استارتاپ استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار کسب و کار اینترنتی

تصمیم گیری در شرایط ریسکی و تبدیل نشدن به بی ملاحظگی

تصمیم گیری در شرایط ریسکی و تبدیل نشدن به بی ملاحظگی

در برخی از مواقع که نیاز است در شرایط ریسکی تصمیم بگیرید، باید یکسری از شرایط مدنظر شما باشد. تا این تصمیم شما لطمه‌ای به کار و به بی‌ملاحظگی تبدیل نشود.

این متن از روکیدا سعی دارد تا با اشاره به مواردی به شما بفهماند برای گرفتن یک تصمیم در شرایط ریسکی و خطرناک، باید شرایطی را در نظر بگیرید و با توجه به آن یک تصمیم بگیرید. اگر به بعضی از شرایط توجه نکنید این تصمیم به جای یک تصمیم ریسکی به یک تصمیم بی ملاحظه تبدیل می‌شود.

هر کارآفرین  درجه‌ای ریسک پذیری دارد. شروع کسب و کار خودتان، اعتقاد و شجاعت می‌خواهد. اما اینکه چقدر شجاعت لازم است به فرد و فرصت کسب و کار بستگی دارد. بعضی از کارآفرینان تاس را پرتاب کردند و پیروز شدند. اکثریت افرادی که شرط می‌بندند، شرط را  بر مبنای ارزیابی ریسک یا پاداش می‌سنجند.

بسته به اینکه باید همه چیز برنامه ریزی شده پیش برود، آنچه که در گرو است و آنچه که توانایی از دست دادن آن را دارید؛ یک تصمیم ریسکی می‌تواند به راحتی وارد قلمرو تصمیم در حالت بی ملاحظگی شود. علاوه بر ارزیابی مورد به مورد تصمیمات، کارآفرینان باید لحظه‌ای درمورد خود و سطح راحتی خود، فکر کنند.

تصمیم گیری در شرایط ریسکی و تبدیل نشدن به بی ملاحظگی

این ۵ مورد را در تصمیم گیری ریسکی در نظر بگیرید:مدل

۱- امور مالی

Ted Bilich، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Risk Alternatives می‌گوید، تحمل ریسک کارآفرین تنها عملکرد ترجیحات ذاتی او نیست.

Bilich، مشاور مدیریت ریسک و بهبود فرایند می‌گوید: ” هیچکس در جزیره نیست “. درباره‌ی اقوام، کارمندان و دیگر همکاران خود فکر کنید. ، آیا مایل هستید شانس‌هایی را که ممکن است بر روی شغل یا درآمدتان تأثیر منفی بگذارد را به دیگران بدهید؟

۲- مقدار ریسکی که با آن مواجه هستید

اولین گام در مدیریت ریسک، فهرستی از آنچه که شما کجا با عدم قطعیت مواجه شده‌اید و چه خطر‌های غریب الوقوعی در تصمیم گیری‌ها وجود دارد، تهیه کنید. بررسی ممکن است الگوها را ایجاد کند. به عنوان مثال، شما ممکن است متوجه شوید که سابقه بازی کردن، گرفتن فرصت‌های کوچک محاسبه شده یا برقراری تماس‌های برجسته را دارید.

اگر شما ندانید که با چه ریسکی روبه رو هستید، هیچ پایه و اساسی برای تصمیم گیری جهت ظرفیت پذیرش ریسک اضافی خود ندارید.

۳- نصیحت خوب

کارآفرینان نیاز به یک هیئت مدیره صادق دارند. اگر شما یک شبکه پشتیبانی قوی دارید، خطر ابتلا به ریسک را آسانتر می‌کند، زیرا می‌توانید آنها را با منابع خود اجرا کنید و در صورت لزوم، آنها به شما اطمینان می‌دهند.

تصمیم گیری - تصمیم ریسکی - مدیریت کار

۴- تعصب

بعضی از مردم با پیش بینی‌هایشان بدبین هستند، در حالی که دیگران بیش از حد اعتماد به نفس دارند. Bilich می‌گوید که شما باید نحوه‌ی دید خود را در حول مشاهده‌ی یک موقعیت و چگونگی تصمیم گیری برای آن، شناسایی کنید.

یک دیدگاه بدبینانه، باعث تصورات خطرناک‌تر از آنچه که در واقع هستند می‌شود و سبب شده که فرصت‌ها را از دست بدهید.

تصمیم گیری در شرایط ریسکی و تبدیل نشدن به بی ملاحظگی

۵- فاکتور ” خواب شبانه “

اگر چیزی که شما درباره‌ی آن فکر می‌کنید، خوابیدن را مختل می‌کند، ممکن است بهترین انتخاب نباشد. درباره‌ی آن با دقت فکر کنید.

محاسبه این سوالات باید به شما کمک کند:

  • بدترین چیزی که می‌تواند اتفاق بیوفتد چیست؟ من با این موضوع موافق هستم؟
  • پیشرفت بالقوه چیست؟
  • اگر این شانس را ندهم چه اتفاقی می‌افتد؟
  • از این تجربه چه چیز یاد خواهم گرفت؟

میزبان شما از قابلیت چرخش تصویر پشتیبانی نمی‌کند.

اگر بر اساس ارزیابی پنج مورد بالا، شما تعیین کردید که موقعیت خوبی در یک مکان مطمئن ندارید، شما شاید مایلید درباره‌ی چگونگی تصمیم گیری تان تجدید نظر کنید. این بدان معنا نیست که دیگر شانسی ندارید.

فقط مطمئن شوید که هر تصمیم را به صورت فردی ارزیابی می‌کنید. با تجزیه و تحلیل راحتی خودتان با خطر، به راحتی می‌توانید جلوی تصمیماتی را که روی کسب و کار، کارمندان‌تان و افرادی که دوستشان دارید و یا سلامت شما اثرات منفی می‌گذارد را بگیرید.

منبع: INC.com

مطالب مرتبط

چطور بدانید کارمندان خود را می‌ترسانید و جلوی آن را بگیرید؟

محمد امین نعمتی

بهترین روش‌ها برای تقویت روحیه و تعهد شغلی در محل کار کدامند؟

محمد آقاپور

چطور فروش آنلاین فروشگاه اینترنتی را افزایش دهیم؟

محمد آقاپور

چگونه می‌توانید در یک بازار رقابتی، کسب و کار خود را متمایز کنید؟

محمد آقاپور

مهم‌ترین نکاتی که باید در یک استارت آپ رعایت شود چیست؟

محمد آقاپور

چگونه شرکت خود را به گونه‌ای طراحی کنید که به سوددهی بیشتری برسد؟

محمد آقاپور

۱ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟