تلسکوپ هابل : کهکشانی که بجای نور قابل روئیت ، امواج مایکروویو از خود ساطع می کند !

68
زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: < 1 دقیقه.

تیم مدیریتی تلسکوپ فضایی هابل ، سال ۲۰۱۶ را با انتشار یک تصویر شگفت انگیز و بسیار جذاب به پایان رساندند ، یک تصویر فضایی شگفت انگیز از یک کهکشانی در دور دست‌ها ، که به جای انتشار نور قابل دیدن منتشر شده توسط ستارگانش ، از خود امواج مایکروویو منتشر می‌کند !

لطفا به تصویر بالا با دقت نگاه کنید ، این تصویر ثبت شده توسط تلسکوپ فضایی هابل از این ابر کهکشان شگفت انگیز است که در فاصله‌ای برابر با ۳۷۰ میلیون سال نوری از زمین قرار دارد .

این کهکشان ، حدود ۱۰۰ میلیون بار بزرگ‌تر از کهکشان‌های معمولی اطراف خود ( مثلا راه شیری ) است و دارای حجمی بسیار عظیم و انبوه است .

یکی دیگر از نکات جالب توجه این کهکشان که توسط مطالعه دقیق تصاویر با رزولوشن بزرگ‌تر آشکار شد این هست که بر خلاف کشهکشان‌های معمول که یک هسته مرکزی دارند ، این کهکشان مایکروویوی دارای دو مرکز کاملا جدا از هم است و همانطور که در تصویر فوق مشخص است ، تلسکوپ هابل درخشش مایکروویو هر دو مرکز کهکشان را منتشر نموده است.

تلسکوپ فضایی هابل در سال ۲۰۱۸ بازنشسته شده و تلسوکوپ فضایی جیمز وب جانشین آن می‌شود . تلسکوپ فضایی هابل برای آگاهی هر چه بیشتر انسان از فضای بی کران گام‌های بسیار بزرگ و موثری برداشت و اولین‌های بسیاری را در برابر دیدگان محققان فضایی ناسا و جهان آشکار نمود و ثبت تصاویر این ابر کهکشان بزرگ که بجای نور ، اشعه مایکروویو ساطع می‌کند نیز به یکی دیگر از شاهکارهای این تلسکوپ فضایی بسیار ارزشمند اضافه می‌شود .

تلسکوپ هابل : کهکشانی که بجای نور قابل روئیت ، امواج مایکروویو از خود ساطع می‌کند !
شما چه امتیازی می‌دهید ؟

2 دیدگاه

دیدگاه شما چیست ؟

Please enter your comment!
Please enter your name here