روکیدا
زندگی سلامت و تندرستی مشاوره و روانشناسی

چرا مردها فرزند پسر دوست دارند و زن‌ها دختر ؟!

مردها پسر دوست دارند زن‌ها دختر

طبق آزمایش جدیدی که انجام شده زنان فرزند دختر را ترجیح می‌دهند در حالی که مردان بیشتر پسر می‌خواهند و روی آن حساب باز می‌کنند.

سرپرست محققان این مطالعه، لی کرانک که در دانشگاه نیو برانسویک تدریس می‌کند عنوان کرد “شاید بتوان گفت تحقیق ما می‌تواند از این لحاظ به مردم کمک کند که اگر ما از تعصبات ناخودآگاه خود درباره فرزندانمان باخبر باشیم می‌توانیم سعی کنیم برای آنها والدین بهتری باشیم”.

مردها پسر دوست دارند زن‌ها دختر

محققان این تیم یک آزمایش آنلاین اجرا کردند تا فرضیه  ۱۹۷۳ Trivers-Willard را مورد بررسی قرار دهند. طبق این فرضیه والدین ثروتمند فرزند پسر را ترجیح می‌دهند و روی آن سرمایه گذاری می‌کنند، در حالی که والدین فقیر طرفدار فرزند دختر هستند و روی او سرمایه گذاری می‌کنند.

شرکت‌ کنندگان این تست یک تمرین را کامل کردند که براساس تحقیقات گذشته، نشان میدهد فقر یا ثروت نسبی چه تاثیری روی احساسات دارد. طبق گفته کرانک محققان ترجیحات شرکت کنندگان را ارزیابی کردند و به روش‌های مختلف به بررسی این موضوع پرداختند که ترجیح شرکت کنندگان فرزند دختر است یا پسر. این روش‌ها عبارت هستند از:

  • در صورت داشتن فرصت ترجیح می‌دهند به انجمن خیریه‌ای که دختران را حمایت می‌کند کمک کنند یا ترجیحشان موسسه‌ای است که از پسران حمایت می‌کند
  • یک تست نیز صورت گرفت تا به صورت گسسته گرایش شرکت کنندگان را بسنجد
  • از آنها خواسته شد عنوان کنند در صورتی که بخواهند یک کودک را به فرزندخواندگی بپذیرند ترجیح می‌دهند جنس کودک چه باشد
  • ارزیابی اینکه ترجیح شرکت کنندگان درباره جنس فرزند خودشان چیست نیز انجام شد
مردها پسر دوست دارند زن‌ها دختر
مردها پسر دوست دارند زن‌ها دختر

این آزمایش از فرضیه گفته شده به میزان ناچیزی پشتیبانی کرد. با این حال محققان یقین پیدا کردند که جنس خود شرکت کنندگان روی اینکه ترجیحشان برای فرزندانشان چه جنسی باشد تاثیری مستقیم دارد. زنان قویا فرزند دختر را ترجیح داده و از آن حمایت می‌کنند. در حالی که مردان با کمی تردید پسران را ترجیح می‌دهند و روی آنها سرمایه گذاری می‌کنند.

مردها پسر دوست دارند زن‌ها دختر
مردها پسر دوست دارند زن‌ها دختر

محققان این تحقیق اینگونه نوشتند “این نتایج همچنین ممکن است از افزایش نابرابر درآمد و میزان پویایی اجتماعی بین نسل‌ها تاثیر بپذیرد. طبق مطالعه‌ای که اخیرا با توجه به اسناد مالیاتی ۴۰ میلیون آمریکایی در بین سال‌های ۱۹۹۶ و ۲۰۱۲ انجام گرفته نشان می‌دهد که بهترین فاکتور پیش‌بینی پویایی اجتماعی کمتر بین نسلی، داشتن یک والد یا والدین طلاق گرفته می‌باشد. زیرا اکثر این والدین مجرد در اروپا مونث هستند. و زنان، دختر را ترجیح می‌دهند. شاید حتی بتوان انتظار داشت پویایی بین نسلی برای پسرانی که مادر مجرد دارند حتی پایین‌تر باشد.”

این تحقیق در مجله گزارشات علمی Scientific Reports منتشر شده است.

منبع:  MEN WANT SONS WHILE WOMEN PREFER DAUGHTERS

مطالب مرتبط

کدام بازی های PS5 و ایکس باکس سری ایکس در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد؟

محمد آقاپور

ربات Erica چگونه قرار است به یک بازیگر در فیلم های علمی تخیلی تبدیل شود؟

محمد آقاپور

دیابلو ۴ رسماً معرفی شد: از این بازی چه می‌دانیم؟

محمد آقاپور

۷ اولویت اصلی در زندگی کدام است؟

محمد آقاپور

چرا زعفران از طلا گران تر است؟

محمد آقاپور

آیا ورزش سنگین با ماسک خطرناک است؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟