روکیدا
دانش و فناوری

تلسکوپ هابل : کهکشانی که بجای نور قابل روئیت ، امواج مایکروویو از خود ساطع می کند !

روکیدا - تلسکوپ هابل : کهکشانی که بجای نور قابل روئیت ، امواج مایکروویو از خود ساطع می کند ! - فضا

تیم مدیریتی تلسکوپ فضایی هابل ، سال ۲۰۱۶ را با انتشار یک تصویر شگفت انگیز و بسیار جذاب به پایان رساندند ، یک تصویر فضایی شگفت انگیز از یک کهکشانی در دور دست ها ، که به جای انتشار نور قابل دیدن منتشر شده توسط ستارگانش ، از خود امواج مایکروویو منتشر می کند !

لطفا به تصویر بالا با دقت نگاه کنید ، این تصویر ثبت شده توسط تلسکوپ فضایی هابل از این ابر کهکشان شگفت انگیز است که در فاصله ای برابر با ۳۷۰ میلیون سال نوری از زمین قرار دارد .

این کهکشان ، حدود ۱۰۰ میلیون بار بزرگ تر از کهکشان های معمولی اطراف خود ( مثلا راه شیری ) است و دارای حجمی بسیار عظیم و انبوه است .

یکی دیگر از نکات جالب توجه این کهکشان که توسط مطالعه دقیق تصاویر با رزولوشن بزرگ تر آشکار شد این هست که بر خلاف کشهکشان های معمول که یک هسته مرکزی دارند ، این کهکشان مایکروویوی دارای دو مرکز کاملا جدا از هم است و همانطور که در تصویر فوق مشخص است ، تلسکوپ هابل درخشش مایکروویو هر دو مرکز کهکشان را منتشر نموده است.

تلسکوپ فضایی هابل در سال ۲۰۱۸ بازنشسته شده و تلسوکوپ فضایی جیمز وب جانشین آن می شود . تلسکوپ فضایی هابل برای آگاهی هر چه بیشتر انسان از فضای بی کران گام های بسیار بزرگ و موثری برداشت و اولین های بسیاری را در برابر دیدگان محققان فضایی ناسا و جهان آشکار نمود و ثبت تصاویر این ابر کهکشان بزرگ که بجای نور ، اشعه مایکروویو ساطع می کند نیز به یکی دیگر از شاهکارهای این تلسکوپ فضایی بسیار ارزشمند اضافه می شود .

مطالب مرتبط

نقد و بررسی بازی The Last of Us Part 2: یک شاهکار تاریک

محمد آقاپور

چگونه وسایل آتش بازی، به شکل های خاص منفجر می شوند؟

محمد آقاپور

چه قابلیت های جدیدی به واتساپ اضافه خواهد شد؟

محمد آقاپور

پردازنده اسنپ دراگون ۴۱۰۰ چه ویژگی هایی را به ساعت های هوشمند اضافه می کند؟

محمد آقاپور

آیا به زودی شاهد شارژ سریع ۱۲۰ واتی شیائومی خواهیم بود؟

محمد آقاپور

آیا بالاخره شاهد نسخه ۶۴ بیتی گوگل کروم برای اندروید خواهیم بود؟

محمد آقاپور

۲ دیدگاه

زهرا جمعه , ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۰۰ at ۰۷:۰۰

تشکر فراوان از روکیدا

پاسخ
نرگس جمعه , ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۰۶ at ۰۷:۰۶

این مطلب خیلی عالی بود

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟