صاحبان کسب و کار چقدر به خودشان فشار می آورند؟

خیلی از صاحبان کسب و کار ، با تمام قوا پیش می‌روند و حتی به سلامت جسمی و روانی خود هیچ اهمیتی نمی‌دهند. هر انسانی باید برای خود ارزش قائل شود و برای مدت کوتاهی هم شده از استرس‌های کاری خود را دور نگه دارد. اگر به سلامتی جسمانی و روحی خود صدمه بزنند، معلوم نیست که به موفقیت می‌رسند یا خیر؟

فرسودگی صاحبان کسب و کار

فرسودگی کارآفرین در میان صاحبان کسب و کار ، به ویژه افرادی که در مراحل اولیه ایجاد کسب و کارشان هستند، رایج است. علائم  این فرسودگی عبارتند از اضطراب، ناامیدی، بی حوصلگی، کج خلقی و افسردگی، که افسردگی خطرناک‌تر از همه است.

با توجه به تحقیقات دکتر مایکل فریمن، استاد بالینی دانشگاه کالیفرنیا؛ ۳۰ درصد از همه کارآفرینان افسردگی را تجربه می‌کنند. این یک میزان هشدار دهنده است، چرا که افسردگی عامل اصلی خودکشی است.

این آمار از تجارب ما در مورد کارآفرینان برجسته‌ای که جان خود را می‌گیرند، برخاسته است. چگونه می‌توانید به عنوان یک کارآفرین، مطمئن شوید که کسب و کارتان را بدون اینکه خودتان را زمین‌گیر کنید، انجام می‌دهید؟ در اینجا چهار نشانه علمی از فرسودگی قریب الوقوع وجود دارد.

۱- فقط ساعت‌های زیادی کار کردن فایده ندارد

طبق آمار دفتر آمار کارگران، صاحبان کسب و کار کوچک در هفته ۵۰ ساعت کار می‌کنند در حالی که این مقدار حداقل ۱۶ ساعت بیشتر از میانگین ملی است. نظرسنجی از خوانندگان گزارش پروژه‌های نیویورک دریافتند که ۳۳ درصد از صاحبان کسب و کارهای کوچک در هفته ۵۰ ساعت کار می‌کنند، ۲۵ درصد اضافی هم، ۶۰ ساعت در هفته مشغول به کار هستند.

این تنها مطالعاتی نیست که نشان دهد صاحبان کسب و کار در ساعت‌های طولانی مدت کار قرار دارند. با این حال، مسئله سلامت روان کارآفرینان فراتر از روزهای طولانی کار است.

کارآفرینان نیز تحت فشار زیادی قرار دارند، زیرا معمولا مسئولیت معیشت دیگران را بر عهده دارند و اگر آنها کارمند نداشته باشند، ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند، زیرا کسب و کار کوچک آنها منابع زیادی برای بازگشت به ابتدا ندارد.

۲- اعتیاد آور، اما برای کار

شروع و اجرای کسب و کار شما نیاز به یک تعهد بزرگ دارد که بسیاری نمی‌توانند روی آن پایبند باشند. اما برای کسی که می‌تواند، این تعهد میتواند سریعا تبدیل به اعتیاد شود.

با توجه به مطالعه OnDeck، حتی در زمان تعطیلات، حدود دو سوم از صاحبان کسب و کار‌های کوچک، حداقل یک بار در روز کسب و کار خود را چک می‌کنند. این نشان دهنده دلبستگی آنها به کسب و کار خود و نشان دهنده‌ی اینکه آنها حتی نمی‌دانند که بیش از حد کار می‌کنند است.

درست مانند یک الکلی که نمی‌تواند بدون نوشیدن کار کند، کارالکلی‌ها بدون کار کارایی ندارند. کار مانند دارو برای کارالکلی‌ها است. آنها برای از بین بردن استرس و اضطراب ناشی از عوامل خارجی مانند خانواده، کار می‌کنند. اما مانند الکل برای فرد الکلی، کار در نهایت برای کارالکلی‌ها تبدیل به سم و رفتن به پزشک می‌شود.

۳- اهمیت داشتن خواب کافی

تقریبا هر کس به حدود هشت ساعت خواب نیاز دارد تا بتواند کارایی داشته باشد. خوابیدن کمتر از این ساعت منجر به اثرات نامطلوب سلامت مانند خستگی و سردرد می‌شود.

استرس کاری - افسردگی کاری - کسب و کار

به غیر از افرادی که کوتاه می‌خوابند، که تنها چهار تا شش ساعت خواب برای کارایی درست نیاز دارند؛ همه‌ی ما ( بیشتر کارآفرینان )، به استراحت در حداقل یک سوم از روز برای اطمینان از عملکرد دو سوم باقی مانده، نیاز داریم.

به عنوان صاحبان کسب و کار ، شما باید همیشه با آرامش و در دسترس باشید؛ این نیز به خاطر شما، کارکنان و مشتریان شما است. مهم نیست چقدر چیزهای مختلفی به شما حمله کرده اند، شما باید باقی بمانید تا یک محیط امن و پایدار برای افرادی که آنها را رهبری می‌کنید و کسانی که به آنها خدمت می‌رسانید، فراهم کنید.

رهبران خوب قادر به حفظ آرامش و تمرکز بر شغل شان هستند، چرا که آنها با خواب مناسب، به رغم تنش‌های شدید و تکنولوژیکی دنیای مدرن، به خود اجازه‌ی ترقی می‌دهند.

با توجه به یافته‌های Sleepensive، چیزی در حدود ۴۸ درصد از آمریکایی‌ها به طور منظم بی خوابی را تجربه می‌کنند و ۲۲ درصد از آنها شبانه از بی خوابی رنج می‌برند. کارآفرینان هوشمند این اطمینان را دارند که در نهایت دچار یک سرنوشت غم انگیز نمی‌شوند.

۴- تقریبا همه چیز را می‌توان منتقل کرد

یک راه موثر برای کارآفرینان برای آزاد کردن زمان برای خود، اعطای آن است. متأسفانه بسیاری از آنها از این که کارها را به دیگران بسپارند احساس ناراحتی می‌کنند.

در یک مطالعه از صاحبان کسب و کار در انگلستان؛ ۷۰ درصد از پاسخ دهندگان گفتند ترجیح می‌دهند که همه کارها را خودشان انجام دهند. تعدادی از موارد خوب ذکر شده عبارت‌اند از:

  • بیشترین توانایی برای کار (۳۰ درصد)
  • کارمندانی فاقد مهارت‌های درست (۲۰ درصد)
  • عجله برای انجام کارها (۲۰ درصد)
  • لذت بردن از انجام وظایف (۱۹ درصد)

اینکه شما دوست دارید خودتان وظایف را انجام دهید هیچ ربطی به اینکه شما می‌توانید کارها را به دیگران بسپارید و یا از حجم آنها کم کنید ندارد. این یک انتخاب بین این است که تمام کار‌ها را خودتان انجام دهید یا اینکه کسب و کارتان را برای رشد آماده کنید.

اگر می‌خواهید یک سیستمی ایجاد کنید که کارایی داشته باشد، راه کاری را که کسب و کار شما را گسترش می‌دهد، تنظیم کنید. این دقیقا بخشی است که نباید به دیگران بسپارید.

نتیجه

بیشتر افراد کسب و کار، کار را از زندگی خود جدا نمی‌کنند. کار برای آنها زندگی است. آنها ساعت‌های بی‌شماری را در کار سپری می‌کنند؛ آنها استرس دارند؛ خوب نمی‌خوابند؛ و تمام کارها را خودشان انجام می‌دهند.

آنچه که آنها نمی‌فهمند این است که تعادل کار و زندگی، حیاتی را که طلب می‌کردند، ایجاد می‌کند؛ فرصتی برای لذت بردن از چیزهای جالب زندگی در حین رشد کسب و کار خود را از دست می‌دهند.

منبع: entrepreneur.com

1 نظر
  1. […] مورفی می‌گوید کنترل فشار در این شرایط پر خطر بستگی به این دارد که برای هر چیز احتمالی که ممکن است رخ دهد آماده باشید. این درسی است که صاحبان کسب و کار‌ها و رهبران تجارت باید به آن توجه کنند… […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.