روکیدا
نجوم، هوا و فضا انرژی و محیط زیست دانش عمومی و مهندسی دانش و فناوری زندگی عمومی

آسگاردیا ؛ کشور جدید فضایی با مردمی از تمام اقوام جهان

آسگاردیا کشوری مستقل در فضا خواهد بود.

در اساطیر اسکاندیناوی، آسگارد، نام خانه خدایان است. حالا این مکان افسانه‌ای، الهام بخش ایجاد اولین ملت جهانی بیرون از زمین به نام آسگاردیا شده است.

رهبر این پروژه دکتر ایگور آشوربیلی، بنیانگذار مرکز تحقیقات بین المللی هوافضا (AIRC) است. هدف او از تشکیل آسگاردیا ایجاد بنیادی برای اکتشافات فضایی آینده و آزمایش‌های علمی و همچنین حفاظت از مردم در مقابل خطرات فضایی مانند برخورد زباله‌های فضایی و شهاب سنگ‌ها است.

شاید بدانید که پیمانی به عنوان پیمان فضای خارج جو وجود دارد که فعالیت کشورها در فضا را محدود می‌کند. به عنوان مثال، هیچ کشوری حق اعلام مالکیت اجرام آسمانی را ندارد یا کشورها حق استفاده از تجهیزات نظامی در فضا را نخواهند داشت. اما ایجاد یک ملت جدید در فضا مانند آسگاردیا که از بین تمام مردم روی زمین عضو می‌گیرد، موضوع دیگری است. در واقع اگر این کشور یک کشور مستقل در فضا باشد، تشکیل آن دیگر به معنای مالکیت یک کشور بر فضا برای گسترش مرزهای خود نخواهد بود.

عکسی از ماهواره کشور فضایی آسگاردیا

اما مکان این کشور که عضو شدن در آن هزینه ای ندارد، در کجای فضاست؟ کل این کشور در حال حاضر، ماهواره‌ای در حال گردش در یک مدار است. این ماهواره که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد، قوانین، پرچم و حتی سرود ملی خاص خودش را دارد (طراحی پرچم و موسیقی ملت جدید آسگاردیا بین مردم به رقابت گذاشته شد و عده زیادی فرصت این کار را پیدا کردند). هدف نهایی ایجاد یک ایستگاه فضایی دائمی و پیوستن به سازمان ملل متحد است.

یکی از اساسی ترین تفکرها درباره تشکیل آسگاردیا، ایجاد فرصت‌های بیشتری برای دسترسی تمام مردم زمین به فضاست. بیش از ۱۹۰ کشور در زمین وجود دارد که فقط ۱۳ کشور به طور مستقل موفق به قرار دادن ماهواره در مدار شده اند. همچنین کار کردن با یکی از این ۱۳ کشور به دلیل سخت بودن نظارت بر کار، مشکل است و نیاز به فرستادن فضاپیما دارد.

آسگاردیا یک ملت مستقل است که در چارچوب قانونی برای دستیابی گسترده تر به مدار نزدیک زمین عمل می‌کند. همچنین رهبران این پروژه عقیده دارند که قوانین آسگاردیا، صنعت فضایی خصوصی را متحول خواهد کرد.

فراتر از آن، آسگاردیا نقش کلیدی در محافظت از زمین در برابر برخوردهای فاجعه بار خواهد داشت. یکی از اولین وظایف آن ایجاد یک سپر محافظ برای زمین است! آسگاردیا به جای تشخیص و ردیابی تهدیدات احتمالی، تلاش می‌کند تا از برخوردها جلوگیری کند. اما اینکه دقیقا چگونه این کار را می‌کند، هنوز مشخص نیست.

منبع: science.howstuffworks.com

مطالب مرتبط

آیا اسنپ دراگون ۸۷۵ از شارژ سریع ۱۰۰ واتی پشتیبانی خواهد کرد؟

محمد آقاپور

نقد و بررسی ایسوس ROG Zephyrus Duo 15: اولین لپ تاپ با دو صفحه نمایش واقعی!

محمد آقاپور

نقد و بررسی سامسونگ گلکسی تب اس ۶ لایت: همه چیز از قلم جادویی شروع شد!

محمد آقاپور

چگونه نسخه بتای iOS 14 را بدون داشتن حساب توسعه دهندگان نصب کنیم؟

محمد آقاپور

قابلیت Reels در اینستاگرام چیست؟

محمد آقاپور

آیا برنامه Phone گوگل می تواند هویت فرد تماس گیرنده را مشخص کند؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟