پنج استراتژی را همزمان انجام دهد.

من به او گفتم  سعی کنید تا حد ممکن چیزهایی که در اختیار سایرین قرار می‌دهید را ساده طراحی کنید، تا آنها برای استفاده از آن مجبور به فکر کردن نشوند. یکی را انتخاب کنید که متناسب با لیاقت و شایستگی شما باشد و شما بهتر از هر کس دیگری می توانید آن کار را انجام دهید و اگر احساس می‌کنید مهم هستند، آنها را برون سپاری کرده و به شریک خود بسپارید.

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

یک مطالعه موردی در مورد اینکه چه کارهایی باید انجام داد

ما اخیرا  Restaurant Furniture Plus را بدست آوردیم. زمانی که کارآفرین، کسب‌وکار خود را به ما واگذار می‌کرد ، ماموریت ارتباطی آن‌ها بسیار واضح بود: ما پیشرو در تجارت الکترونیک فروش مبلمان به رستوران‌ها هستیم. و آن‌ها خودشان را با «خدمات رایگان تامین و تهیه مبلمان» متمایز می‌کردند و با صاحبان رستوران‌های شلوغ که وقتی برای تحقیق در مورد اثاثیه نداشتند، کار می کردند.

چرا این تبلیغ آنقدر تاثیر گذار شد و همه جا پیچید؟ اول اینکه ، صنعت رستوران بسیار بزرگ است، در حدود ۸۰۰ میلیارد دلار در سال ، بنابراین یک کسب‌وکار بزرگ را می‌توان ایجاد کرد. دوم اینکه ، همه رقبا با محصولات و قیمت‌ها سر و کار دارند و بر اساس آن رقابت می کنند و این شرکت بر اساس خدمت به صورت ایجاد کننده تمایز، هدایت می شد.

سوم، با توجه به ماهیت سنگین B2B برای کسب و کار، آن در مقایسه با بازیکنان بزرگ تجارت الکترونیک در صنعتی مانند آمازون، که در خدمات عمیق نیستند، قابل دفاع تر است و تمرکز دقیق این شرکت در معیارهای مالی شان نشان داده شده است. این کسب و کار با نرخ تبدیل بسیار بالا و تعداد زیادی مشتریان راضی، به سرعت در حال رشد بود، هر دو داده، کیفیت بالای خدمات و جذابیت آن برای مشتریان را نشان می دهد. در کل، طراحی و اجرای آن بسیار ساده بود . حدس بزنید چی شد؟ ما شرکت را خریدیم.

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

استراتژی رشد کسب و کار

مطالعات موردی بالا در مورد استراتژی های کسب و کار در سطح بالا صحبت می کردند. اما سادگی به تمام حوزه‌های کسب‌وکار نیز اعمال شده است. آیا محصول شما سادگی و موثر بودن را ارائه می دهد؟ آیا فرآیندهای عملیاتی شما ساده هستند؟ آیا فروش و بازاریابی  شما بر روی تاکتیک های سودآور متمرکز شده است؟

آیا فرهنگ شرکت شما به روشنی با تمام افرادی که شما را دنبال می کنند، ارتباط برقرار می کند؟ آیا صورت‌های مالی ماهانه شما مهم‌ترین شاخصه‌ای عملکرد کلیدی را گزارش می‌دهند؟ پس شما می‌توانید آنها را مدیریت کنید ؟ و غیره و غیره .

بنابراین، برای ساده کردن و بهتر تمرکز کردن بر روی کسب‌وکار، به همه حوزه‌های کسب‌وکار خود به طور انتقادی نگاه کنید.

10چشم‌انداز بازاریابی تاثیرگذار در آینده

جمع بندی برای استراتژی موفقیت استارتاپ

کاری که انجام می‌دهید را متوقف کنید، نفس بکشید و آنچه را که امروز انجام می‌دهید را مجددا ارزیابی کنید. آیا همه چیز به همان اندازه که باید ساده و متمرکز باشد، هست؟ اگر اینگونه نیست پس برای انجام آن باید کاری بکنید.
و  اغلب ، کارآفرینان به کسب‌وکار خود خیلی نزدیک می شوند تا به وضوح تمرکز کنند. بنابراین به یک فرد غریبه بدون تعصب احتیاج دارید تا با دید دیگری به کسب و کارتان نگاه کند، و به شما در هدایت این مسیر کمک کند.

اگر سعی کنید تا حد ممکن چیزهایی که در اختیار سایرین قرار می‌دهید را ساده طراحی کنید تا آنها برای استفاده از آن مجبور به فکر کردن نشوند، آنگاه مطمئنا چیزهای خوبی در انتظار شما خواهد بود.

منبع: entrepreneur

مطالب مرتبط

آنچه که درباره ارز دیجیتال اتیریم باید بدانید

ماهان

بزرگ‌ترین اشتباهاتی که شرکت‌ها هنگام توسعه کسب و کار خود مرتکب می‌شوند

طاهر مهدی پناه

چطور به رونق استارتاپ کمک کنیم؟

عباس رهامی

راهنمای قدم به قدم برای رهبری کسب و کار و موفقیت فوق‌العاده

فاطمه غفاری

کاهش بانس ریت ( Bounce rate) وب سایت در گوگل و الکسا با ۱۸ نکته فوق العاده

فاطمه غفاری

افزایش بازدید سایت و افزایش فروش با استفاده از راهکارهای حرفه‌ای

designer1

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی به کمک استراتژی بازاریابی مبتنی بر داده‌ها

مهرناز شهریاری

چطور با کارت های هدیه دل مشتریانمان را ببریم؟!

مهرناز شهریاری

رباتی که ماشینتان را در پارکینگ فرودگاه پارک می کند و مراقبش است+ ویدیو

فاطمه غفاری

محتوای همیشه سبز: ۱۷ نکته برای اینکه چطور محتوای جاودانه بنویسیم؟

فاطمه غفاری

فضای کاری مشترک برای استارتاپ ها چه ویژگی هایی دارد؟

مهرناز شهریاری

ارائه‌‌ ی آسانسوری برای جذب سرمایه کسب و کار

مهرناز شهریاری

خب، داستان شما چیست؟ ۳ راهی که داستان‌سرایی به تقویت کسب‌وکار شما کمک می‌کند

زهیر معصومیان

وفاداری مشتری در کسب و کار: چگونه ایجادش کنیم؟

مهرناز شهریاری

۵ نشانه که می گویند کسب و کار کوچک شما منسوخ شده است

چرا برای موفقیت باید از اخبار، سیاست و شبکه های اجتماعی دوری کنیم؟

bsafamanesh

۴ فاز تحقیقات بازار برای اطمینان از موفقیت در استارت آپ ها

ماهان

مدیریت کسب و کار: درونگراها هم می توانند رهبران بزرگی شوند

مهرناز شهریاری

Leave a Comment