۵ نشانه که می گویند کسب و کار کوچک شما منسوخ شده است

در این متن ۵ موردی که باید به آن توجه کنید و آن‌ها را حل کنید تا در جهت روند پیشرفت حرکت کنید و از اینکه کسب و کار تان منسوخ شود و به آخر خط برسید جلوگیری کنید، وجود دارد:

بسیاری از کارآفرینان متوجه نشانه‌های ظریفی که نشان می‌دهد محصولات یا خدمات شان در حال منسوخ شدن است، نمی‌شوند. هنگامی که در نهایت متوجه می‌شوند؛ شرکت‌های پر رونق آنها در معرض خطر هستند. اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما برای سال‌های متمادی، با توجه به علائم گواهینامه‌های زیر که ممکن است شرکت شما را منسوخ کند، شکوفا می‌ماند.

۱- تغییر در روند کسب و کار

با تغییر تکنولوژی در سرعت نور، تغییر در روند‌ها اجتناب ناپذیر است. اگرچه نمونه‌های بسیار غم انگیز چنین تغییراتی، از قبیل سقوط فروشگاه‌های ویدئویی قدیمی، با توجه به محبوبیت سرویس‌های ویدئویی اینترنتی پیش بینی شده اند، تغییرات دیگر نیز بسیار شگفت انگیز است.

ماندن در کنار خط تغییر مربوط به صنعت خودتان، به شما هشدار می‌دهد که زمان تغییر دوره است. در مورد قوانین جدید و سیاست‌هایی که ممکن است به طور بالقوه بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد آگاهی پیدا کنید و روند را به طور جدی، بدون توجه به اینکه چقدر ممکن است احمقانه یا بعید به نظر برسد، دنبال کنید. وقتی متوجه تغییراتی که ممکن است بر تجارت شما تأثیر بگذارد شدید، از خود سوالاتی که با ” چه  اگر” شروع میشود را بپرسید. به عنوان مثال، اگر شما یک سازنده استخر هستید و مجوز جدیدی برای محدود کردن استفاده از آبهای مسکونی در نظر گرفته شده است، درمورد آنچه که شما می‌توانید برای کوچک کردن حجم استخر خود انجام دهید، فکر کنید. وگرنه شما باید تمرکز خود را بر روی پایان کسب کار خود بگذارید.

۲- افت فروش محصولات کلیدی

کاهش چشمگیری در فروش، یک نشانه واضح از چیزی است که بسیار اشتباه است، اما این به ندرت اتفاق می‌افتد. به طور کلی، افت فروش آهسته و پایدار است و ممکن است برای مدتی ناشناخته باشد. یک چشم عقابی بر روی ارقام فروش خود داشته باشید. حتی کوچکترین کاهش در فروش را تجزیه و تحلیل کنید و سوال اصلی در مورد علت این شیب را مطرح کنید. اگر نمی‌توانید دلیلی معتبر (مانند یک مشکل خاص در حمل و نقل یا کمبود موقت برای پردازش محصولات) بیابید، سپس مظنون شوید که چیز جدی‌تری وجود دارد و تعیین کنید که چه می‌تواند باشد؟

۳- درخواست‌های مشتریان

هنگامی که مشتریان شما شروع به درخواست محصولات و خدماتی می‌کنند که شما حمل نمی‌کنید و یا ارائه نمی‌دهید، این ممکن است نشانه‌ای از زمان جهت گیری دوباره باشد. تمام نظرات شفاهی مشتریان را پیگیری کنید و ارتباطات کتبی برقرار کنید و از سایت‌ها برای دیدن آنچه که در مورد کسب و کار شما گفته می‌شود، دیدن کنید. به دنبال روند و موضوعات مشترک بگردید و از آنها برای تعیین مراحل بعدی استفاده کنید. نظرسنجی منظم مشتریان را برای دریافت بازخورد در نظر بگیرید. این نظرسنجی‌ها احتمالا منجر به تولید قطعات طلا، برای راه‌های گسترش و بهبود کسب و کار شما خواهد شد.

۴- عدم هدایت

نگاهی دقیق به شرکت خود داشته باشید و با ارزیابی خودتان صادقانه رفتار کنید. اشتیاق و هدف هنوز مانند روزهای اول وجود دارد؟ آیا با وجود موانع و مشکلات، کسب و کار خود را ادامه می‌دهید؟ آیا شما هر آنچه را که برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارید انجام می‌دهید؟  یا شما به چیزی نامطمئن و بی هدف تبدیل شده اید؟

یک آزمایش خوب برای تعیین اینکه آیا شرکت شما دارای یک جهت مشخص است، پرسیدن از کارکنان است. آنها را در مورد آنچه آنها احساس می‌کنند هدف و مأموریت شرکت است، امتحان کنید. اگر آنها نتوانستند پاسخی دهند یا پاسخ‌های بسیار متفاوتی به این سؤال بدهند، شما باید یک مشکل در مسیر خود داشته باشید که باید در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

۵- رضایت از خود

تبدیل شدن به راحتی و فرض اینکه یک محصول یا خدمات همیشه محبوب خواهد بود فانتزی خالص است. بسیاری از شرکت‌ها با یک “چیز مطمئن” به ابهام افتاده اند. حتی در مواجه با افزایش موفقیت آمیز، از این اتفاق در کسب و کار خود جلوگیری کنید. به خودتان یادآوری کنید که همیشه رقبا وجود دارند، و برخی ممکن است نزدیک به دست یافتن به شما باشند. شما قطعا سزاوار خوشبختی در مورد موفقیت خودتان هستید، اما همیشه تلاش کنید که بهتر عمل کنید.

امروزه راه اندازی یک کسب و کار کوچک کار ساده‌ای نیست. اگر میخواهید خودتان را تا تغییرات اجتناب ناپذیر بالا ببرید و در صورت لزوم شرکت خود را مجددا بسازید، شما ملزم هستید باقی بمانید و موفقیت‌های فراوانی را تجربه کنید.

منبع: inc.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.