فضای کاری مشترک برای استارتاپ ها چه ویژگی هایی دارد؟

خب، شما کسب و کارتان را شروع کرده اید؛ کجا می‌خواهید کار کنید؟ حدود نیمی از استارتاپ های آمریکا، کسب و کارشان را از خانه شروع می‌کنند اما اگر بخواهید استارتاپ تان را گسترش دهید و افراد بیشتری را وارد تیمتان کنید و با مشتریان ملاقات کنید، دفتر کار خانگی ، نمی‌تواند محیط مناسبی برای این کارها باشد. همچنین جدا کردن زندگی شخصی و کاری از یکدیگر بسیار سخت است و باعث فرسودگی شما می‌شود.

هنگامی که برای اولین بار نویسنده فریلنسری شدم، دفتر کار خانگی برای من مناسب بود و خوب عمل می‌کرد. اما زمانی که کسب و کارم رشد کرد، در خانه دچار رکود شدم. ارتباطات واقعی‌ام را از دست دادم و به فضای تقریبا حرفه‌ای تری احتیاج داشتم تا بتوانم با مشتریانم ملاقات کنم.

مشکل آنجا بود که توانایی پرداخت هزینه برای یک دفتر اختصاصی را نداشتم و کافی‌شاپ محلی من، شلوغ‌تر از آن بود که بتوانم با مشتریان تماس برقرار کنم و روی قسمت‌های پیچیده کار تمرکز کنم.

5اشتباهی که در هنگام را‌ه‌اندازی استارتاپ انجام دادم

بعد از آن، یک روش بهتر پیدا کردم: فضای کاری مشترک

فضای کاری مشترک، کارمندان دورکاری، صاحبان کسب و کارهای کوچک و کارکنان و فریلنسرها را در یک محیط کاری مشترک، دور هم جمع می‌کند. حتی نام‌های بزرگی مانند Indiegogo، Instagram، Timehop، Uber و Wanderfly از آن‌ها استفاده کرده‌اند.

مزیت کلیدی فضای کاری مشترک، انعطاف‌پذیری آن است. هر فضای کاری مشترک، طرح و مدل مختلفی دارد، مانند یک دفتر با تعدادی میز و تقسیم‌بندی فضای کاری یا با تقسیم‌بندی‌های بیشتر (با دفتر کار خصوصی و اتاق‌های ملاقات).

 

شما می‌توانید از «hot desk» (هر میزی که خالی است) استفاده کنید یا با کمی پرداخت بیشتر، میز مختص خود را داشته باشید. شما همچنین می‌توانید اتاق‌های جلسه رزرو کرده یا از فضای کاری مشترک  به عنوان یک دفتر مجازی، استفاده کنید. فضای کاری با هر مدلی که باشد، باید  در امکانات و مناطق عمومی دفتر کار (مانند آشپزخانه) با همکارانتان سهیم شوید. بسیار مهم است که فضای کاری مشترکی را پیدا کنید که با استارتاپ شما، هم از نظر نیازهای کسب و کارتان و هم از نظر اخلاقی، مطابقت داشته باشد.

فضای کاری مشترک برای استارتاپ ها چه ویژگی هایی دارد؟

فضاهای کاری مشترک، در ساختار قیمت‌گذاری و سطح تعهدشان انعطاف‌پذیر هستند. اکثریت به شما اجازه می‌دهند که یک فضا را به صورت ماهیانه، هفتگی یا حتی روزانه اجاره کنید.

شما همچنین می‌توانید به دنبال یک انجمن فضای مشترک بگردید تا شانس موفقیت شما را افزایش دهد. برای مثال، بعضی از فضاهای کاری مشترک، در کنار انکوباتورها راه‌اندازی می‌شوند (که در آن انواع منابع و خدمات برای سرعت بخشیدن به توسعه کسب و کار شما فراهم‌شده است). اما ممکن است مجبور شوید برای کار در چنین فضایی درخواست دهید. فضاهای دیگر، صنایع خاصی نظیر تکنولوژی و یا فعالیت‌های خلاقانه را مورد هدف قرار می‌دهند. با این حال، اکثر فضاهای کار مشترک، همه نوع فردی را می‌پذیرند.

البته، فضاهای کاری مشترک، مزایا و معایب زیادی برای استارتاپ ها دارند. به عنوان مثال، اگر استارتاپ شما نیاز به حفظ حریم خصوصی داشته باشد یا اگر بخواهید دفتر خود را طبق اراده خودتان طراحی کرده و یا تغییر دهید، آنگاه یک فضای دفتر سنتی گزینه‌ای بهتر خواهد بود.

اما اگر سهیم شدن دفتر کار و امکانات آن با دیگر استارتاپ ها برای شما ناراحت‌کننده نیست، پس فضای کاری مشترک بهترین گزینه برای کسب و کار شما می‌باشد.

1 نظر
  1. […] پست قبلی با ویژگی‌های فضای کاری مشترک برای استارتاپ ها آشنا […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.